Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları yazımızda zayıflarken nelere dikkat etmeliyiz, neleri yaparsak daha rahat kilo veririz ve verilen kiloları nasıl geri almayız hakkında yazdık.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları-Yemek Saatleri

Egzersizlerinizin saatlerini sabah 5-7 arası ve akşam 22:00 olarak ayarlarsanız daha hızlı kilo verirsiniz. Bu saatlerde kortizon hormonu daha az salgılanır ve zayıflamanız daha hızlı olur. Yemeklerinizi 2 veya 3 tam öğün şeklinde yemelisiniz. Bazıları öğün atlayarak zayıflama yolunu seçebiliyor, bu seçim kişinin metabolizma yapısına bağlı olarak işe yarayabilir yada daha fazla tüketme isteği doğurarak kilo almanıza neden olabilir. Bu ayarlamayı kendinize hangisini yakın görüyorsanız o yönde ayarlama yaparak belirleyin. Kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi tam ve sağlıklı bir şekilde yaparak düzenli bir yeme alışkanlığı geliştirebilirsiniz.

3 öğün şeklinde 2 öğün şeklinde de yeme düzeni oluşturabilirsiniz. Önemli olan aldığınız gıdaların çeşitliliği ve vücudunuza yararıdır. Eğer akşam yemeğini atlarsanız vücut yağ depolamaya başlar. Acil durumlara karşı vücutta yağ birikmeye başlar. Bu biriktirme vücudun açlığa karşı kendini savunmasıdır. Diyet yapacaksanız öğün atlayarak yapmayın, daha fazla tüketerek kilo almanıza neden olursunuz.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları-Öğünleri atlamayın

3 Ana Öğününüz Olsun

3 tane ana öğün sabah, öğle ve akşam yemeği olmak üzere uygulaması gerektiği kadar yemek yemeyle bizim için iyi hale gelir. Bu öğünler dışında ara öğünleri de aksatmamak gerekir. Metabolizmayı hızlandırmak için tek ara öğün yeterli gelmektedir. Sabah ile öğle arası çok fazla aralık olmadığından ara öğün tüketmenize gerek yoktur. Fakat öğle ile akşam yemeği arasındaki mesafe fazla olacağından ara öğün tüketmeniz gerekir. Bu ara öğün sayesinde akşam yemeği yerken daha az gıda tüketmenizi sağlar. Bu tek ara öğün sizin sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Porsiyonlarınızda da azaltmaya giderek sağlıklı bir zayıflama şekli uygulayabilirsiniz. Normal porsiyonlarınıza göre %25 daha az tabak boyutlarına indirgerseniz bu size zayıflama olarak dönecektir. Böyle uygulamalarla kortizon, katekolamin, büyüme hormonu ve leptin hormonlarını dengede tutarak sağlıklı kilo veriyorsunuz. Bu uygulamaları hayat tarzınız olarak yapmalısınız. Yoksa tekrar eski yeme alışkanlıklarınıza dönerseniz kilo alımına devam edersiniz. Bu defa da eskisinden daha fazla kilo alımı olabilir.

Organik Elma Sirkesi

Ara Öğünlerinizde Meyve Tüketin

Sağlıklı olan 2 ile 4 porsiyon arası meyve tüketimidir. Meyve tüketerek yağ yakımını artırabilirsiniz. Özellikle her türlü elmayı tüketmeyi unutmayın.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları.

Yorum yapın