İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Radyasyonun Beyin Tümörüne Olumsuz Etkisi

Radyasyonun Beyin Tümörüne Olumsuz Etkisi

Cep Telefonu Kullanımının Zararları-Radyasyon

Radyasyonun Beyin Tümörüne Olumsuz Etkisi yazımızda radyasyon dalgalarının bize olan zararlarını, beyinde yapmış olduğu tahribata bağlı olarak tümör oluşmasını ve teknolojik aletlerin olumsuz etkilerini yazdık.

Radyasyonun Beyin Tümörüne Olumsuz

Radyasyonun Beyin Tümörüne Etkisi

Radyasyondan korunma artık önemli bir tedbirdir. Herkes bu zararlı dalgalara az veya çok maruz kalıyor. Radyasyon vücudumuza zarar verir ve yapısını bozar. Özellikle telefon kullanımı ve teknolojik aletlerin yaydığı zararlı dalgalar buna sebep olur. Cep telefonu radyasyona kalmamızın en büyük kaynağıdır. Radyasyonun etkilerinin en kötüsü beyin tümörüne yakalanma oranınız artmasıdır. Telefon ile konuşurken, telefonu beynimize yakın bir şekilde getirmek zorunda kalıyoruz. Bunun etkisini azaltmak için telefonu kulağımıza uzak bir mesafede açarak etkisinin azalmasını beklemeliyiz. Daha sonra konuşmaya başlarsak etkisini çok azaltmış oluruz. Tabi kulaklığınız var ise onu tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Hamile olan kadınlarında konuşma yaparken çocuğa zarar vermemek için telefonu karnından uzakta tutması gerekir. Burada da cep telefonu veya kablosuz ev telefonu karnındaki bebekte DNA bozukluklarına neden olur. Genlerin mutasyona uğraması sonucu çocuğunuz hastalıklı doğabilir. Günde 2 saat’den fazla cep telefonu kullanan erkeklerde, sperm sayısında %30’a kadar azalma gözlenmiştir. Telefonu 4 Saat’den fazla kullanan erkeklerde ise %40 oranında sperm sayısında azalma olmuştur. Teknoloji ile uğraştıktan sonra toprakla da uğraşmanız sizin elektriksel yükünüzü alacaktır. Ayaklarınızı toprağa basarak vücudunuzda biriken elektriği atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir