İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Salt Bae’nin 108 Bin Dolarlık Makbuz Övünmesi Öfkeye Yol Açtı: ‘İnsanların Sağduyudan Daha Fazla Parası Var’

Salt Bae’nin 108 Bin Dolarlık Makbuz Övünmesi Öfkeye Yol Açtı: ‘İnsanların Sağduyudan Daha Fazla Parası Var’

Nusret Gökçe

Salt Bae’nin 108 Bin Dolarlık Makbuz Övünmesi Öfkeye Yol Açtı: ‘İnsanların Sağduyudan Daha Fazla Parası Var’

Salt Bae’nin 108 Bin Dolarlık Makbuz Övünmesi Öfkeye Yol Açtı: ‘İnsanların Sağduyudan Daha Fazla Parası Var’

Sığır eti servisine sığır eti servis ederek başladı. Ünlü biftek şefi Salt Bae, geçen hafta Dubai restoranında tek bir yemek için 108.500 dolarlık makbuz yayınladığı için öfkeye yol açtı.

Asıl adı Nusret Gökçe olan 40 yaşındaki Türk şef, Instagram’da 54 milyona yakın takipçisine “Para gelir, para gider” yazdı.

Newsflash’ın haberine göre eleştirmenler, uzun yasa tasarısının yüzde 60’lık enflasyon artışı ve yüzde 10’luk işsizlik oranıyla baş etmeye çalışan çalışkan Türklere hakaret olduğunu öne sürüyor.

Bu arada Cumartesi günü Four Seasons tatil beldesindeki Nusr-Et Steakhouse Dubai’yi ziyaret eden kimliği belirsiz müşteriler dana carpaccio, patates kızartması, salata, baklava ve meyveyle ziyafet çekti.

Ayrıca bir fileto mignon (270 dolar) ve üç biftek (1.390 dolar) dahil olmak üzere altın kaplı lüks etin de tadını çıkardılar.

Başlangıçlarını dört porn star martinis (130 dolar), iki şişe Chateau Petrus 2009 (53.900 dolar), bir şişe Petrus 2011 (17.700 dolar) ve beş çift bardak özel Louis XIII konyak (7.500 dolar) ile yıkadılar.

Hatta 24.500 dolar bahşiş bile verdiler.

Salt Bae’nin bariz övünmesi, öfkeli Instagram yorumcularının hoşuna gitmedi

Bir kişi, “Bu, insanların sağduyudan daha fazla paraya sahip olduğu bir durum” dedi.

Bir başkası, “Marangozum daha iyi yemek pişirir” dedi.

Ve Türk Yeniçağ gazetesinin Salt Bae’yi “vatandaşlar 3 sentlik asgari ücretle geçinmeye çalışırken” servetiyle gösteriş yapmakla suçladığı bildirildi.

” İnternetin en seksi kasabı ” olarak da bilinen Salt Bae, 2017 yılında kemikli bir bifteği hazırlama ve baharatlama (tuzla!) şeklindeki kendine özgü şehvetli hareketlerini gösteren Instagram videosunun viral hale gelmesiyle dünya çapında üne kavuştu.

O zamandan beri kapalı olan Manhattan burger lokantası da dahil olmak üzere 20’den fazla restorandan oluşan bir zincir kurdu.

Güneş gözlüğü takan kasap, Leonardo DiCaprio, Fat Joe ve David Beckham gibi isimlere hizmet etti.

Geçmişte restoranlarından gelen pahalı faturaları paylaştığı için tepki toplamıştı.

Salt Bae, 2022’de Katar’daki Dünya Kupası final sahasında Arjantin’in az önce kazandığı kupayı kapmak için sahaya çıktığında da utanmıştı.

O dönemde şunu iddia etmişti: “Arjantin’i seviyorum, bir süre orada yaşadım. Ben de onlara destek olmak için maça gittim.”

Ancak muazzam bir olumsuzlukla karşılaştıktan sonra şunları açıkladı: “Ekibin çoğu restoranıma geldi, kendimi yabancı gibi hissetmedim. O an çok özel bir andı. Orada olanlar hakkında hiçbir şey yapamam ama bir daha asla Dünya Kupası sahasına adım atmayacağım!”

Kaynak: nypost

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir