İçeriğe geç
Anasayfa » Mutfak » Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım

Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım

Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım

Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım yazımızda şeker hastası olan veya insülin direnci olan kişilere faydası olacak olan doğal karışım yapımını yazdık.

Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım Yapımı
Doğal Karışım

Şeker Hastalığı İçin Doğal Karışım Yapımı

Malzemeler

  • Yarım su bardağı keçi sütünden hazırlanmış kefir veya yoğurt
  • 1 yemek kaşığı öğütülmüş chia tohumu
  • 1 çay kaşığı çörek otu yağı
  • Yarım çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı havanda ezilmiş çörek otu
  • 1,5 tatlı kaşığı rendelenmiş taze zerdeçal
  • Yarım çay kaşığı karabiber

Hazırlanışı

Evde mayalanmış doğal yoğurt prebiyotik bakımından zengin olduğu için şeker hastalarının tüketmesi gerekir. Doğal keçi sütünden yapılmış kefir de şeker hastalarına iyi gelmektedir. Taze olarak zerdeçal tüketmek kalp damar hastalıkları, beyin rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Yemeklere tarçın koymak şeker düzeyini düşürmektedir. İnsülün direncini azaltmaktadır. Çörek otunun kalp hastalığı, tansiyon hastalığı, şeker hastalığı, astım, bağışıklık sisteminin desteklenmesinde büyük yararı vardır. Kanser tedavilerinde çörek otu kullanılmaktadır. İnsülin direncini azaltmada büyük etkisi vardır. Sabahları bir çay kaşığı çörek otu yağı aldığınızda insülin direnciniz azalacaktır. Chia tohumunda lif ve protein oldukça fazladır. Şeker hastalığı ve diyabeti olan hastalar için faydalı bitkilerden oluşan karışım tedavi sürecinde faydalı olacaktır.

Bir kaseye 1,5 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş taze zerdeçal koyun. Yarım çay kaşığı kadar karabiber ekleyin. Yarım çay kaşığı kadar tarçın ekleyin. 1 çay kaşığı çörek otu koyun. Ardından 1 çay kaşığı kadarda çörek otunun yağını ekleyin. Yarım su bardağı kadar keçi sütünden yapılmış kefir veya yoğurt ekleyin. 1 yemek kaşığı öğütülmüş chia tohumunu ekleyin. Karıştırarak tüketebilirsiniz. İnsülin direnci olan hastalar rahatlıkla kullanabilir.

Şeker Fasulyesinin Faydası

Şeker fasulyesini tüketerek şeker hastalığından korunabilirsiniz. Şeker fasulyesi kabuklarını kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Ayrıca şeker fasulyesinin tanelerinden 5 tanesini yutarak şekerin dengelenmesi sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir