Ekonomi ve ParaYaşam

Para İçin Evlenen İnsanlar Aslında Nasıl Bir Şeyi Yaşadıklarını Anlatıyorlar

Para İçin Evlenen İnsanlar Aslında Nasıl Bir Şeyi Yaşadıklarını Anlatıyorlar

Para İçin Evlenen İnsanlar Anlatıyor

Para İçin Evlenen İnsanlar Aslında Nasıl Bir Şeyi Yaşadıklarını Anlatıyorlar! Hiç Beklediğim Gibi Değildi!

1. “25 yaşındaydım, işten yeni ayrıldım ve adıma 200 dolarım vardı. 35 yaşındaydı, babası başarılı bir yönetici (diğer adıyla milyoner) olan bir hedge fon yöneticisiydi. Masal gibi bir romantizm, şipşak düğün ve 10 yıl Sonrası tamamen karmakarışık bir çanta. Asla ‘biz’ bir hayatı olsun istemedi. Hiçbir şeyi paylaşmak istemedi.

“Yine de kendi atıştırmalıklarını almak için markete gidiyor (gidip ne istediğini sorduktan sonra). Benimle birlikte vergi ödemiyor. Ve en sinir bozucu şey, her zaman parası olduğu için her şeyi yapıyor. Bu hafta sonu Las Vegas’a gitmek ister misin? Başlangıçta heyecan vericiydi ama 10 yıl sonra sanırım daha pragmatik ve eşit bir ilişki istedim.”

—35, New York

2. “Onunla parası için mi evlendim? Evet, kesinlikle. Ancak, inanılmaz derecede sevgi dolu bir koca ve harika bir baba olduğu ortaya çıktı. Bu durumda kesinlikle bir boşluktaydım. Geleneksel olarak çekici değil ve özellikle de çekici değil. Komik ya da karizmatik ama inanılmaz derecede destekleyici bir insan, parası olmasaydı bir şans bile vermezdim.

“Hemen hemen her gün ne kadar sığ olduğumu düşünüyorum ve özellikle de 1 ve 3 yaşındaki çocuklarımız için ne kadar harika bir baba olduğunu gördüğümde, tüm profesyonel taahhütlerine rağmen. Bu durum gerçekten de kötü bir şekilde sona erebilirdi. Benim için ve işe yaradığı için her gün inanılmaz derecede minnettarım. Bu tür bir şansın beni takip etmeyebileceğinin farkındayım ve kesinlikle insanlara genel olarak nasıl davrandığımı yeniden gözden geçirmemi sağladı.”

—33, New York

95 Bin Dolar Yıllık Kazanç

3. Para İçin Evlenen İnsanlar – “Büyürken ihtiyacım olan her şeye sahiptim, ama paraya çok önem verildi.

Babam yoksulluk sınırının altında yaşıyordu, ama beni kredisiz üniversiteye yazdıran, beni her yere seyahat ettiren annemle birlikteydim. Ama aynı zamanda pahalı zevkimle dalga geçti. Evlenmemin sebebinin büyük bir kısmı paraydı ve suçsuz olmasam da kocam narsist bir pislik çıktı. İkimiz de sadakatsizdik.

“Ama yıllardır istediğim bir şeyi satın almadan önce banka hesabımı kontrol etmem gerekmedi. Lüks arabalar kullandım, parasını hayır kurumlarına verdim ve arkadaşlarıma yardım ettim. Bu çok iyi. Evet, öyleyim. POS olduğumun farkındayım ve elimdeki pırlantanın büyüklüğünü gören yabancıların yarısı için beni materyalist olarak değerlendirdiklerini görebiliyorum.”

—32, Kolorado

4. “Kuzenim 22 yaşında para için evlendi. Şimdi kesinlikle çok mutlu. Hobileri var ve işi var. Ondan yemek yapmasını ya da temizlik yapmasını hiç beklemiyordu. İkisi için de cömert hediyeler ve tatiller var. Aldattı ve asla çocuk istemedi.

“Bu onun için gerçek bir rüya ve şimdi 11 yıldır güçlüler.”

5. “Her ikisi de varlıklı ailelerden gelen iki adamla evliydim. İlki aylar sürdü, çünkü onun hakkında gerçekten tatsız şeyler keşfettim. İkincisi çok, çok daha uzundu, ama sonunda ayrıldım; o ortaya çıktı. Yalancı ve manipülatif olmak ve uzun yıllar boyunca bununla başa çıkabileceğimi düşündüm çünkü onu sadece sevmekle kalmadım, onun bu yanını da biliyordum. Fakat hiçbir sevgi, aldatmayla lekelenmiş bir ilişkiyi sürdüremez.

“Artık kendisi kadar manipülatif ve davranışlarına bahaneler uyduran bir kadınla birlikte. Başa çıkabiliyorsa sorun yok. Yalnızlığı sevmeyen bir kadın. İlişkimiz, sık sık yalnız ölmek istemediği yorumunu yaptı. Garanti edebileceğim tek şey, elini tutsam bile yalnız öleceksin. Üzücü ama gerçek.”

Dolar

6. “Annem fabrika işçilerinin kızıydı ve çok parti verdiği ve görünüşüne hakim olabileceğini fark ettiği için tıp fakültesini bıraktı.

Ne yazık ki zengin erkek arkadaşı onunla evlenmek istemedi ve sonunda beni aldı. Baba (cerrah) ikinci en iyi seçenek olarak. O büyük bir narsist ve onların evlilikleri ve dolayısıyla benim çocukluğum kabus gibiydi.

“Daha fazla para, daha fazla hediye ve pahalı tatiller için sürekli bir kavga vardı. Hayatımı tutumlu bir şekilde yaşamak ve daha anlamlı bir şeye odaklanmak istediğime erken karar verdim.”

7. “Kuzenim para için evlendi. Ailesi her zaman materyalist ve gergindi. İlk kocası ondan 13 yaş büyüktü (o zamanlar 23 yaşındaydı) ve büyük yaşıyordu. Görünüşe göre her şey kredi kartıylaydı. İşler kötüye gitmeye başladı ve sonunda onu terk etti.

“Şu anda birlikte yaşadığı erkek arkadaşı bir milyoner. Johnnie Walker Blue Label amcamızı sadece bir parti için satın aldı ve bir çekiliş için birkaç yüz dolar attı. Onunla her zaman, ‘Oh, sen sadece otur. Orada ve güzel ol. Bu yüzden onun için, istediği yaşam tarzını yaşamanın ödün vermeye değer olduğunu varsayıyorum.”

8. “İyi para kazanamayan bekar bir anneydim. Bana ve çocuğuma bakabilecek benden yedi yaş büyük biriyle tanıştım ve sonunda ailemin evinden taşınabildim. Sonunda onunla daha fazla çocuğum oldu. Çocuklarımla daha fazla zaman geçirmek buna değer. Böyle bir cimriyle evlenmek değil.

“Satın alma konusunda son sözüm yok! Korkunç. Paranın nasıl harcanacağına dair tüm ‘hayır’larla ailemle tekrar yaşamak gibi. Yuck! ‘Yapma’ ile evlenen insanlar bunu böyle tutmayı biliyorlar. Yoksa üstünlüğü kaybederler.”

—41, Kaliforniya

9. Para İçin Evlenen İnsanlar – “Para için evlenmedim, kocam ve ben gençtik ve onun da kendi parası yoktu.

Ailesi ZENGİN değildi ama orta sınıfın en üst kademesindeydiler. – ki bu bana neredeyse milyonerlermiş gibi geldi. Beni ona çeken ilk şeylerden biri, inanılmaz derecede zeki ve kendini adamış olmasıydı ve sonunda çok şey kazanacağını biliyordum. Evliliğe kesinlikle hazır değildik. ; biz çok gençtik ve bunun olacağını biliyordum. Sadece altı aydır birlikteydik onu seviyordum ama onu teklif etmeye zorladım çünkü hayatımda istikrara ihtiyacım vardı.

“Aile hayatım her zaman değişkendi ve finansal olarak çok istikrarsız büyüdük ve işlerin daha da kötüye gideceğinden endişelendik ve çoğu zaman öyle oldu. Daha iyisini istedim. Onu şimdi her zamankinden daha çok seviyorum. Güzel bir hayatımız var, cömert değil. Herhangi bir şekilde, ama kesinlikle çok rahat. Onun maddi ve duygusal olarak desteklenmesi, yüksek lisans okuluna devam edebilmek ve harika bir kariyer inşa edebilmek için ihtiyacım olan şeydi.

Şu anda kendi başıma finansal olarak güvendeyim, bu yüzden evliliğe atlasam bile finansal istikrar nedeni ile sevgi ve karşılıklı hayranlık nedeniyle kalıyorum. Bu bana çekiciliğin içgüdüsel olduğunu, sevginin ve desteğin bir seçim olduğunu fark etmemi sağladı. Zor zamanlar geçirdik ama üstesinden geliyoruz ve ilişkimiz üzerinde çalışıyoruz çünkü bizim için buna değer. Ayrıca çocuklarımız için harika bir baba olduğu ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Ebeveyn olduğumuzda ona yeniden aşık oldum.”

10. “Kendisinden 20 yaş büyük bir adamla parası için evlenen bir patronum vardı. Bu kadın belli ki evde mutlu değildi ve ofise gelir ve bunu personelden çıkarırdı. Yazın İki hafta boyunca Avrupa’da kaldılar. Tabii ki patronum kocasında olduğu için bir kuruş ödemek zorunda değildi – ama o EN KÖTÜ tavırla geri döndü ve herkese ve her şeye kızdı.

“Para için evleneceksen, yarın para ortadan kaybolsa hala yanında olmak isteyeceğin biriyle evlen.”

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Düğün

11. Para İçin Evlenen İnsanlar – “Para ve güvenlik için evlendim, gerçi ona pek aldırış etmedim.

Böylece evleniyoruz, bütün parasını bir tarikata harcıyor ve şimdi ben aşksız ve parasız bir evliliğin tuzağına düştüm.

“Ayrılmak için her şeyi kaybetmekten çok korkuyorum.”

12. “Eski bir iş arkadaşım para için evlendi. Zengin bir aileden geldi ve servetle evlenmek istedi. Ailesi ona zengin müşterileri eşleştirme konusunda uzmanlaşmış bir çöpçatan ayarladı. Kibritlerinden biriyle birkaç randevuya gitti, ve bir yıl sonra çok gösterişli bir düğünde evlendiler. Dışarıdan mükemmel bir hayatları olduğunu düşünürdünüz, iki çocuk, kocaman bir ev, güzel arabalar vs. ama çok kavga ettiler.

“Çocuklar doğduktan sonra çok eski kafalı oldu. Onun evde kalmasını ve hayatın ev işleri ile ilgilenmesini bekliyordu, ama kadın çok zekiydi ve gerçekten keyif aldığı iyi bir işi vardı. Ailesinden bir eş istiyordu. 1950’lerde işi kocasına hizmet etmek ve çocuklara bakmaktı. Çalışmak istediği için kocası onu utandırıp zorbalık yaptığı için işe gözyaşları içinde gelirdi. Sonunda kocasından boşandı ve şimdi bir plastik cerrahla mutlu bir evliliği var. “

13. “Para için evlenmedim ama yapan birini tanıyorum ve o perişan. Evli olduğu kadın ona yalancı, dolandırıcı ve pislik diyor. ‘Çalışıyorlar’ diyor. Ama 14 ayını diğer sevgililerine tüm bu şeyleri söyleyerek geçiren birinin daha uzun bir evliliğe sahip olmayacağını biliyorum. Kontrolcü güvensizlikleri var ve bu tür gaz aydınlatması ve manipülasyonu uzun sürmez.

“O benimleydi ve annesi daha fazla parası olsun diye onu bu kişiyle evlenmeye zorlamadan önce mutluyduk. Yapmak istemedi ama mecbur kaldı. Ayrılacaklarını biliyorum çünkü bu yüzden zoraki bir durumda kalmaya değmez, özellikle de ona karşı tacizde bulunduğu için.”

—33, ABD

14.”Kocamı sevdiğim için sadece para için evlenmedim.

Ama onunla ilk çıkmaya başladığımda, kariyeri ve geliriyle çok ilgisi vardı. İyi bir şekilde büyüdüm ve çok rahat bir hayat yaşadım. Üniversiteyi kaybettim ama yolumu kaybettim ve işe yaramaz bir dereceyle mezun oldum. Kendi nişimi asla bulamadım ve bir dizi çıkmaz ofis işinde sıkışıp kaldım. Hatta biraz fazladan nakit para ve biraz daha fazlasına sahip olmak için ikinci bir perakende işinde bile çalıştım. Bu süre zarfında çok flört ediyordum ama ilişkiler duygusal ve maddi olarak incinmemle bitiyordu. Eski sevgililerime çok para harcadım ve çıkarken onları maddi olarak destekliyormuşum gibi hissettim (onlara gaz vererek) araba, onlara yiyecek almak, borç para vermek vs.) Maaştan maaşa yaşamaktan mutlu olmayacağımı biliyordum, büyüdüğüm gibi, rahat rahat yaşamak istiyordum ve eğer kariyerim bunu bana sağlamayacaksa, bunu sağlayacak bir koca bulmam gerekiyordu.

“Yeni flört kurallarım, benden daha güzel bir araba sürmesi, ilk dört randevu için ödeme yapabilmesi, kendi yerine sahip olması, kolej/üniversite diplomasına sahip olması ve kullanıyor olması ve bir çeşit aracı olması gerektiğiydi. Bu kuralları koyduğumda kendimi çok daha mutlu buldum – daha çok ortak noktam olan erkeklerle çıkıyordum ve kendi yetiştirilme tarzıma benzer uzun vadeli bir gelecek görebiliyordum.

“Şimdiki kocamla ilk randevumuzda beni ucuz bir restorana götürdü ama iyi anlaştık. Yemekten sonra bana yeni aldığı arabasını gösterdi ve ikinci bir randevu istedi. Yaklaşık bir yıl boyunca çıkmaya devam ettik ve sonra işi için yeri değiştiriliyordu. Onu sevdiğim için harap oldum ama işimi bırakıp taşınmaya gücümün yetmeyeceğini biliyordum. Onunla gelmemi istedi ve yapamayacağımı açıkladım. Ömrümün sonuna kadar benimle ilgileneceğini söyledi. Teklif etti, evet dedim ve taşındık. O zamandan beri benimle ilgileniyor.”

—35, İngiltere

15. “İki kez (bir nevi) para için evlendim ve iki kez boşandım.

“Beş yıl önce aşk için evlendim; zaten ilkinden daha uzun dayandık ve muhtemelen birlikte yaşlanacağız. Zenginlik abartılıyor, aşk küçümseniyor.”

16. “Lise sevgilimle 18 yaşıma bastıktan birkaç ay sonra evlendim (o sırada üniversiteye gidiyordu).

Ailesi çok varlıklı işletme sahipleriydi ve çok saygındı. Uzun lafın kısası, sahip olduğumuz hiçbir şey ‘bizim’ değildi. Her zaman onundu — benim çalışmamın parasını ödese de ödemese de, pek çalışırdı ve çekim faturalarımızı karşılamadığında, kendisi için çalışmak yerine anne ve babamı arardı.

“Sonunda boşandık. Ve pastanın üzerine krema… sürekli ortak bir arkadaşıyla aldatıyordu. Şimdi birlikte bir çocukları var ama aldattığı için evli değiller. En uzun, en zor ve en pişman hayatımın yıllarının üçüydü.”

17. “Çok parası olan biriyle evlenme şansım oldu ama evlenmemeyi tercih ettim. Babası bir doktordu ve klinik açmaya devam etti. Oldukça tutumluydu, bu yüzden oldukça büyük miktarda para biriktirmişti. Vefat etti ve onun güveniyle vergiden kaçmak için paranın üçte birini çıktığım kıza gönderdi. Birlikte çok eğlendik ama o duygusal olarak bir enkazdı. Bir erkek arkadaş ve kocadan daha çok bir baba figürü istiyordu ve onunla evlenmem için bana baskı yapmaya devam etti – ‘Bayan’ unvanını istediği noktaya kadar. Gerçek bir ilişkiden daha fazlası. O noktada, ondan kurtuldum ve o yoluna devam etti.

“Hayallerimin kızıyla ondan hemen sonra tanıştığım için şikayet edemem ve şimdi ruh eşimle evliyim. Yani, para güzel olsa da, geri kalanımı harcardım. Hayat sefil. Hiçbir şeyi değiştirmezdim.”

18. “Annem tam olarak para için evlenmedi, ama umutları için evlendi. Çok güzeldi, ama ailesi çok fakirdi – gecenin bir yarısı taşındınız çünkü kirayı fakir ödemediniz. Babamı seçti çünkü çok istikrarlı bir işçi sınıfı ailesinden tanıdığı en zeki, en çalışkan adamdı – onun için bir adım.

“Çok iyi iş çıkardı ve onları üst orta sınıfa taşıdı. Pişmanlık yok ve 50 yılı aşkın bir süredir evliler.”

19. “Denedim. Yemin ederim denedim. Eski sevgilim durmadan konuşuyordu ve bilinmesi gereken her şeyi biliyordu. Teknede takılmayı ve kulübeye gitmeyi seviyordum ama o asla çenesini kapatmadı. Çok cömert olmasına rağmen, bunu kaldıramadım. Bir daha asla.”

20. “Eski kayınvalidem iki küçük çocukla dul kaldı ve onları çok fakir bıraktı.

Bir yıl sonra çok zengin bir aileden bir aile dostuyla evlendi. Eski kocam ve BIL özel eğitim gördüler ve onlar hep büyük evlerde yaşadım kayınvalide ve kocası hiç aşık değiller ama ailesinden evlenme baskısı altında olduğunu düşünüyorum iyi anlaşıyorlar. İnsanlar, iyi bir düzenleme olduğu için, düzenlemeye atladığı için onu gerçekten suçlayamam.

“Şimdi bir ebeveyn olarak, çocuklarım yoksulluk içinde değil de bu hayatla büyüyebilseydi, onun konumunda aynı şeyi yapmayı reddetmezdim. İlk evimiz için bize bir depozito ayarlayabildiler, ki bu olmayacaktı. Benim geçmişimden oldu.”

21. “Ablam kendisinden 15 yaş büyük bir adamla evlendi ve onunla sadece parası için evlendiğini söyledi. Şimdi ikinci çocuklarına hamile ve işsiz çocuklarına bakıyor.

“Mülkiyet anlaşmazlığı sürüyor. Şu an itibariyle kocasının adına kayıtlı bir mülk yok ve faturalarını ödemek için çalışıyor.”

22. “Annem ikinci kez para için evlendi. Sefil durumdaydı ve neredeyse çöküyordu. Hisse senetlerine yatırım yaptılar ve çöktüğünde neredeyse her şeylerini kaybettiler. Sonra, dayanamadığı bir kocayla sıkıştı. “

23. “Kuzenim para için bir adamla evlendi ve ailesi, suç bankacılığı uygulamalarıyla küçük bir kasabayı iflas ettirdikten sonra battı.

“Onunla hâlâ konuşuyorum ama kuzen olmasaydık onunla hiçbir ilgim olmazdı.”

Ve sonunda…

24. “Kocam bir huzurevinde RN ve orada ilk çalışmaya başladığında, çok genç bir karısı olan gerçekten yaşlı bir adam vardı. Karısı ilk karısının bakımevi hemşiresiyken tanışmışlardı. İlk karısı öldükten sadece aylar sonra evlendi; 80’e yakındı ve 20’li yaşlarının başındaydı. Onunla sadece parası için evlendi. Kocama, onun kadar uzun yaşayacağını asla düşünmediğini söyledi. 107 yaşında öldü.

“En fazla beş ila altı yıl yaşayacağını ve sonra hayata hazırlanacağını düşündü (hiç çocuğu olmadı). Gençliğini giderek daha kırılgan bir duruma bakmakla geçirdiği için oldukça yorgundu adam.”

Para İçin Evlenen İnsanlar Aslında Nasıl Bir Şeyi Yaşadıklarını Anlatıyorlar-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir