İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alacak

Kamu Personeli İş ilanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alacak

Kamu Personeli İş ilanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alım İlanı

BAŞVURU TARİHLERİ : (18-25 NİSAN 2022 )

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAVLARINA KATILACAK ADAYLARIN DİKKATİNE!

  1. BAŞVURU, SINAV VE SINAV SONRASI İŞLEMLERE AİT BÜTÜN KURALLAR BU KILAVUZDA AÇIKLANMIŞTIR. ADAYLARIN, BAŞVURU İLE İLGİLİ SORUN YAŞAMAMASI İÇİN BU KILAVUZUN TAMAMINI OKUMALARI GEREKMEKTEDİR. ADAYLAR, KILAVUZDA BELİRTİLEN ŞARTLARI TAŞIDIKLARI TAKDİRDE BAŞVURULARINI YAPABİLECEKLERDİR.
  2. BU KILAVUZDA YER ALAN KURALLAR, KILAVUZUN YAYIM TARİHİNDEN SONRA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI TARAFINDAN GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR/GÜNCELLENEBİLİR. BU DURUMDA İZLENECEK YOL SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI TARAFINDAN BELİRLENİR VE KAMUOYUNA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞININ RESMİ İNTERNET SİTESİ ARACILIĞI İLE DUYURULUR. KANUN VE YÖNETMELİKLERLE UYUŞMAZLIK OLMASI DURUMUNDA KANUN VE YÖNETMELİK GEÇERLİ OLACAKTIR.
  3. ALIM SÜRECİNDEKİ HER TÜRLÜ DUYURU, BİLGİLENDİRME VE GÜNCELLEME www.sg.gov.tr İNTERNET ADRESİNDEN YAPILACAKTIR.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR:

Branş – Başvuru Kaynakları – Görev Yapılacak Birlikler – Kontenjan – Açıklama

Topçu
Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu, Torpidocu, Mayıncı veya Porsun sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer
110
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,4,5,6,9’u okuyunuz.)

Serdümen
Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer
20
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,4,5,6,9’u okuyunuz.)

Motorcu
AŞAĞIDAKİ ŞARTLARDAN EN AZ BİRİNİ TAŞIMANIZ GEREKMEKTEDİR:

Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi/Bot vb.) Motorcu sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak veya

Meslek Liselerinin; Gemi Makineleri veya Denizcilik/Makine Zabitliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer
80
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,4,5,6,9’u okuyunuz.)

Elektrikçi
Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi/Bot vb.) Elektrikçi sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer
30
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,4,5,6,9’u okuyunuz.)
Branş Başvuru Kaynakları Görev Yapılacak Birlikler Kontenjan Açıklama

İkmal
AŞAĞIDAKİ ŞARTLARDAN EN AZ BİRİNİ TAŞIMANIZ GEREKMEKTEDİR:

Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu veya,

Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer/Kara
30
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,5,6,8’i okuyunuz.)

Kurbağa adam
Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasında yapmış ya da yapıyor olmak.
Yüzer
15
Yüzme Testi Var
(NOT-2,3,4,5,6’yı okuyunuz.)

Şoför
Yeni tip sürücü belgelerinde “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.
Kara
45
Yüzme Testi Yok
(NOT-3,5,6,’yı okuyunuz.)

Muhafız
Askerlik hizmetini Sahil Güvenlik Komutanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Muhafız yada Deniz Piyade sınıf/branş/ ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.
Yüzer/Kara
70
Yüzme Testi Var
(NOT-1,3,4,5,7,9’u okuyunuz.)

Notlar

NOT-1: Asgari 1 dakika su üstünde durabilme ve herhangi bir şekilde 25 metre yüzebilme.
NOT-2: Su üzerinde elleri kullanmadan 2 dakika sabit durabilme, 50 metre kurbağalama yüzebilme, 50 metre yan stilde yüzebilme, 50 metre serbest yüzebilme, 4 metre derinliğe serbest dalarak manken çıkarma ve su altına dalarak en az 20 metre ilerleyebilme.
NOT-3: Adayların yukarıdaki tablodaki gerekleri karşılamanın yanı sıra, bu kılavuzun 3’üncü maddesinde yer alan başvuru şartlarının tamamını da sağlaması gerekmektedir.
NOT-4: Başvurusunu terhis belgesindeki askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre yapan adayların, terhis belgelerinde sınıf/branş/ihtisas kodlarının açık isimlerinin de yazması değerlendirme yönünden önem arz etmektedir. Terhis belgesinde sadece sınıf/branş/ihtisas kodu yazan adayların başvuruları değerlendirilemeyecek ve bu husustaki sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.
NOT-5: Doldurulamayan kontenjan/kontenjanlar, S.G.K.lığının ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecek diğer branş/branşlara aktarılabilecektir.

NOT-6 Topçu, Serdümen, Motorcu, Elektrikçi, İkmal, Kurbağaadam ve Şoför branşına başvuruda bulunacak adaylara sayfa-13’teki testler uygulanacaktır.
NOT-7: Muhafız branşı uzman erbaşlar Deniz Güvenlik Timlerinde görev yapmak üzere yüzer birliklerde de istihdam edilebileceklerdir. Muhafız branşına başvuru yapan adaylara sayfa-14’teki fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri uygulanacaktır.
NOT-8: İkmal branşı adaylar Kamarot görevi de yapacaktır.
NOT-9: Topçu, Serdümen, Motorcu, Elektrikçi ve Muhafız branşlarına başvuruda bulunup, yapılan sınavlarda başarılı olan adayların sevk edilecekleri hastanelerden “UZMAN ERBAŞ OLUR” kararına ilave olarak “KOMANDO OLUR” kararlı sağlık raporu da almaları gerekmektedir.

Dikkat: SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU’nun tamamını kamuilan.sbb.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir