İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Saç İmplantı Nedir?

Saç İmplantı Nedir?

Saç İmplantı

Saç İmplantı Nedir? yazımızda saç dökülmesinin nedenleri, saç dökülmesinin en büyük nedeni, saç implantı nasıl oluşur, maliyeti ve ne zaman kullanılması gerektiğini yazdık.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin nedenleri arasında ani yapılan diyetler baş roldedir. Vücudun yeterince beslenememesi ve susuz kalması saç dökülmesine neden olabilmektedir. Saç dökülmesinin en büyük nedeni erkek tipi saç dökülmesidir. Erkek tipi saç dökülmesi harici saç dökülmelerinde ani diyet, sert diyetler, kullanılan ilaçlar, yeterince protein alamama, vejetaryen beslenmesi, saçları çekerek veya gererek bağlama, saçlara çok sert fön yapmak, saçlara sürekli açıcı işlemler uygulamak, kuaför işlemlerinin çok sık yapılması saçları dökebilmektedir. Saç köklerine asla kimyasal maddeler dokundurmayın. Saçlar her gün yıkanmaz. Saçları çok yıkamak istiyorsanız, haftada bir gün arayla toplamda 3 kere şampuanla yıkamalısınız. Aksi halde saç kökü florası bozulacaktır. Her gün saç yıkanabilir, fakat şampuan 2 günde 1 kullanılmalıdır. Sprey, jöle gibi malzemeler saçın uçlarına sürülebilir, fakat asla saçın köklerine gelmemelidir.

Saç Ekimi Detayları

Saç İmplantı Nedir?

Kalp stentlerinin üretildiği malzemeden saç telleri üretilmektedir. Saç implantı 2018 yılında başlamıştır. Genlerden gelen erkek tipi saç dökülmesinde başın ön tarafının saçları dökülmektedir. Dihidrotestosteron’a bağlı saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesidir. Saç implantı yapılacak kişinin erkek tipi saç dökülmesi beklenir. Aktif saç dökülmesi olan kişi bekler ve saçlarının dökülmesi sona erdikten sonra saç ekimi işlemi başlar. Saç dökülme işlemi bitmeden saç ekilirse sadece ekilen saçlar kalır ve arkada dökülen saçlar kötü bir iz bırakır. Kişide saç dökülme işlemi bittikten sonra kişinin ensesinden saç kökü alınır. Bu işlem bazı kişilere uygulanamamaktadır. Saç implantları burada devreye girerek saç derisinin içine ekilir. Kişi uyanık vaziyette iken saçları ekilerek işlemi gerçekleştirilir. Saç implantında normal lokal anestezi ile çok rahat yapay saç ekimi yapılabilmektedir.

Ekilen saçlardan yıllara bağlı olarak kayıplar yaşanabilmektedir. Tekrardan saç ekilerek bu sorundan da kurtulma şansı bulunmaktadır. 2-3 yıl bu saçlar rahat gitmektedir. Saçlar uzamadığı için kuaföre gitmenize de gerek yoktur. Saç implantları ile havuza, denize girebilirsiniz. Saç implantının maliyeti saç ekimine göre 2 kat fazladır. Saçın üretilmesi maliyetini artırmaktadır.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik’in videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir