Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Samsung 2024’te 20 Milyon Katlanabilir Telefon Satmayı Hedefliyor

Samsung 2024’te 20 Milyon Katlanabilir Telefon Satmayı Hedefliyor

Samsung Galaxy Z Fold 5 Ekranı

Samsung 2024’te 20 Milyon Katlanabilir Telefon Satmayı Hedefliyor

Samsung 2024’te 20 Milyon Katlanabilir Telefon Satmayı Hedefliyor

  • Kore merkezli The Elec tarafından hazırlanan bir rapor, Samsung‘un 2024 yılında 20 milyon katlanabilir akıllı telefon satma yönünde iddialı bir hedef belirlediğini ortaya koyuyor.
  • Bu, bu yıl beklenen 10 milyon katlanabilir ürün sevkiyatını ikiye katlayacak.
  • Rekabetin ortasında, Samsung’un yaklaşan Galaxy Z Fold 6‘ya daha ince bir ekran vermeyi hedeflediği söyleniyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonları için yüksek satış hedefleri hedefliyor. Kore medya kuruluşu The Elec’in haberine göre teknoloji devi, 2024 yılında 20 milyon katlanabilir akıllı telefon satma gibi iddialı bir hedef belirledi.

GMSArena.com tarafından paylaşılan rapora göre bu rakamlar, yakında çıkacak olan Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın yanı sıra Samsung’un mevcut nesil katlanabilir telefonları Z Fold 5 ve Flip 5’in satışlarını da içerecek.

Özellikle Samsung’un katlanabilir donanım alanındaki rekabeti göz önüne alındığında, bu oldukça büyük bir hedef. Motorola Razr ve Razr Plus, flup telefonlara kendi bakış açılarını sunuyor ve Google, amiral gemisi seviyesi, fiyatlandırma, kamera işlevselliği ve dış ekran açısından Galaxy Z Fold 5 ile rekabet eden Pixel Fold’u ortaya çıkardı.

Xiaomi, Huawei ve Honor gibi yurt dışında gelişen markaların da sınırları zorlayan kendi katlanabilir akıllı telefon versiyonları var. Örneğin bu yılın başlarında Honor, şirketin en ince ve en hafif kitap tarzı cihazı olduğu iddia edilen ve Samsung’un ürünleriyle karşılaştırıldığında yaklaşık 4 mm tıraşlanan Magic V2’yi piyasaya sürdü.

Rakiplerinin önünde kalabilmek için Samsung’un Galaxy Z Fold 6’ya daha ince bir ekran vermeyi hedeflediği söyleniyor. Galaxy Z Fold 5, katlandığında önceki modele göre 2 mm daha ince olan 13,4 mm kalınlığa çıkıyor. Ancak bir sonraki yineleme açısından, ne kadar daha ince olacağına dair henüz daha fazla ayrıntı bilinmiyor.

Bunun Samsung’un gelecek yılki katlanabilir telefon satış hedefine ulaşmasını sağlamak için yeterli olup olmayacağı da henüz bilinmiyor. Ancak şirket, 2023 hedefinin gerisinde kalarak yalnızca 10 milyon katlanabilir ürün göndermeyi beklediğinden, bu yılki güncellemeler satışları artırmaya yetmemiş gibi görünüyor. Bu, teknoloji devinin bu yılki satışlarını karşılayabilmek için etkili bir şekilde gelecek yılın projeksiyonunu ikiye katlaması gerektiği anlamına geliyor.

Kaynak: androidcentral

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir