Saç Ekimi 2018

Saç Ekimi 2018 yazımızda ülkemizde doğal saç ekiminin son yıllarda ciddi artış göstermesi, saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler, teknik detaylar ve saç ekiminde önemli olan durumu yazdık.

Doğal Saç Ekimi

Saç ekim işlemi son yıllarda en iyi şekilde yapılmaya başlandığı için insanlar daha fazla yaptırmaya başlamıştır. Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmesine getirilen başarılı çözümler, saç ekim yaptırmanın çoğalmasını sağlamıştır. Saçları dökülen kişiler, diğer saçları dökülmüş kişilerin saç ektirdikten sonraki halini görünce, kendileri de bu yöntemden yaptırmak istemektedir. Saçlı ve saçsız başın arasında çok büyük farklar olduğu aşikardır. İnsanlar eski görüntüsünü yakalama şansı elde ettiği zaman saç ekimini yaptırmak istemektedir. Ülkemiz saç ekiminde doktorları ve ekipmanları son derece gelişmiş durumdadır. Yurt dışından da saç ektirmek için gelen insanlar bulunmaktadır.

Saç Dökülmesi

Saç Ekiminde Detaylar

Kişinin alın bölgesine göre ekim yapılacak bölgenin çizimi yapılmaktadır. Kişinin saç kökü alınacak ense kökündeki saç kalınlığı ölçülmektedir. İnce saçlarda daha fazla koymak gerekir, kalın saçlarda ise daha az koyarak doğal saç oluşması sağlanmaktadır. Her bir cm karede kaç saç teli koyulması gerektiği ölçülerek ince detayıyla saç ekim işlemi yapılmaktadır. Saçın mikron uzunluğuna kadar bakılmaktadır. Saç ekimini yaptıranların saçlarının eski hallerine gelmesi, diğer insanların da yaptırmasını teşvik etmektedir. Başarılı operasyonlar diğer insanları da cesaretlendirmektedir.

Saç Ekiminde Robot Teknolojisi

Saç Ekiminde Ekibin Önemi

Saç ekimini yapacak doktorun arkasında gelişmiş bir ekibinin olması gerekir. Ekim yaptıracak kişilerin, saç muayenesini olduğu yerde çalışanların uzmanlıklarına ve ekibin kalitesine dikkat etmesi gerekir. Saç ekimini güvenle uzman doktorlardan yaptırabilirsiniz. Saç ekiminin doktor gözetiminde yapılması gerekiyor. Ameliyathane ortamında ekimin yapılmasına dikkat edin. Saç ekimini yapacak olan doktorun yanı sıra ekibinin de tecrübeli olması önemli bir konudur. Yurt dışından sadece ülkemizin saç ekimi doktorlarına, saç ektirmek için gelen turistler bulunmaktadır. Türk doktorları saç ekiminde kendilerini her geçen gün geliştirmekte ve dünyada adlarını duyurmaktadır. Saç ektirmek isteyenler güvenilir merkezlerde, güvenilir doktorlar tarafından saçlarını ektirebilirler.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Resul Yaman’ın videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın