Renault Talisman 2018

Renault Talisman 2018 yazımızda yeni Renault Talisman’ın dış görünümünü, iç detaylarını, bagaj kapasitesini, multimedya ekran özelliklerini, mekanik özelliklerini ve satış fiyatını yazdık.

Renault Talisman 2018 İncelemesi

Renault Talisman’ın ön tasarımına baktığımızda modern bir yapısı vardır. Talisman premium sedan bir araçtır. Son zamanlarda Renault araçlarda görmüş olduğumuz büyük logosu bu araçta da kullanılmıştır. Ön ızgaraları da krom detaylarla süslenmiştir. Farlarda üst çizgiden alt çizgiye kadar led çizginin döndüğü görülmektedir. Pure Vision FULL LED farların keskin bakışı ” C ” şeklindeki gündüz farlarının seçkin dizaynı ile birleşiyor. Aracın jantları 19 inç karartılmış biçimdedir. Aracın aynaları elektrikli katlanabilir yapıdadır. Araca giriş yaparken kapının tutacak kısmına dokunmanız yeterli olmaktadır. Aracın tavanı tamamen panoramiktir. Arka camlar karartılmıştır. Ayna kısımları dıştan krom çıta ile çevrelenmiştir. Renault Talisman’ın arka bagajın ortasında büyük yazılarla Talisman yazısını görebilmektesiniz. Bagaj hacmi 608 litredir.

Renault Talisman 2018 İnceleme

Renault Talisman’da Multimedya Sistemi

Renault Talisman’da bulunan multimedya sistemi oldukça iyi seviyelerdedir. R-LINK 2 multimedya sistemi en son inovasyonların sonucudur. Torpidoya kusursuz entegre olan R-LINK 2 dokunmatik ekranlı tabletler Renault Talisman’ın tüm fonksiyonlarını yönetmenizi sağlamaktadır. Diğer araçlardan farklı olarak ekran boyutu tablet büyüklüğündedir. R-LINK 2’nin basit ve akıcı arayüzü sayesinde, 8.7” ekranını kullanarak kabin deneyiminin her ayrıntısını ayarlayabilirsiniz. Kontrol ekranlarının rengini, gösterilen bilgileri ve ekran stilini seçin. Ana sayfa, radyo, seyir sistemi, klima, koltuklar ve MULTI-SENSE sistemi kendi kişisel ortamınızı oluşturmanız için yapılandırılabilir. Tek tıklamayla altı adede kadar profili kaydedebilirsiniz. Kendi multimedya içeriklerinize, seyir tercihlerinize ve sürücü yardım sistemi ayarlarınıza erişmek için dokunmatik ekranı veya kumandaları kullanabilirsiniz.

Yokuşta Kalkış Desteği, Kör nokta uyarı sistemi, Güvenli takip mesafesi ve aktif acil fren sistemi bu ekrandan rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Ekranın alt kısmında dijital klima bulunmaktadır. Koltuk ısıtıcı ve soğutucuları da bu kısımda yer almaktadır. Koltukların deri olması sıcak ve soğun hissedilmesini arttırmaktadır. Vitesin yanında iki tane Usb ve 1 tane çakmak soketi ve 1 tane sd kart girişi vardır. Araçta toplamda 25 litrelik eşya koyma gözü bulunmaktadır.

Renault Talisman Park

Eller Serbest Park Sistemi

Dar park yerleri için Eller Serbest Park Sistemi’nin direksiyon kontrolünü almasına izin vermeniz yeterlidir. Mevcut alanı ölçer ve yaklaşma çizginizi hazırlar. Tek düşünmeniz gereken gaz, fren ve vites. Ön, arka ve yan sensörlerle birlikte geri görüş kamerası sayesinde, engellere ve diğer araçlara çarpmaya karşı dört bir yandan 360° koruma sağlar.

Renault Talisman Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı

Renault Talisman 1.6 dizel motora sahip modeli tüketicilere 2 farklı şekilde sunulmaktadır. Icon ve Touch modellerini müşteriler seçebilmektedir. 380 Newton metre tork gücüne sahiptir. 6 ileri şanzımana sahiptir. Araç sürüş modları eco, sport ve normaldir. Araç performans konusunda da oldukça başarılıdır. Talisman’ın yakıt tüketimi ortalama olarak 100 km’de 8 litrelik bir harcama yapmıştır. Fabrika verilerinde ise bu rakam 6 litre olarak gösterilmektedir. Maksimum 215 km/s hıza çıkabilmektedir. 0-100 km hızlanması 9.5 saniye sürmektedir.

  • Talisman Icon satış fiyatı 204.250 TL,
  • Talisman Touch satış fiyatı 175.250 TL’dir. (2018 fiyatları)

Resmi Web Site: www.renault.com.tr

Yorum yapın