Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Samsung Portable SSD T5 İncelemesi

Samsung Portable SSD T5 İncelemesi

Samsung Portable SSD T5

Samsung Portable SSD T5 İncelemesi yazımızda SSD diskin özellikleri, tüm T5 modellerinin Samsung fiyatları, diskin görünümü, kutu içeriği ve kullanım incelemesini yazdık.

Samsung Portable SSD T5

Samsung Portable SSD T5 modeli Windows, Mac ve Android işletim sistemli platformlarda çalışabilmektedir. Diskin içerisindeki video, resim, ses, belge ve her türlü dosyayı rahatlıkla çalıştırabilmektesiniz. 250 GB’dan 2 TB’a kadar modelleri bulunmaktadır. Fiyatı ciddi oranlarda pahalıdır. Kapasite arttırımında fiyatlar katlanmaktadır. Saniyede 540 MB transfer hızına ulaşmaktadır. Usb 3.1 Gen 2 teknolojisini desteklemektedir. Kompakt ve alüminyum bir kasaya sahiptir. Diskin ağırlığı 51 gram ve 10,5 mm kalınlığına sahiptir. 2 metreden düşmeye karşı dayanaklı yapılmıştır.

Diskin içerisinde bulunan yazılımı sayesinde donanımsal olarak diskinize şifre koyabilmektesiniz. AES 256-bit şifreleme teknolojisi kullanılmıştır. Bu şifreleme ile diski bilgisayarınıza taktığınızda sizden istenen şifreyi girerseniz, içerisindeki dosyaları size göstermektedir. Şifreyi bilmeyenler hiç bir veriye ulaşamaz. Şifreleme diskin hızında ve kullanımında bir olumsuzluk oluşturmamaktadır. Diskin üzerinde Type C portu bulunmaktadır.

Samsung Portable SSD T5 Özellikleri

Diskin Görünümü ve Kutu İçeriği

Samsung Portable SSD T5 250 GB’lık ve 500 GB’lık modeller mavi renk olarak satılmaktadır. 1 TB VE 2 TB’lık modeller siyah renkte satılmaktadır. Diskin alt kısmında kodları ve özellikleri bulunmaktadır. Çok küçük ve hafif olması SSD diskin kullanışlı olmasını sağlamıştır. Diskin kutu içeriğinde bir adet Samsung Portable SSD T5 250 GB‘lık disk, bir adet kullanma kılavuzu, 1 tane Type c’den Type c’ye kablo, 1 tane Type c’den usb kablo yer almaktadır. Type c’den Type c’ye kablo, diskin telefon ile bağlantısını sağlamaktadır.

Samsung Portable SSD T5

Teknik Özellikler

4K videolar ve yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar da dahil olmak üzere büyük boyutlu verilerin aktarılması ve yedeklenmesini çok hızlı gerçekleştirmektedir. Harici Hard disklerden 4,9 katı kadar hızlı veri aktarabilmektedir. Garanti süresi sınırlı olmak şartıyla 3 yıldır. RoHS2 uyumluluğu vardır.

Samsung Taşınabilir SSD Yazılımı (Yazılımın çalışması için Windows 7 veya üstü, Mac OS X 10.9 veya üstü ve Android KitKat (sürüm 4.4) veya üstü için gerekir. Daha eski Windows, Mac ve Androd sürümleri yazılım tarafından desteklenmeyebilir. Firmware güncellemesi PC ya da Mac bağlantısı gerektirir. Android uygulaması Google Play’de mevcuttur.)
SertifikalarCE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB

Fiyatlar

Samsung MU-PA250B/WW Taşınabilir SSD T5 250 GB= 580 TL

Samsung MU-PA500B/WW Taşınabilir SSD T5 500 GB= 893 TL

Samsung MU-PA1T0B/WW Taşınabilir SSD T5 1 TB= 1786 TL

Samsung MU-PA2T0B/WW Taşınabilir SSD T5 2 TB= 3572 TL

shop.samsung.com adresinde bulunan güncel SSD disk fiyatlarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir