Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında
Haber

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında Türk Askerini Vurması

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında Türk Askerini Vurması yazımızda içinde bulunduğumuz Rusya, İran ve Türkiye’nin anlaşmasını istemeyen dış güçlerin oyununu yazdık.

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında Türk Askerini
Fırat Kalkanı Harekatı

Rusya ile Fırat Kalkanı Operasyonu

Rusya ile Fırat Kalkanı operasyonu yapmaktayız. Rusya’nın havadan yardımları olmaktadır. El bab bölgesinde yanlışlıkla askerlerimizin bulunduğu bölgeyi uçaklarıyla vurmuşlardır. Nasıl bir yanlışlık olabilir orası muammadır. Tam Rusya ile ilişkilerimiz düzeliyor, bir sebep ortaya çıkıyor aramız bozuluyor. Bunu istemeyen Rusya’nın düşmanlarıdır. Bizim ve Rusya’nın birlikte hareket etmesini istemeyen diğer güçler araya böyle kazalar serpiştirerek kavgalar çıkarmak istiyor. Aklınca her zamanki planlarını yapmışlar ve yine üzerimize oyun oynuyorlar. Fetö’nün aracılığıyla Rus uçağını düşürdüğümüz gibi bu Rus saldırısının da arkasında Fetö terör grubunun arkasındakilerin olduğu aşikardır. Astana’da yapılan görüşmelerle Suriye devleti barışa kavuşacaktır. Bunun olmasını istemeyen kişiler yine aynı tezgahı kurmak istiyorlar.

Zaten orta doğu olmasa elindeki bu kadar silahı nasıl satabilirler. Bütün savaşların merkezi bizim komşusu olduğumuz ülkelerdir. Diğer yandan Rusya’nın devlet başkanı olan Vladimir Vladimiroviç Putin’in 7 tane önemli adamı başka ülkelerde iken öldürülmüştür. Birileri yine bir şeyleri hedef almış ve ortalığı karıştırma yoluna gitmiştir. Şehitlerimizin olduğu bu durumu sakinliğimizi koruyarak atlatmalıyız. Rusya’ya savaş açmak veya ambargolar uygulamak asla çözüm değildir. Diğer ülkelerinde istediği budur. Bu durumu lehimize çevirip daha sıkı ve iş birliği daha sağlam olan iki dost ülke olmalıyız.

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında
Rusya-Türkiye İlişkileri

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında Türk Askerini Vurması İle İlişkiler Nasıl Devam Edecek?

Bu olayın ardından Rusya Türkiye ile daha koordineli çalışma kararı aldı. Nasıl bir koordine azlığından söz edilebilir buda saçma geliyor. Günümüzde Rusya ile Türkiye birbirleriyle savaşmamak için her şeyi örtbas edebilirler. Çünkü bu savaş ikisininde dibe vurmasına neden olur. Rusya’nın Türkiye’ye göz dağı vermek için askerlerimizi vurduğu öngörüsü tam anlamıyla gereksizdir. Çünkü Rusya’nın kazanacağı hiçbir şey yoktur. Böyle bir taktik ikili ilişkileri bozmaktan ve zararla oturmasından başka hiçbir şeye yaramaz.

Bilerek bizim askerleri vurma ihtimali yoktur. İkililikleri devam edecektir. Rusya bu durum için taziyelerini bildirmiştir. Savaş sırasında olabilecek durumlardandır ama bizim askerlerimiz de şehit olmuştur. Birlikte savaştığı ülkenin askerlerinin kazayla ateş açmasıyla öldürülmüştürler. Işid terör örgütüne karşı savaşan ülke ilk olarak Türkiye olmuştur. Yanımıza Rusya yardımcı olarak katılmıştır. Diğer ülkelerin hiç bir katkısı yoktur. Ölen askerlerimize Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

Rusya Jetlerinin Fırat Kalkanı Harekatında Türk Askerini Vurması.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir