İçeriğe geç
Anasayfa » Psikoloji » Selena Gomez, Sosyal Medyadan Uzak Kaldıktan Sonra Daha Mutlu Olduğunu Söylüyor

Selena Gomez, Sosyal Medyadan Uzak Kaldıktan Sonra Daha Mutlu Olduğunu Söylüyor

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşler

Selena Gomez, Sosyal Medyadan Uzak Kaldıktan Sonra Daha Mutlu Olduğunu Söylüyor

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşler

Selena Gomez, 4 Yılı Aşkın Bir Süredir Sosyal Medyadan Uzak Kaldıktan Sonra Daha Mutlu Olduğunu Söylüyor

Selena Gomez, akıl sağlığı savunuculuğu tutkusunu yeni zirvelere taşıyor.

Pazartesi günü, şarkıcı, oyuncu ve girişimci, iki kurucu ortağı, annesi Mandy Teefey ve akıl sağlığı aktivisti Daniella Pierson ile birlikte multimedya şirketi Wondermind‘in lansmanını kutladı. Yeni platform, kullanıcıların kendi zihinsel sağlıklarında gezinmelerine yardımcı olacak ücretsiz bir kaynak olmayı hedefliyor.

Bipolar bozuklukla yaşamak hakkında samimi bir şekilde konuşan 29 yaşındaki şarkıcı, özellikle sosyal medyanın toksisitesiyle ilgili olarak, kendi deneyimlerini başkalarına yardım etmek için bir kanal olarak kullanmak istediğini söylüyor.

Gomez, Good Morning America’ya verdiği röportajda, “Dört buçuk yıldır internete girmiyorum” dedi. “Hayatımı tamamen değiştirdi. Daha mutluyum. Daha çok varım, insanlarla daha çok bağlantı kuruyorum. Bu beni normal hissettiriyor.”

Geçen yıl InStyle’a sosyal medya hesaplarının şifrelerini bilmediği “bir sistem oluşturduğunu” söyledi – kendine odaklanmak için gerekli bir adım olduğunu söyledi.

The Only Murders in the Building yıldızı, “Işığın altında büyümek bana kesinlikle çok şey öğretti” dedi.

“Kendimi bundan bir nebze olsun uzaklaştırmak için gerekli adımları attığım için zihinsel olarak bulunduğum yerde olduğuma inanamıyorum çünkü bu normal değil” dedi.

Selena’nın Ruh Sağlığı Yolculuğu

Nisan 2020’de teşhisini kamuoyuna açıkladıktan sonra bipolar bozuklukla yaşamak hakkında samimi bir şekilde konuşan Gomez, ruh sağlığı yolculuğunun “özgürleştirici” olduğunu söylüyor.

Gomez, “Kendimle ilişki kurmaya başladım. “Bence en iyi kısmı bu. Muhtemelen şimdiye kadarki en mutlu oluşum.”

Wondermind ile Gomez, “insanların anlaşılmasını, görülmesini ve duyulmasını istediğini söylüyor. İyi olmamada sorun yok.”

“Eğer bir şeyle tanınırsam, umarım bu sadece insanları önemsediğim içindir” diye ekledi. “Yataktan çıkmak istemediğim o günlerde, Wondermind gibi bir şeye sahip olsaydım, içine girmem bir dakika sürse bile, sadece orada. Ve bunda gerçekten rahatlatıcı bir şey var.”

Şimdi, yıldız 30 yaşına yaklaşırken, 20’li yaşlarında öğrendiği tüm dersleri alıp daha iyi bir geleceğe uygulamayı umuyor.

“Bu bölüme adım atmaktan daha heyecanlı olamazdım. Yalnız, bağımsız, güçlü, kendinden emin bir şekilde” dedi. “Gerçekten tek istediğim bu, biliyor musun?”

Bu, Gomez’in zihinsel sağlığı hakkında ilk kez açıkça konuşması değil.

Elle dergisi ile bir röportajda geçen yıl, yıllar boyunca karşılaştığı kamuoyu incelemesine değindi – Justin Bieber ile çok açık bir ayrılık, bir böbrek nakli geçiriyor, lupus teşhisi nedeniyle veruh sağlığı tedavisi arıyor.

Dayandığı olumsuz baskıyı “Gerçekten ne yaptığımı düşündüklerini bile bilmiyorum – uyuşturucu, alkol, etrafta dolaşmak, parti yapmak” dedi. “Anlatı çok kötüydü.”

Bir noktada, sırf bunu başarmak için kendisiyle kalpten kalbe iletişim kurması gerekiyordu.

“Lupusum, böbrek naklim, kemoterapim, akıl hastalığım olması, çok yaygın kalp kırıklıkları geçirmem – bunların hepsi beni gerçekten alt etmesi gereken şeylerdi” dedi. “Ne zaman bir şey yaşasam, ‘ Başka ne? Başka neyle uğraşmak zorunda kalacağım?”

Sonra amacını anladı: “‘İnsanlara yardım edeceksin‘” dedi kendi kendine. “Gerçekten beni devam ettiren şey bu.”

Selena Gomez, Sosyal Medyadan Uzak Kaldıktan Sonra Daha Mutlu Olduğunu Söylüyor-Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir