Anasayfa » Mutfak » San Sebastian Cheesecake Tarif

San Sebastian Cheesecake Tarif

San Sebastian Cheesecake Yapımı

San Sebastian Cheesecake Tarif yazımızda bildiğiniz Cheesecakelerden farklı olarak hazırlanan, İspanya’ya özgü San Sebastian Cheesecake Tarif yazdık.

San Sebastian Cheesecake Yapımı

Not: San Sebastian Cheesecake yapımında orijinal peynir ve orijinal fırın kullanılmalıdır. Bu tarifte Türk usulü yapılacaktır.

Malzemeler

  • 6 adet yumurta
  • 2,5 su bardağı toz şeker
  • 1 kilo taze peynir
  • 2 su bardağı krema
  • 2 yemek kaşığı un

Hazırlanışı

6 tane yumurtayı bir cam kaba kırın. Çırpıcı ile yumurtaları çırpın. 2,5 su bardağı kadar toz şeker ilave edin ve aynı anda çırpmaya devam edin. 1 kilo kadar taze sürülebilir beyaz peynir dökün. Tuzsuz olmasına dikkat edin. Beyaz peynir bulamayanlar tuzsuz krem peynir kullanabilir. Fırını 220 dereceye ayarlayın. 2 su bardağı kadar çiğ krema dökün. Çırpıcı ile malzemeleri çırpın. 2 yemek kaşığı kadar un dökün. Tekrardan unu yedirene kadar karışımı çırpın. Bir tane kilitli kek kalıbına yağlı fırın kağıdı yerleştirin. 26 cm’lik kek kalıbı kullanılacaktır. Hazırlamış olduğunuz karışımı kek kalıbına dökün. Fırının alt kısmının bir üstüne 30-35 dakika kadar cheesecake’i pişirin. Piştikten sonra hafif cıvık kıvamı olacaktır. Cheesecake 35 dakikadan fazla pişerse yoğun bir yumurta kokusu olacaktır. Zamanı iyi ayarlamanız gerekir.

Cheesecake’de orta kısmının açık renkli kalması gerekir. Bunun için bir fırın kağıdını yuvarlak şeklinde kesin. Bu yuvarlak kağıdı ıslatın. Cheesecake pişerken bu kağıdı tam ortasına yerleştirin ve pişmesini sürdürün. Fırından çıktıktan sonra kenarları kızarmış ortası biraz sarı ve salladığınızda iç harcı hareket eden bir kıvamda olması gerekir. Fırından çıkarttıktan sonra biraz soğuması için oda sıcaklığında cheesecake’i bekletin. Cheesecake soğudukça kıvamı katılaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir