Seat İbiza

Seat İbiza 2017 Tanıtım

Araçlar

Seat İbiza 2017 Tanıtım yazımızda Seat 5. nesil İbiza dış görünümünü, iç detaylarını, aracın teknik bilgilerini ve anahtar teslim fiyatlarını yazdık.

Seat İbiza

Seat İbiza Dış Görünümü

Seat ibiza‘nın dış kaputuna baktığımızda belirli çizgiler olduğunu görüyoruz. Keskin hatlarının olduğunu görebiliyoruz. Ön kısmındaki ızgarada krom detaylar ve logo bulunmaktadır. Tampon tarafında sportif dizayn kullanılmış. Far sistemi ful led far olarak kullanılmıştır. Aracın yanlarında da keskin çizgiler bulunmakta ve bunlar araca ayrı bir hava katmaktadır. Karartılmış bir cam yapısına sahiptir. Yan aynalarda da keskinlik vardır ve sinyaller buralara yerleştirilmiştir. Tekerleklerde 17 inçlik jantlar kullanılmıştır. Aracın hatlı ve sportif olmasına önem verilmiştir. Aracın arka kısmı da sportif ve dinamik bir yapıdadır. Bagaj hacmi 355 litredir.

Seat İbiza

İç Detaylar

Seat ibiza yeni versiyonunun içi oldukça geniş tutulmuştur. Koltuk düzeni oldukça konforlu bir yapıdadır. Araç 8 inçlik multimedya dokunmatik ekrana sahiptir. Uzaktan şarj ünitesi de bulunmaktadır. Geri dönüş kamerası ve optik park sensörleriyle kolay park imkanı sunmaktadır. Klima multimedya ekranının altına konumlandırılmıştır. Koltuk ısıtıcı mevcuttur. İç kısmının malzeme kalitesi sınıfına göre oldukça iyidir. El freninin arka kısmında saklama yeri ve kol yaslama yeri bulunmaktadır.

Seat İbiza 2017

Teknik Bilgiler

Seat ibiza 1.0 yazmış olduğumuz bu modeli 1.0 litrelik tsi motora sahip 115 ps gücünde 200 newton metreye kadar tork erişimi sağlayabilmektedir. 1 litrelik motora sahip olduğu için motorun güçsüz olabileceği kanısına varabilirsiniz fakat bu araçta farklı mühendislik uygulaması yapıldığı için motoru gayet performanslıdır. 1.14’lük motora sahip bir araç kullanıyormuşsunuz hissi vermektedir. Anlık durmalarda hız kaybı yaşıyorsunuz fakat diğer tüm özellikleri gayet yerindedir. Eski ibiza’ya göre direksiyonun hassasiyetinde iyileştirme yapılmış ve tepkilere gayet duyarlı hale gelmiştir. 7 ileri dsg şanzımana sahip ve çift kavrama şanzımandır. Şanzımanı spor modunda da kullanabilmektesiniz. Vites geçişlerini hissetmiyorsunuz. Seat ibiza da hız kontrol sistemi mevcuttur. Aracın hızını öndeki araca göre ayarlayabilmektedir. Acil fren sistemi mevcuttur. Araçta herhangi bir kaza olması durumunda ikinci bir fren sistemi devreye girerek daha başka kazaların olmasını engellemektedir. Yakıt tüketimi 5.6 litre kadardır.

Fiyat Listesi

ModelDonanımTavsiye Edilen
Anahtar Teslim
Liste Fiyatı
Tavsiye Edilen Anahtar
Teslim Kampanyalı
Liste Fiyatı
IBIZA 1.0 75 HPReference50.900 TL47.400 TL
IBIZA 1.2 TSI 90 HPReference53.900 TL50.400 TL
IBIZA 1.2 TSI 90 HP58.900 TL55.400 TL
IBIZA 1.0 EcoTSI 110 HP DSG67.200 TL62.400 TL

Web site: www.seat.com.tr/modeller/ibiza/ibiza

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir