İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Ortak Hesapları Olan Çiftler Daha Uzun Süre Birlikte Kalıyor

Ortak Hesapları Olan Çiftler Daha Uzun Süre Birlikte Kalıyor

Ortak Hesapları Olan Çiftler

Ortak Hesapları Olan Çiftler Daha Uzun Süre Birlikte Kalıyor

Ortak Hesapları Olan Çiftler Daha Uzun Süre Birlikte Kalıyor

Birlikte banka olan çift birlikte kalır. Bu, ortak banka hesapları olan çiftlerin genellikle daha mutlu ilişkilere sahip olduğunu ortaya çıkaran bir Cornell Üniversitesi/Colorado Üniversitesi araştırmasının bulgusudur. Çalışma, ortak hesabı olan çiftlerin %62’sinin de aynı şekilde para harcadığını ortaya koydu.

“Binlerce çifti inceledik ve hem işlem verilerine hem de ilişki memnuniyetlerini inceleyen uzun yıllar boyunca yapılan anketlere baktık. Bulduğumuz şey, ortak hesapları olan çiftlerin daha uzun süre birlikte kaldıkları.” Colorado Üniversitesi’nde pazarlama, araştırmasından bahsetti. Ayrıca, çalışma, parayı bir araya getirmenin faydalarının “kıt finansal kaynaklara sahip çiftler arasında özellikle güçlü” olduğunu ortaya koydu.

Gladstone, “Bu ilişkilerde daha tatmin oluyorlar. Ama aynı zamanda mantıklı, faydacı şeylere daha fazla ve hedonik, eğlenceli şeylere daha az harcama eğiliminde oldukları için parayı farklı şekilde harcıyorlar” dedi. Gladstone, çiftlerin genellikle evlenmeden önce uygun olmadığı için ortak bir banka hesabına sahip olmayı seçtiklerini de sözlerine ekledi.

“Bence buradaki ilginç kısım, çiftlerin mali durumlarını birleştirmeye karar verdiklerinde, muhtemelen bunun mutlulukları üzerinde nasıl bir etkisi olacağını düşünmüyorlar, değil mi? Düşünüyorlar ki, ‘Parayı bir araya getirmek istiyorum çünkü bu Gladstone, verdiği demeçte, “Uygun ya da evlendiğimiz için ve bu çok mantıklı”.

Gladstone, ortak banka hesaplarına sahip olmanın, çiftlerin ne kadar süre birlikte kalacağının birçok göstergesinden sadece biri olduğunu belirtti. Çiftlerin uzun vadeli mutluluğunu başka faktörlerin belirlediğini söyledi. Gladstone, “Birbirinize ne kadar bağımlı hissettiğiniz, birbirinize ne kadar güvendiğiniz gibi şeyler, gelir gibi şeyler de ilişki doyumunu öngörür, çünkü stresli değilsiniz ve para hakkında tartışmıyorsunuz,” dedi. “Böylece beklediğiniz tüm normal şeyleri buluyoruz. Ama bunun da ötesinde, para biriktirmenin ilişki mutluluğunu tahmin ettiğini görüyoruz.”

Kaynak: yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir