İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Paradan Tasarruf Etmek İçin Toplu Olarak Satın Almanız Gereken 13 Bakkal Ürünü

Paradan Tasarruf Etmek İçin Toplu Olarak Satın Almanız Gereken 13 Bakkal Ürünü

Marketlerin İnsanların Daha Fazla Alışveriş Yapması İçin

Paradan Tasarruf Etmek İçin Toplu Olarak Satın Almanız Gereken 13 Bakkal Ürünü

Marketlerin İnsanların Daha Fazla Alışveriş Yapması İçin

Paradan Tasarruf Etmek İçin Toplu Olarak Satın Almanız Gereken Bakkal Ürünleri

Malzeme kıtlığı ve tedarik zinciri sorunları arasında, markete yapılan bir gezi daha da fazla baş ağrısına dönüştü. Gıda fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve perakendeciler müşteri taleplerini karşılamakta zorlanırken birçok raf boş kalıyor.

Koridorlarda bir sonraki seyahatiniz için, toplu olarak satın almayı şiddetle düşünmeniz gereken 13 yiyecek var. Bunlar sadece rafta daha dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha büyük miktarlarda satın alırsanız tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, bir daha ne zaman satışa çıkacaklarını asla bilemezsiniz, bu nedenle önceden plan yapmak ve stokta olduklarında satın alma fırsatına atlamak her zaman en iyisidir.

Yaşam Kalitenizi Yükseltin

13 Bakkal Ürünü

Kuru Fasulye ve Mercimek

Besin değeri zamanla düşebilse de, bu gıdalar serin ve kuru bir yerde saklanırsa 10 yıl veya daha fazla dayanabilir. Fasulye hakkında ne derler bilirsiniz: Kalbiniz için iyidirler. Ne kadar çok yersen, o kadar çok…

Peynir

Birçok sert peynir çeşidi, daha büyük bloklar halinde satın alındığında ciddi şekilde indirimli fiyatlar görüyor. Bu, daha az kaşar için daha fazla peynir anlamına gelen parçalama ve rendeleme ile ilgili işçilik maliyetlerini ortadan kaldırır.

Dondurulmuş Meyveler 

Markalar çilek, yaban mersini, ahududu ve benzerlerini hemen dondurmak için toplar ve paketler. Bu sadece vitaminlerini ve antioksidanlarını korumakla kalmaz, raf ömrünü altı aya kadar uzatır. Ayrıca standart pint ve quart’lardan daha büyük boyutlarda sunulurlar, böylece paranızın karşılığını daha fazla alırsınız. Canınız dondurma olmayan tatlı ve soğuk bir şey çekiyorsa, donmuş yemişler lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Donmuş et

Et, birçok aile için hala bir lüks olarak görülüyor, ancak artık dondurulmuş gıda koridorunda bir yolculukla toplu olarak bulunabiliyor ve satın alınabiliyor. Tavuk kanatları ve bifteklerden deniz ürünlerine ve bitki bazlı yinelemelere kadar, yapmanız gereken tek şey, yemekten yaklaşık altı ila 12 saat önce (boyut ve kalınlığa bağlı olarak) buzdolabında uygun miktarı eritmek ve taze herhangi bir şeyle yaptığınız gibi hazırlamaktır.

Donmuş sebzeler

Böğürtlenler gibi, birçok besleyici sebze de hasattan sonra hızlı bir şekilde dondurulabilir ve daha sonra çözülebilir. Brokoli ve bal kabağı gibi daha sert çeşitleri tercih edin, böylece meyve ısıtıldığında daha az su akıtabilirsiniz.

Baharat

Tüm baharatlar aynı uzun ömürlülüğü paylaşmasa da, birçoğu yıllarca bir baharat rafında veya dolapta güzelce durabilir. Maliyetten tasarruf etmek için sarımsak tozu, deniz tuzu ve karabiber gibi en sık kullanılan çeşitleri satın almayı düşünün.

Bal 

Zanaat bal oldukça pahalı olabilir, ancak şekerli sıvı (ve çayın BFF’si) etkileyici bir uzun ömürlüdür ve fazla satın alındığında her zaman daha ucuzdur.

Yulaf

Yulaf zaten uygun fiyatlı bir bakkal seçeneğidir, ancak büyük bidonlarda (veya daha büyük) satın alındığında, pratik olarak kullanılabilir. Yulaf ayrıca bir yıla kadar dayanır ve büyük boy cam kavanozlarda çok güzel bir şekilde saklanabilir.

Sıvı yağ

Yağ, özellikle zeytin, muhtemelen her gün kullanacağınız bir şeydir. Bu gibi ürünler, toplu olarak satın alınırsa uzun vadede size para kazandıracaktır, bu nedenle, mermiyi önceden ısırmak ve aylar geçtikçe tasarrufların tadını çıkarmak muhtemelen sizin yararınıza olacaktır.

Sirke

Yağın arkadaşı, bu listedeki en uzun raf ömrüne sahiptir. Elma sirkesi ve damıtılmış gibi çeşitler, temizlik solüsyonlarından ev yapımı cilt bakım ürünlerine kadar birçok amaca hizmet eder.

Kurutulmuş meyve

Kurutulmuş meyvelerin çoğu, bakterilere neden olan nemden arındırıldığı için bir yıla kadar saklanabilir. Ama canınız taze bir şey çekiyorsa, elmalar en iyi seçeneğinizdir. Çoğu meyveden daha uzun süre dayanırlar ve poşetle satılabilirler.

Kuru Makarna

Fasulye ve mercimek gibi kuru makarnanız da serin ve kuru bir yerde yıllarca dayanabilir. Konserve domatesler de olabilir, bu nedenle her bir malzemeyi toplu olarak satın alın ve her Pazar gecesi makarna gecesi yapabilirsiniz.

Fıstık ezmesi

Tüm kuruyemiş ezmeleri arasında fıstık en uzun süre dayanır. Badem dışında, genellikle en ucuz seçenektir, çünkü daha büyük aileleri besleyebilecek ticari boyutlu kavanozlarda gelir – ya da sürülebilir baklagillerden yeterince yararlanamayan ve günlük olarak yiyemeyenler alabilir.

Paradan Tasarruf Etmek İçin Toplu Olarak Satın Almanız Gereken 13 Bakkal Ürünü-Kaynak: intheknow.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir