Raw Brownie Tarifi

Raw Brownie Tarifi yazımızda pişmeyen bir tatlı olan, içerisinde şeker kullanmadığınız ve tatlandırıcı olarak hurma kullanılan, Türk kahvesi ve kakao ile enerji ve uyanıklık sağlayan Raw Brownie Yapımı yazdık.

Malzemeler

  • 2 su bardağı hurma
  • 1,5 su bardağı ceviz içi
  • 1 su bardağı file badem
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı

Bir rondoya 1 su bardağı file badem koyun. 1,5 su bardağı ceviz için koyun. Yaklaşık olarak 3 dakika kadar malzemeleri rondodan geçirin. Büyük bir cam kaseye rondodan geçirdiğiniz malzemeleri boşaltın.

2 su bardağı hurmayı biraz sıcak suda bekletin. Hurmaların çekirdeklerini bir bıçak yardımıyla çıkartın. Hurmaları aynı rondoya koyun, içine 4 yemek kaşığı kadar kakao koyun ve 1 çay kaşığı kadar Türk kahvesi ilave ederek malzemeleri rondodan geçirin. Malzemeleri diğer malzemelerin bulunduğu cam kaba boşaltın. Malzemeleri kaşık ile karıştırın. Hurmanın suyunu kaba boşaltın. Eliniz ile malzemeleri karıştırın. Bir düz kek kalıbına yağlı kağıt koyun. Eliniz ile harcı kalıba göre düzleştirin. Brownienin sert olmasına dikkat edin. Üzerine biraz ceviz batırın. Raw brownieyi 2 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Dinlendikten sonra dilimleyerek tüketebilirsiniz.

Yorum yapın