Sağlık

Sedef Hastalığı İçin Kür

Sedef Hastalığı İçin Kür yazımızda sedef hastalığının iyileşmesine yardımcı olacak olan son derece hazırlanışı kolay meydan köklü kür yapımını yazdık.

Malzemeler

  • 3 parça meyan kökü
  • 2 tane kuru zencefil kökü
  • 2 yemek kaşığı karabaş otu

Yapımı

3 tane parmak büyüklüğünde meyan kökünü suda kaynatın. Küçük ceviz boyutu kadar 2 tane kuru zencefil kökünü suda kaynatın. Bu iki malzemeyi 1 litre kaynar suyun içinde 10-12 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Daha sonra içine 2 yemek kaşığı karabaş otu ekleyin. Ocağın altını kapatın. Karışımın kapağını kapatın ve demlenmeye bırakın. Her gün sabahları bu karışımı hazırlayın. Suyu süzün ve bir sürahiye karışımı dökün. Toplamda 3 bardak kadar çıkacaktır. Her yemekten 30-45 dakika sonrasında bir bardak için. Her sabah bu karışımı hazırlayarak gün boyunca 3 kere yemekten sonra tüketin.

Sedef Hastalarının Dikkat Edecekleri Durumlar

Ayrıca sedef hastalığı için beslenme düzeninize dikkat edin. Şeker, buğday, gluten içeren ürünlerden uzak durmalısınız. İşlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız. Hazır mayalı gıdalardan uzak durulmalıdır. Sedef hastalarının paça çorbası içmesi, sakatat yemesi, tereyağı ve zeytinyağı tüketmesi önerilmektedir.

Sedef Hastalığı İçin Kür-Dr. Ümit Aktaş’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir