Anasayfa » Ekonomi ve Para » Parasını Kriptoya Yatıran Hollandalı Bir Aile, Kriptolardan Vergi Almayan Portekiz’e Taşındı

Parasını Kriptoya Yatıran Hollandalı Bir Aile, Kriptolardan Vergi Almayan Portekiz’e Taşındı

Bitcoin Artışı 2017

Parasını Kriptoya Yatıran Hollandalı Bir Aile, Kriptolardan Vergi Almayan Portekiz’e Taşındı

Tüm Parasını Kriptoya Yatıran Hollandalı Bir Aile, Kripto Paralardan Hiç Vergi Almayan Portekiz’e Taşındı

2017’de bitcoin satın almak için tüm varlıklarını satan Hollandalı bir aile, vergi nedenleriyle Portekiz‘e yerleşti. Didi Taihuttu, CNBC’ye, Portekiz’de bitcoin üzerinde %0 vergi olduğu için beş yıl seyahat ettikten sonra oraya yerleştiklerini söyledi. Bitcoin, kriptoya girdiklerinde 900 dolar değerindeydi ve şimdi 42.000 dolardan işlem görüyor.

Ailenin babası, 2017 yılında tamamen bitcoin kullanan Hollandalı bir ailenin, ülkenin kripto dostu vergi rejimi nedeniyle Portekiz’e yerleşmeye karar verdiğini söyledi. Taihuttu ailesi daha önce 2017’de bitcoin’e yatırım yapmak ve yolda bir hayat uğruna tüm fiziksel varlıklarını tasfiye ettiklerini ve varlıklarının çoğunu dünyanın dört bir yanındaki gizli zulalara sakladıklarını söyledi.

Baba Didi Taihuttu CNBC’ye verdiği bir röportajda, eşi ve üç çocuğunun, Portekiz’in sermaye kazançları da dahil olmak üzere kripto para birimi üzerindeki %0 vergisi nedeniyle beş yıl sonra seyahat etmeyi bırakma kararı aldıklarını söyledi. CNBC’ye “Bu çok güzel bir bitcoin cenneti” dedi.

Portekiz vergi dairesi 2019’da kripto para birimi alım ve satımının vergiden muaf olduğunu söyledi. Birkaç istisna vardır: Mal veya hizmet karşılığında kripto para alıyorsanız veya bir işletme olarak kripto ticareti yapıyorsanız.

Bitcoin Sanal Para Üretme

Dijital Göçebelerin Favori Ülkesi Portekiz Oldu

Accointing’e göre, güney Avrupa ülkesi artık dijital göçebeler arasında bir favori ve birkaç şirket kripto vergi duruşundan yararlanmak için oraya yeniden yerleşme konusunda tavsiyeler sunuyor. Ülkenin 2021 nüfus sayımına göre, oradaki yabancıların sayısı son 10 yılda %40 arttı.

Taihuttu ve ailesi, ailenin kripto varlıklarının büyüklüğünü ifşa etmeyecek. Ancak ailenin kriptosunu dört kıtada ve altı farklı ülkede gizli cüzdanlarda sakladığını açıkladı. Aile her şey dahil olduğunda Bitcoin 2017’de yaklaşık 900 dolar değerindeydi. CoinMarketCap verilerine göre Pazartesi günü, yaklaşık 42.000 dolardan işlem görüyordu.

Parasını Kriptoya Yatıran Hollandalı Bir Aile, Kriptolardan Vergi Almayan Portekiz’e Taşındı-Kaynak: businessinsider.com

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir