Bilim ve TeknolojiHaber

Samsung Galaxy Note 8 Satılmaya Başlandı

Samsung Galaxy Note 8 Satılmaya Başlandı yazımızda Samsung Galaxy Note 8 model telefonun teknik özelliklerini, kullanım durumunu, ön satış ücretini ve hangi renk çeşitlerinin olduğununu yazdık.

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri

Güney Kore’nin en büyük cep telefonu markası olan Samsung Note serisinin en yenisi olan 8’i tanıttı ve satışına başladı. Samsung Galaxy Note 8 telefonun 6.3″ büyüklüğünde Quad HD ekrana sahiptir. Tüm zamanların en büyük Note özellikli telefonudur. Kavisli bir ekran yapısına sahiptir. Telefonun ekran kasa oranı %83,9’dur. Yazılımında Android 7.1.1 Nougat kullanılmıştır. Amerika gibi ülkelerde işlemci Snapdragon 835, ülkemizinde bulunduğu bazı ülkelerde işlemci XNode 88 95 kullanılmaktadır. Telefonda 6 gb’lık Ram bulunmaktadır. 64 gb’lık kapasitesi ile yer konusunda yeterli seviyededir. Diğer ülkelere daha yüksel kapasitelerle gönderilecektir. Dilenirse harici kartlar ile kapasitesi yükseltilebilir, fakat yüksek kaliteli Micro-Sd kartlar kullanılması gerekir.

Çift arka kamerası ile yüksek görüntü kalitesi sunmaktadır. Arka kamerasının ilkinin özelliği 12 Megapiksel f/1.7 diğer kamerasının özelliği ise 12 Megapiksel f/2.4’dir. Her iki kamerada OIS teknolojisini desteklemektedir. Kameralar 2x optik ve 10x dijital zoom imkanı sunmaktadır. Ön kamerası da 8 Megapiksel f/1.7 özelliğiyle orta seviyelerde görüntü kalitesi sunmaktadır. IP68 sertifikasına sahip olan Samsung Galaxy Note 8, 1.5 metre derinlikte suyun altında 30 dakika boyunca bozulmadan kalabilmektedir. 3300 mahlık pil gücü vardır. Pil gücünün en azından 4000 olmasını beklenirdi.

Samsung Galaxy Note 8 Tanıtım

Galaxy Note 8 İnceleme

Ekranın büyüklüğü pil ömrünü hızlı azaltacaktır. Hızlı şarj ve kablosuz şarj edebilme özellikleri telefonda bulunmaktadır. Ekran kapalı iken not almanız ve telefon kilitli iken notlarınıza bakabilmenizi sağlayan yenilik telefona eklenmiştir. Tüm Note serilerinde olduğu gibi akıllı kalem insanların vazgeçilmezi olacaktır. Telefonun kasasında çerçevesi yoktur. Samsung Galaxy Note 8‘de infinity display özelliği çerçevesiz kullanımı sağlamıştır. Telefonun toplam ağırlığı 195 gramdır. 8.6 mm kalınlığındadır. 7 bin sınıf alüminyum malzeme ile üretilmiştir. Gorilla Glass 5 camı kullanılmıştır. Kasasında parmak izlerini oldukça belli etmektedir. Kılıf kullanacaklar için önemsiz olabilir fakat kılıfsız kullanacaklar için parmak izleri sorun çıkarabilir. Arkada bulunan parmak izi okuyucu sensör telefon büyüdüğü için pek kullanışlı olmamıştır.

Samsung Galaxy Note 8 Fiyat

Ön Siparişler Başladı

Ön siparişleri alınmaya başlanan telefonun Türkiye’de 4 bin 999 TL’lik bir fiyata satılması bekleniyor. Samsung Galaxy Note 8’in Amerika fiyatı 950 dolar olarak belirlenmiştir. Samsung Galaxy Note 8’de Gece Siyahı, Orkide Grisi, Altın Sarısı ve Mavi renk seçenekleri bulunmaktadır.

Web site: www.samsung.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir