Pewdiepie’dan YouTube Tavsiyeleri

Pewdiepie‘dan YouTube Tavsiyeleri yazımızda YouTube için video çekmeye nasıl başlanmalı, ne yaparsak abone sayısını artırırız, Youtuberlığı iyi yapmanın yollarını yazdık.

Pewdiepie’dan YouTube Tavsiyeleri-Video Çekme Başlangıç Aletleri

Pewdiepie, YouTube’da en çok takipçisi olan ve en çok izlenen kişisel video yayıncısıdır. Dünyanın en çok kazanan YouTuberıdır. Youtuberlar kendilere onu örnek almaktadır. Gerçek ismi Felix Arvid Ulf Kjelberg’dır. Pewdiepie’ın tavsiyelerine bakacak olursak; öncelikle çok pahalı video çekme malzemeleri almanıza gerek yoktur. Kendisi basit malzemeler ile video çekmeye 7 yıl önce başlamış. Kamera karşısında konuşma pratikleri yaparak kendinizi video çekmeye hazırlamalısınız. Ekipmanlara vereceğiniz paralar siz Youtuber olma yolunda başarısız olursanız boşa gitmiş olacaktır. İyi malzemeler ile yayın yapmak gerçekten iyi bir başlangıç olabilir fakat abone sayısının artmasını garanti etmez. Bu durum sizin moralinizi bozabilir ve video çekmekten vazgeçebilirsiniz.

Dünyanın En Zengin YouTuberları Listesi-Felix
Felix Arvid Ulf Kjelberg

Pewdiepie’dan YouTube Tavsiyeleri-Değişik Şeyler Yapın

Youtube’da bir çok video yayıncısı bulunmaktadır. Sizin onlardan farklı içerikler üretmeniz gerekiyor. Daha önce yapılmayan şeylerin yapıldığı kanallar daha çok dikkat çekiyor. Pewdiepie, başlangıçta Call of duty ile ilgili oyun videoları yaptığını söylüyor. Bu yayınları yapmasının nedenli o sıralar oyunun çok popüler olmasıydı. Bu oyun oynama videoları ona video çekme sevgisi verdi ve böylece Youtube videoları çekmeye ağırlık verdi. Bu oyun yayınları kanalının büyümesine yardımcı oldu fakat çok da hızlı büyümedi. Asıl Youtube kanalının büyümesi hiç yapılmayan bir şey yaparak korku videoları çekmek oldu. Bu yayınlar onun hızlı bir şekilde büyümesine, takipçi sayısının bir anda katlanmasına neden oldu. Diğer insanlar, Pewdiepie’ın yapmış olduğu bu içerikleri önemseyip takip ediyorlardı.

Youtube kanalı büyüyen kişiler sürekli olarak takipçilerin ilgisini çekecek içerikler eklemek zorundadır. Youtube algoritması Youtuberları büyütmüştür fakat aynı oranda da düşürmesini bilir. Ne kadar çok içerik üretilirse o kadar çok ilgi görülecektir. Youtuberların izlenmesinin en önemli sebebi ise kişiliklerinin sevilmesidir. Kişiliği insanlara yakın olan Youtuberlar daha çok izlenmektedir. Youtuberları izlerken insanlar, ortaya çıkan ürünü ve Youtuberların kişiliklerini sevmektedir.

İşe Gitmeden Evden Para-Youtubers

Youtuberlığı İyi Yapmanın Yolları

Youtuberlar, Youtube’u hem kişisel bir hobi hemde bir meslek olarak görmelidir. Sürekli yapacağı videoları düşünüp içeriklerini önceden netleştirmelidir. Youtuberlar yapacakları videoları beyninde kontrol ederek nasıl daha iyi içerik oluşturabilirimi kontrol etmelidir. İstatistikleri ve insanların yapmış olduğu yorumları mutlaka takip etmelisiniz. Youtube’a saygılı davranmanız işinizi büyütmede etkili olacaktır. Bir ofis açıp orada yayın yaptıktan sonra eve gidip dinlenebilirsiniz. İşinizi ve ev hayatınızı ayırmalısınız. Kafanın dinlenmesi çok önemlidir. (Pewdiepie Amerika’da olduğu için orada Youtube gelirleri, ülkemize göre oldukça fazladır. Bu nedenle başka bir iş yapmalarına gerek yoktur. Kazandıkları onlara yeterde artar.)Yaptığınız işi önemsemelisiniz. Rahat davranarak başarılı olma ihtimaliniz düşüktür. Videoları sürekli ve kaliteli bir şekilde Youtube’a yüklemeniz gerekiyor.

Youtube’da Takipçi Edinme

Bazı Youtuberların yükselmesi için dışarıdan yardım yapılmıştır. Arkadaş çevresi, tanıtım, bazı sitelerde video yayınlama, ünlü tanıdık, şirket tanıma gibi bir çok el yükselmelerini sağlamış olabilir. Youtube’da en zor kısım başlangıçta abone sayısını artırmaktır. Bu aşamayı bir şekilde hızlı geçerseniz sizi kimse durduramaz. Türkiye’de de bazı çok aboneye sahip Youtuberların başlangıçta kaç ay yüzlerce kişiye yayın yaptığını duymuşsunuzdur. Şuan ki hallerine gelmeleri yıllar almıştır. Bazıları da tanıdık sayesinde 1-2 ayda binlerce takipçi elde etmiştir. Fakat bu sanal durum Youtuberların hızlı oluşmuş takipçilerine kaliteli içerik verememesi neticesinde düşüş yaşayacaktır. Takipçilerin onları takibi bırakması fazla uzun sürmeyecektir. Tabi içinde cevher varsa daha da ilerleyecektir. Youtuberlar kendilerini diğer kanallarda saygılı bir şekilde tanıtmalıdır. Yorumlar kısmında kendi içeriğini anlatarak, Youtubera saygı göstererek bu işi düzgün yapmalıdır.

Pewdiepie’dan İnciler

Küçük kanal iseniz Youtube kanalınızı bir ağa bağlamayın. Sadece paranızı alırlar. Orta ve büyük ölçekli olduğunuzda bir ağa bağlanın. İnsanlara çok fazla güvenmeyin. Sizin abonelerinizi kullanmayı hedefleyip sizi sadece kullanmak isteyen insanlar olacaktır. Reklam anlaşmaları yapacaksanız bir avukattan yadım almaktan çekinmeyin. Bu anlaşmalar sizi zor durumda bırakabilir. Youtube’dan yüksek paralar kazanıyorsanız bir muhasebeci tutabilirsiniz. Youtube işini iyi niyetli olarak yapın. İnsanlara faydanız olsun. Youtube videoları yaparken zevk alın eğer zevk almıyorsanız bir zaman sonra bırakacaksınız.

Pewdiepie YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/user/PewDiePie

Pewdiepie’dan YouTube Tavsiyeleri.

Yorum yapın