İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Para İçin Evlenen İnsanlar Nedenlerini ve Gerçekte Neye Benzediğini Anlatıyor

Para İçin Evlenen İnsanlar Nedenlerini ve Gerçekte Neye Benzediğini Anlatıyor

Para İçin Evlenen İnsanlar

Para İçin Evlenen İnsanlar Nedenlerini ve Gerçekte Neye Benzediğini Anlatıyor

Para İçin Evlenen İnsanlar

Para İçin Evlenen İnsanların Yaşadığı Tecrübeler

Elbette, bazı insanlar aşk için evlenir, ama hiç para için evlenmenin nasıl bir şey olduğunu merak ettiniz mi?

1. Para İçin Evlenen İnsanlar: “Ben değil, teyzem yaptı. Kocası dev bir pislik ve o bunu biliyor. Tanıyabileceğiniz en gergin adam o, kıçına kömür soksanız elmas çıkar.”

“Sürekli olarak kilosu için kıza eziyet ediyor ve bunu ailenin önünde yapıyor; özel olarak ne söylediğini hayal bile edemiyorum. Ailem çocuklarını en son izlediğinde çıldırdı çünkü Angry Birds oynamalarına izin vermiştik. – bu, okuldan geldikleri yaz tatili sırasındaydı ve teyzem kemoterapi gördüğü için çocukları izlemek için gönüllü olduk. Onunla olmaktan nefret ettiğini biliyorum, ama onu terk etmeyecek çünkü A: ailesi yüklü ve B : iki küçük çocukları var ve aileyi bölmek istemiyor.”

Evli İnsanların Eşlerinde

2. Para İçin Evlenen İnsanlar: “21 yaşımdayken çok zengin bir aileden bir kadınla tanıştım.

Fakir büyüdüm, ailesi 6-10 milyon dolar değerindeydi ve o bana deli, yani bana deli gibi aşıktı. Ben yapmadım. Yapacak başka bir şeyim yoktu, bu yüzden onunla evlendim. Anne babasına (ve paralarına) ne kadar yabancı olduğunu gerçekten bilmiyordum, aslında öyleydi. Babasının şirketindeki rahat işi, bedava evi, büyük evi beklemeye devam ettim. ödemeler — gelmediler. Bir şeyler aldık, birkaç araba, başka ülkelere birkaç gezi, güzel hediyeler, ama büyük bir ödeme yok. Zamanla bir çocuğumuz oldu ve çocuk şımarık şımarık oldu. büyük maaşımı asla alamasam da çocuğum benim küçükken yaptığım gibi acı çekmek ve mücadele etmek zorunda kalmayacaktı.”

“Sonunda, onu olduğu gibi sevmeye başladım. Bunun her şeyden çok kendi bokumu toparlamamla ilgisi vardı. 10 yıldan fazla oldu. Her zaman kolay olmadı ama ayrılmak istedim, beş ya da 10 yıl sonra seyahat etmek ve bir daha asla çalışmamak için yeterli paramız olacağı düşüncesi beni ayakta tutuyor. Gördüğüm kadarıyla çoğu insan 50 yıldır nefret ettiği bir işte çalışacak bir gün küçük bir ödeme almak için – sadece evli kalarak çalışabileceğimden daha fazlasını alabilirim ve bu 50 yıl sürmeyecek.”

3. “Orta Doğu’da bir göçmen olarak büyüdüm, üniversiteye gitmek için taşındım ve gerçekten fakir bir öğrenci olarak bununla başa çıkamadım. Beni çok önemseyen biriyle tanıştım, ancak başlangıçta, %100 para için. Birlikte taşındık ve aslında ona çok bağlandım. Beni seviyor ve bana büyük saygı duyuyor, hırslarımı destekliyor ve genellikle bana çok iyi bakıyor. Ona sırılsıklam aşığım ama kendi açımdan onu seviyorum.”

“Daha önce hiç duygusal istikrara sahip olmadığım yerde, o sağlıyor. Onu aldatmayı ya da bitirmeyi düşünmezdim, çünkü açıkçası, bunun sahip olabileceğim diğer ilişkilerden çok daha iyi çalıştığını düşünüyorum. Aldatmaz. ya. Şu anda jeoloji alanında doktora eğitimi alıyorum ve bunun sonunda borçsuz olacağım.”

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Düğün

4. Para İçin Evlenen İnsanlar: “Annem ve babam görücü usulüyle evlendi.

Annem ve babamın ikisi de Brahman ama babamın ailesi de çok zengin. Annem Amerika’da orta sınıf büyümüş ve babam uygun bir aileden gelen zengin bir doktor olduğu için babamla evlendi. Onlar 25 yıllık evli ve üç çocuk babasıyım. Kötü bir anlaşma olduğunu söyleyemem. Babamın parası sayesinde annem programlama işini (nefret ettiği) bırakıp okula geri döndü ve Bir öğretmen. Annemle babamın ‘aşık’ olduklarını ya da asla ‘aşık olduklarını’ düşünmüyorum – ancak, hiçbir zaman gerçekten kavga etmediler ya da birbirlerine karşı kırgın olmadılar.”

“Her iki ebeveynim de günün sonunda gerçekten iyi, makul insanlar. Para, evliliklerinde sadece bir tür “avantaj”.

5.”Para için evlenmediğim halde, onda çok şey olduğunu öğrendim. Genç yaşta evlendim ve çok aptaldı. Evlendiğim adamın ortalama bir adam olduğunu düşündüm; çok kültürlü ve eğitimli bir aileden geliyordu. ama onunla evlenene kadar ne kadar paraları olduğunu fark etmemiştim. Evlilik devam ettikçe, onun daha çok parası olduğunu anladım ve onun bir cimri olduğunu daha çok anladım. Bütün hayatı, ailesi harcayacak param vardı ama normal olarak zaruri ihtiyaçlara yakın yaşamayı seçtim şimdi bunu çalmıyorum ama onun bana nasıl davrandığını çalıyorum 21 yaşımda evliliğe hiçbir şeyim olmadan girdim ve Evlilik sözleşmesi imzalamadı. Evliliğe çok fazla geldi ve ayrıca yedi yaş büyüktü. ‘Yapıyorum’ dediğim günden itibaren, bu bir borçtu. O’na sürekli olarak ‘borçlandım’ şimdiye kadarki her şey için. benim için satın aldı – ve bunu bilmemi sağladı.”

“Neden para harcadığımı açıklamak istemediğim için yemek yemeyi bıraktığımı fark ettim. Her gün banka hesap özetlerini kontrol ediyor ve ‘Bu sabah biri kahvaltı yapmış!’ diye yorum yapıyordu. veya ‘Birisi bugün x, y, z satın aldı.’ Evliliğin buna değmediğine karar verdim. Para için evlenmek isteseydim, o evliliğe devam ederdim. Kız kardeşi ve erkek kardeşinin yeni bebekleri oldu ve vakıf fonlarından sadece çocuklar için 30 bin dolar aldılar. tüm kötülüklerin kökü. Ondan veba gibi kaçınırım.”

Evli Çiftlerin Kendi Aileleriyle Görüşmesi

6. “Anneannem dedem öldükten sonra para için evlendi.

Büyük Buhran’da büyüdü ve dedem öldükten sonra tekrar fakirleşeceğinden korktu. Bu yüzden üvey dedemi bu kaderden kurtarıcı olarak gördü ve evlendi. babamın itirazlarına rağmen.”

“Üvey büyükbabam büyükannemi perişan etti ve o bunalıma girdi. Depresyonu herkese, özellikle de ailesine kurnazca harp etmeye dönüştü. Bu yüzden, herhangi bir süre etrafta olmaktan nefret ederek büyüdüm ve o neredeyse hiç vakit geçirmedi. Üç ya da dört yıl önce, üvey büyükbabam öldü ve büyükannem, babamın birlikte büyüdüğü, yanında olması gerçekten eğlenceli olan kişiye geri dönüyor – ama biliyorum ki kardeşlerim ve ben Onunla vakit geçirmek konusunda hala temkinliyiz çünkü biz büyürken onun nasıl olduğuna dair çok canlı anılarımız var.”

7.Bir yıldan kısa bir süre sonra beni onun için terk etti. Onunla toplam 11 yıl birlikte oldum.”

“Yani, adamla parası için evlenmedim, ama birlikte geçirdiğimiz on yıl boyunca kesinlikle değişiyordu. Para harcamak ve bütçesinin sınırında yaşaması anlamsız yolu beni deli etti. Hiç birikimimiz yoktu, yapmazdı” Borcunu ödemez ve ne zaman zam alsa harcardı. Bir yerlere para savurduğuna kesinlikle inanıyorum çünkü aşırı cömert olsam bile her ay bu kadar parayı nasıl harcadığımızı anlayamıyordum. öyle olduğumuzu söylediği gibi. Şimdi ilişki partneriyle evli. Bir çocukları oldu ve o evde oturan bir anne. Bana karşı son derece manipülatifti ve bunda çok iyiydi. O da manipülatif, ama çok daha şeffaf. Ne kadar süreceğini göreceğiz. O hayatı onunla yaşadım ve bu berbat.”

8. “Ben değil, ama bu seçimi yapan bir iki arkadaşım var.

Biri işsiz ve depresyonda, ama kocasının para kazanmasıyla gerçekten zengin. O da aseksüel spektrumunda, bu yüzden ona yardımcı olduğunu hissediyorum. parayı tutkuya tercih edin. O ve kocası yeterince iyi arkadaşlar, ancak çoğumuz ona saygı duymuyormuş gibi davrandığını düşünüyoruz – aynı fikirde olmasa bile.”

“Diğeri boşandı ve şimdi iki özel gereksinimli çocuğa sahip bekar bir anne. Evlilikleri çalkantılı geçti ve çok aldattı. Ancak, hem iyi bir boşanma anlaşması hem de nesiller arası serveti nedeniyle finansal olarak çok iyi atandı. “

9. “Aklıma şımarık zengin arkadaşımın annesi geliyor. Yılın altı ayını eyaletin başka yerlerinde bir sahil evinde yaşıyor (görünüşe göre tüm yıl boyunca kocasının yanında olmayı umursamıyor). Büyürken annesi iki çocuğu, bir dadısı ve çoğu yemeği hazırlayan bir kahya ile evde oturan bir kadındı. Canı istemiyorsa parmağını bile kıpırdatması gerekmiyordu. VIP’si vardı Nordstroms’un önündeki park yerine o kadar çok para düşürmüştü ve o sürekli golf oynuyordu.”

“Hayatını seviyormuş gibi görünüyordu.”

10. “Kız kardeşim para için evlendi. Büyük bir evi, pahalı arabaları, sınırsız harcama limiti vs. vardı. Mutluydu çünkü istediği her şeye sahipti. Biz fakir büyüdük ve onunla tanışmadan önce yıllarca çok çalıştı — ama onu sevmiyordu ve onu sevdiği adamla aldattı.”

“Göz alıcı yaşam tarzını tek yatak odalı bir dairede yaşamak için terk etti. Şimdi et lokantasında çalışıyor. Ne istersen yap, ama yağmurlu bir gün için bir banka hesabı ve biraz para aç – sonunda kız kardeşim gibi olabilirsin. .. Ya da zamanla birlikte olduğun kişiyi sevmeye başlayabilirsin.”

11. “Askerdeydim ve sözleşmeli bir evliliğe katıldım.

Temel olarak, memleketten bir arkadaşım barışın adaletine gitmeyi ve evrakları imzalamayı kabul etti. Virginia’da yaşıyordu ve ben Teksas’ta görevlendirildim. Ayda yaklaşık 900 dolar, üstelik dışarıda yaşama seçeneği ve daha yüksek yemek ödeneği almama eşitti. Ayrıca ücretsiz tıbbi yardım aldı. Ordudan ayrılma zamanım geldiğinde yasal yollara başvurdum. yardım, evrakları dosyaladı ve üç ay sonra yaklaşık 61 dolara boşandı – evlendiğimiz yerde evrakları dosyalamanın maliyeti.”

“Bugüne kadar hala arkadaşız. Beş çocuğu var ve evli.”

12. “Annemin arkadaşlarından biri New York’ta çok zengin bir adamla tanıştı, onunla evlendi ve birkaç yıl ona bakıldı. Sonra, evliliğin yaklaşık beş yılında, Boston’a taşınmaları için ısrar etmeye başladı. sonunda istediğini yaptı, ikametgahlarını değiştirdiler ve ondan boşandı.”

“Massachusetts’te (o zamanlar – o zamandan beri değişmiş olabilir), en az beş yıllık bir evlilik, karısına kocanın mülkünün %50’sini garanti ediyordu (eğer evlilik sözleşmesi olmasaydı). New York’ta beklemek zorunda kalacaktı. 10 yıl. Bu, apaçık stratejik bir evlilikti ve ben onun eylemlerine katılmasam da, birkaç milyon dolar için yaklaşık beş yıllık bir işe giriştiği için pişmanlık duyduğunu düşünmüyorum.”

13. “Annem, agresif annesiyle yaşamaktan nefret ettiği için evlendi ve babama bir nevi aşıktı. Evde oturan bir anneydi, yavaş yavaş mezun olmaya çalışıyordu. Şimdi, 22 yıl sonra, 45 yaşında ve neredeyse sekiz yıllık iş tecrübesi var ve babamla olan ilişkisinden nefret ediyor ve onu artık neredeyse hiç sevmiyor. korkunç bir evlilik ama boşanmıyor çünkü bir hizmetçisi, yepyeni bir arabası ya da temelde parası yok satın almak istediği her şeyi satın alabiliyor.”

“Kişisel olarak, bunun gerçekten korkunç olduğuna inanıyorum ve bir keresinde onu duygusal olarak tatmin edecek bir sevgili bulacağını söyledi. Öfkelendim ve ona bunun gerçekten korkunç olacağını ve temelde babamı kandıracağını söyledim.”

14. “Bir arkadaşımın ablasına yardım etmek için para için evlendim.

Bu süreçte aşık olduk. Bir süre sonra işler sarpa sardı, aşkımız bitti. Uzun bir süre sonra vatandaşlığını aldı. Bir yıl sonra, çekişmeli boşandık. Avukat yok. Keyifli bir boşanma geçirdik ve bugüne kadar arkadaş kaldık.”

“Hiç de fena değil.”

15. Para İçin Evlenen İnsanlar: “Uzaktaki iki kuzenim var. Onlu yaşlarının sonlarında ve 20’li yaşlarının başındayken, hayattaki amaçlarının nasıl zengin bir adamla evlenip hamile kalmak olduğundan bahsettiklerini duyardım. Bu konuda çok sesliydiler. ailelerimiz biliyordu. önce küçük olan evlendi. 23 yaşındaydı. Evlendiği adam gerçekten iyi bir adamdı – çok başarılı, ama özel jet veya helikopterde başarılı değil. Şehirde çok güzel bir yerde yaşıyorlardı. Evlendikten aylar sonra hamile kaldı…tam planladığı gibi. Birkaç yıl geçti ve sürpriz, boşandılar.”

“Neden? Çünkü ekonomi battı ve işi başarısız oldu. İşin püf noktası, piyasa varlık ve yatırımlarla dolup taştıktan SONRA hala milyonlarca doları olmasıydı. Görünüşe göre, bu onun için yeterli değildi. Şimdi nafaka topluyor. Yeterince var. bir kitap doldurmak için bununla ilgili hikayeler.

Büyük olan birkaç yıl önce evlendi. Para için içindeyken, daha çok aşk hakkındaydı. Aşık olduğu erkek arkadaşları vardı ama yeterince zengin olmadıkları için ilişkilerini bitirdi. İçlerinden biri kısa bir süre sonra işleri patlayan küçük bir işletme sahibiydi ve onun bu konuda bunalıma girdiğini hatırlıyorum. Sonunda çok başarılı bir adamla evlendi ve aylar sonra hamile kaldı. Hâlâ birlikteler ve ben ilişkilerine sadece o daha sevecen olduğu için sürmesi için iyi bir şans veriyorum. Ablası soğuk kalpli ve tam bir orospu.”

16. “Kuzenim gelecekteki servet için evlendi. Nişan öncesi anlaşma, tıp fakültesine giderken BT’de çalışacağı ve sonra çalışacağı ve gelecekteki çocuklara bakacağıydı. Gitmedi. tıp fakültesine gittiler ve hastanede saatte 8.00$’lık bir işe girmeye karar verdiler. Boşandılar.”

17. “Eh, zengin değildi ama sosyal basamakta benden daha yüksekteydi ve ben de bilet istedim.

Onunla vize için evlendim. Berbat bir ilişkiydi ama yapmam gerekeni yaptım: Ben kaçtım, yakında vatandaş olacağım ve aşk için yeniden evleneceğim.”

“Kişi gerçekten para akıtacak kadar zengin değilse, çoğu son derece tutumludur ve ilk başta ne vaat ederlerse etsinler, sadece sizi şımartmazlar.”

18. “Bir arkadaşım, maaşını iki katına çıkarmak için askerde evlendi. Eski sevgilisi olan ama aynı zamanda onun zayıf takipçisi olan bir kadına sormayı düşündü. para düşünceden daha ağır bastı, sanırım. Çok kötü gitti.”

“Yaklaşık dört yıl oldu ve ürkütücü bir şekilde üssünden ona posta gönderiyor ve sürekli olarak onu olumsuz taciz ediyor – ikisi de para için olduğu konusunda hemfikir olsalar bile. Boşanma kağıtlarını imzalamayı reddediyor, bu yüzden hayatını inanılmaz derecede zorlaştırıyor. dene ve ayrıl. Yine de, sapığıyla evlenmeden önce düşünmesi gerekirdi. Geriye dönüp baktığında, buna pek değmediğini söyledi.”

19. Para İçin Evlenen İnsanlar: “Hiç evlenmedim ama son altı yıldır üç farklı erkekle birlikte yaşıyorum.

Ailem ben çocukken şimdiki Hırvatistan’dan kaçtı. “Teklif aldığımda ailem oldukça dağınıktı. ‘ Bölgemdeki en saygın çete liderlerinden biriyle yaşamak için ailemden ayrıldım ve onlarla bir daha konuşmadım. O zamandan beri, besin zincirini bir şekilde yukarı taşıyorum ve şu anda bir orta ile yaşıyorum. Beni sonuna kadar şımartan yaşlı CEO.”

“Hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkim olmadı ve bunun ne anlama geldiğini bildiğimden emin değilim ama hayatımı şu anki haliyle sevdiğimi biliyorum. Büyüdüğümde bir gelecek planlıyorum ve Bugün kovulsam bile oldukça düzgün bir hayat sürmeye yetecek kadar ayırdım. Ayrıca bunun sonsuza kadar süreceğini düşünecek kadar aptal değilim.”

20. “Şu anda, ne kadar ciddi olduğumuzu düşünürsek, olmam gerektiği kadar sevmediğim biriyle çıkıyorum, ancak parayı düşünmek zor. Yakın ailesinin bankada yaklaşık 100 milyon doları var – en büyüğü ve en büyüğü kendi pazarlarında baskın bir iş – ve beni kontrolümün ötesinde seviyor. Ferrariler ve Bentley’lerden oluşan araba yolu ve taahhüt etmeye istekli olursam, istediğim her an altı haneli bir işin bana verileceğini bilmek aklımı rahatsız ediyor.”

“Ama ‘ya eğer…’ düşüncelerinden kurtulamıyorum”

21. Para İçin Evlenen İnsanlar Sonuncu: “Bu benimle ilgili değil, annemle ilgili. Hiçliğin ortasında bir çiftlikte büyüdü.

Okulda başarılı oldu ve bir devlet üniversitesine gitti ve burada yurtdışında okuyan bir yüksek lisans öğrencisi olan babamla tanıştı ( O İngiltere’den.) Annem, annesinin yaşadığını gördüğü ‘çiftçinin karısı’ türünden bir yaşamdan memnun olmadığını ve oradan bir çıkış bileti istediğini oldukça rahat bir şekilde kabul ediyor. Babamı sevdiğine inanıyorum, ama Doktorasını bitirmek üzere olduğu ve oldukça iyi umutları olduğu için, çekiciliğinin çoğu, vagonuna bir yolculuk yapmaktı. mümkün olduğunca çabuk dekanlık ve para danışmanlığı basamaklarını tırmanmak için. Her zaman oldukça iyi para kazandı, bu yüzden evde biz çocuklarla kaldı. babamın parası vardı ve onu bir güç kaynağı olarak kullandı.”

“Evdeki güç dinamiği hiçbir zaman sağlıklı değildi ve babam sürekli olarak tek sağlayıcının kendisi olduğunu herkesin kafasına koyardı. Onun gözünde, eve pastırma getirdi, bu yüzden diğer HER ŞEY annem tarafından yapılmalıydı, nokta. tüm çocukluğum boyunca, annem zor bir gün geçirdiği için hiç doğum günü hediyesi almadı ya da akşam yemeği yapmadı ya da bunun gibi bir şey. Gerçekten ne görüldü ne de duyuldu. Kılları tetikleyen öfkesi yüzünden oynamak için bodrumda saklanırdık. Uzun lafın kısası, babam ve ben hiç anlaşamadık bu yüzden annem birçok şeyi suçlayabildi. Bunun üzerine aile dinamikleri.

Sonunda boşandılar. Babam şok oldu ve nedenini anlayamadı. Evliliğin kendisinin ödeme yapması ve diğer herkesin (karısı ve çocukları) itaat etmesiyle ilgili olduğunu hissetti. Yanlış bir şey yaptığını düşünmüyordu. Sonunda, annem zor yıllar geçirdi ama çalışmaya devam etti. Çıkmaya başladı. Sonunda makul derecede mütevazı bir adamla tanıştı ve yeniden evlendi. Onun ve üvey babamın ilişkisinin güç ve sahiplik değil, aşk olduğu açık. ‘Edinilmek’ iyi bir fikir değil. Yetkiye sahip bir kişi, birçok durumda bu gücün kötüye kullanılmasına yol açar. Aynı nedenle, mirasımdan vazgeçtiğimi bilmeme rağmen, babamı istismarcı ve manipülatif davranışları nedeniyle tamamen bıraktım. Birer birer kardeşlerim de aynısını yaptı. Babam zengin bir koca isteyen bir kadınla yeniden evlendi. Ona iyi şanslar – o parayı alabilir. Sadece buna değmezdi.”

Para İçin Evlenen İnsanlar Nedenlerini ve Gerçekte Neye Benzediğini Anlatıyor-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir