Bilim ve Teknoloji

Resmi ChatGPT Uygulamasını iPhone’unuza Nasıl İndirirsiniz?

Resmi ChatGPT Uygulamasını iPhone’unuza Nasıl İndirirsiniz?

Resmi ChatGPT Uygulamasını iPhone’unuza Nasıl İndirirsiniz?

OpenAI’nin ChatGPT‘si şu anda tarihin en hızlı büyüyen tüketici uygulaması, bu nedenle mega popüler sohbet robotunun Apple’ın iOS platformuna girmesini görmemiz an meselesiydi.

ABD’dekiler artık en iyi iPhone’larda ChatGPT’nin ücretsiz ve resmi sürümüne erişebilir ve veri geçmişi cihazlar arasında senkronize edilebilir (böylece ChatGPT etkileşimlerinizi hem web’de hem de iOS’ta görebilirsiniz). OpenAI, uygulamanın “önümüzdeki haftalarda ek ülkelere yayılacağını” söylüyor.

OpenAI ChatGPT, uygulamanın resmi adıyla GPT-3 üzerine kurulmuştur, ancak hesabınıza giriş yaparak veya yükselterek (aylık 19,99 ABD Doları karşılığında) ChatGPT Plus ve GPT-4 destekli hizmetlere de uygulama aracılığıyla erişebileceksiniz.

Bu yazıda, ChatGPT’yi iPhone’a nasıl indireceğinizi açıklıyoruz. Bahsedildiği gibi, uygulama şimdilik yalnızca ABD’de kullanılabilir, ancak ChatGPT iOS uygulaması gelecekte daha fazla ülkeye geldiğinde aşağıdaki adımların her bölge için tutarlı kalmasını bekliyoruz.

OpenAI, eşdeğer bir Android uygulamasının da “yakında çıkacağını” söylüyor ve bir iPhone’unuz yoksa bile ChatGPT’ye erişmek için Microsoft’un Bing uygulamasını kullanabileceğinizi hatırlamakta fayda var.

Avrupa ChatGPT'de

iPhone’da ChatGPT Nasıl İndirilir?

İlk olarak, ChatGPT’yi iPhone’a indirmek için cihazınızın iOS 16.1 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyor olması gerekir. Telefonunuzun yazılım seviyesini kontrol etmek için Ayarlar, Genel ve Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

iPhone’unuzun ChatGPT uygulamasıyla uyumlu olduğunu öğrendikten sonra, Apple App store’a gidin ve arama çubuğunda ‘OpenAI ChatGPT’yi arayın. Alternatif olarak, resmi ChatGPT iOS uygulamasına giden bu bağlantıyı takip etmeniz yeterlidir.

Herhangi bir iPhone uygulamasında yaptığınız gibi ‘Al’a basın ve sohbete başlamaya hazırsınız. iOS için ChatGPT, OpenAI’nin açık kaynaklı konuşma tanıma sistemi olan Whisper ile de entegredir, böylece yanıtları almak için sesinizi de kullanabileceksiniz.

ChatGPT, iPhone’unuzdaki Siri’nin Yerini Alabilir mi?

Söylemek yeterli, Siri şu anda iyi durumda değil. Bu yılın başlarında New York Times, Apple’ın OpenAI gibi şirketlere karşı “yapay zeka yarışını nasıl kaybettiğini” açıklayan bir haber yayınladı ve Siri’nin işlevselliğini ChatGPT ile karşılaştırırken bu düşünceye katılmamak elde değil.

Siri, NYT raporunda doğru bir şekilde “hantal” ve “temel özelliklerden” yoksun olarak tanımlanıyor – ancak bize göre, iPhone için ChatGPT henüz Apple’ın sesli asistanının yerini alacak kadar iyi değil.

Gerçek soruları yanıtlama söz konusu olduğunda Siri’nin tüm zeka eksikliğine rağmen, yazılım, ChatGPT’nin olmadığı bir şekilde iPhone’un kendisine entegre edilmiştir. ChatGPT iOS uygulamasında, kontroller yeni bir sohbet başlatma, oturumu kapatma ve hesabınızı silme ile hemen hemen sınırlıdır – örneğin, iPhone’unuzda bir hatırlatıcı ayarlama seçeneği yoktur.

Daha endişeli taraf, Safari’deki varsayılan arama motoru olan web tarayıcısı, genel arama sorguları için iPhone’un yeni ChatGPT uygulamasını kullananlardan kesinlikle bir darbe alacak olan Google olmalıdır.

Kaynak: techradar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir