Ekonomi ve ParaYaşam

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşlerden Ne Kadar Kazandı?

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşlerden Ne Kadar Kazandı?

Selena Gomez’in Yaptığı İşler

Müzisyen, aktris, baş yapımcı, yemek programı sunucusu ve marka kurucusu, taşıdığı unvanlardan sadece birkaçı Selena Gomez‘in anlatıyor. Bu nedenle Selena Gomez’in net değerinin eşit derecede etkileyici olması şaşırtıcı olmamalı. Ama Selena Gomez’in değeri tam olarak ne kadar ve tüm parasını nereden kazanıyor?

Selena gibi birine gelince, gerçek şu ki, yıllık maaşı birçok yerden geliyor. Rare Beauty makyaj markası, gösteri pişirme evde yaptığı HBO Max ile ortaklığı olan Selena + Chef, onu neredeyse-on yıl süren müzik kariyeri, ya da onu Hulu’nun Only Murders in the Building, Disney Channel şap olduğunu çok yönlü tanımı yaptığı işler arasında ve net değeri kesinlikle bunu yansıtıyor.

Selena Gomez Fort Worth
Selena Gomez

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşler ve Kazançları

Selena Gomez’in Wizards of Waverly Place’deki Ücreti

Selena eğlence sektörüne henüz 7 yaşındayken çocuk dizisi Barney & Friends‘te rol alarak başladı. Selena burada müstakbel arkadaşı ve Disney mezunu Demi Lovato ile tanıştığı ve bu süreçte eve cömert paralar getirmeyi başardı. Money Inc.’e göre Selena bölüm başına yaklaşık 3.000 dolar kazandı.

Selena, Disney’in Hannah Montana ve The Suite Life of Zack and Cody gibi diğer büyük çocukların TV şovlarında iniş rollerine devam edene kadar uzun sürmediAncak asıl büyük çıkışı, Disney’in Wizards of Waverly Place‘de rol aldığı zaman geldiBölüm başına tahmini 30.000 dolar kazandıran bir rol olan dizide sihir kullanan genç Alex Russo’yu canlandırdı.

Selena Gomez’in Only Murders in the Building İçin Aldığı Ücret

Selena’nın başrol oyuncuları Steve Martin ve Martin Short, her ikisi de bölüm başına 600.000 dolar kazandı. Only Murders in the Building, bir Hulu cinayet gizem serisi. Selena’nın ücretiyle ilgili ayrıntılar raporda eksik olsa da, tecrübeli oyuncularla birlikte benzer bir aralıkta maaş aldığını varsaymak muhtemelen güvenlidir.

Selena Gomez Müzik Kariyerinden Ne Kadar Kazanıyor?

Selena, solo müzik kariyerine 2013 yılında “Come & Get It” single’ı ile resmen başladı. Kısa bir süre sonra, Disney mezunu ilk solo albümü Stars Dance‘i çıkardı ve Billboard 200 listesine 1 numaradan giriş yaptı. O zamandan beri Selena’nın müzikal başarısı büyümeye devam etti. 2020 yılına Selena onu üçüncü stüdyo albümü piyasaya çıktı. İlk haftasında 117.000 adetten fazla sattı. Ayrıca Billboard 200 listelerinde üçüncü bir numaralı albümünü işaret ediyordu.

Selena büyük olasılıkla rekor satışlarından yüksek ücret alıyor olsa da, milyonları eve getiren turne geliridir. Örneğin, Selena’nın 2014 “Stars Dance Tour” gişede tahmini 20,3 milyon dolar, 2016 “Revival Tour” ise 35,6 milyon dolar kazandı.

Selena Gomez Instagram’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Yeterince övgüye sahip değilmiş gibi, Selena bir zamanlar Instagram’ın en çok takip edilen kişisi unvanını da elinde tutuyordu. Şarkıcı, pozisyon için Beyoncé ve Kylie Jenner gibi ünlüleri geride bıraktı ve bu pozisyon sonunda 2017’de sosyal medya platformunda en yüksek ücretli ünlü olmuştu. Sponsorlu Instagram gönderi başına tahmini 800.000 dolara kadar kazanıyordu. Yıllar içinde büyümeye devam ediyor.

Selena Gomez’in 2021’deki Net Değeri Ne Kadar?

Selena Gomez’in 2021’deki net değeri tahmini 75 milyon dolar. Instagram sponsorluklarından, TV ve film kariyerinden elde ettiği kazancın yanı sıra, Selena’nın net değeri, marka ortaklıkları, makyaj ve giyim hatları da dahil olmak üzere bir dizi başka faktör sayesinde bugün olduğu yerde bulunuyor. Bunlar arasında Puma ile 30 milyon dolarlık bir işbirliği de yer alıyor.

Selena Gomez Çocukluğundan Beri Yaptığı İşlerden Ne Kadar Kazandı?-Kaynak: stylecaster.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir