İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Nusret Gökçe ve Nusr-Et Steakhouse Oluşumu

Nusret Gökçe ve Nusr-Et Steakhouse Oluşumu

Nusret Gökçe

Nusret Gökçe ve Nusr-Et Steakhouse Oluşumu yazımızda Nusret Gökçe’nin büyük bir yükselişle nasıl Steakhouse et zincirlerini kurduğunu ve dünyaca tanınan bir kişi olmasını yazdık.

Nusret Gökçe
Nusret tuzlama hareketi

Nusret Gökçe Yükselişi

Nusret Gökçe, özellikle sosyal medyada paylaştığı etlerle olan ilişkileriyle gündeme geldi. Açtığı Steakhouse türü et servisi hizmetiyle de adını duyurdu. Instagram’da ki videoları ile de kendi reklamını çok iyi yaptı. Ününü dünya ya duyurmaya başladı. Türkiye’de ortaya çıkardığı restoran zincirini yurt dışına da büyük bir yükselişle taşımıştır. Dünyaca ünlü isimler Nusr-et restoranını gidip resim çekiliyor ve bunu kendi hesaplarından paylaşıyor. Böylece bedavadan ve çok bir şey yapmadan Nusret kendi reklamını çok hızlı bir şekilde yapıyor.

Nusret Gökçe ve Nusr-Et

Nusret Gökçe’nin Başlangıcı

Nusret, 1983 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir. Henüz iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum’dan Darıca’ya göç eden Nusret, maddi sebepler dolayısıyla Darıca Faik Şahenk Ortaokulu‘nu altıncı sınıfta bırakmak zorunda kalmıştır. Meslek hayatına Bostancı’daki kasaplar çarşısında başlayan Nusret, uzun bir süre kasap çıraklığı yapmıştır. Çok fazla tecrübe edinmiştir. Büyük bir kasap dükkanında 10 ustayla aynı anda çalışan Nusret, günde 18 saat aktif olarak çalışmıştır. Böyle bir çalışma temposuyla usta bir kasap olarak yetişmiş. Küçüklükten gelen et sevgisi onu bu çıktığı yolda yalnız bırakmamıştır.

Allah çalışana verir sözünün en gerçekçi hali Nusret Gökçe olarak gözümüze çarpıyor. Et doğrama da ki profesyonelliğini az zamanda çok iş yapma konusuna borçludur. Şuan ki işinin başlangıcı olarak, 2007 yılında Sarıyer İstinye Park‘ta açılan kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlamış. Bu deneyimin ardından Dünya üzerindeki diğer restoran konseptlerini görmek isteyen Nusret, Güney Amerika ülkelerini ziyaret etmeye karar vermiştir. Bunun da ilk adımı olarak Arjantin‘e gitmiştir.

Nusret Gökçe
Nusret Baba

Cebindeki Son Parayı İyi Kullandı

Cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile gittiği Arjantin’de kasapları ve restoranları gezen Nusret, sektör hakkında fikir edinmiştir. Türkiye’ye geldiği zaman eski iş yerine geri dönmüş. Kazanmış olduğu tecrübeleri ve& deneyimleri işine aktarmıştır. Lokum, Ceviz ve Kafes adıyla bilinen pişmiş et türlerini ilk kez kendisinin yaptığını iddia eden dünyaca ünlü restoran sahibi, bu kez yeni deneyimler için Amerika’ya gitmeyi karar vermiş. Almış olduğu üç aylık Amerika vizesinin ardından, New York eyaletinin en bilindik dört restoranında para almadan çalışmış ve yaptığı menü New York Times dergisinde yayınlanmıştır. Daha sonra ülkeye geri döner. Kendi iş yerini açmak için girişimlere başlar. Kendisine eski bir arkadaşı olan Mithat Erdem parasal yardımda bulunmuştur. Açtığı işletmesiyle arkadaşından aldığı parayı 5-6 ay içerisinde geri ödemeyi başarmıştır. 2009 yılına kadar tek olarak devam ettiği işletmesine, 2012 yılı itibariyle Doğuş Grubu ortak olmuştur.

Nusr-Et Steakhouse
Nusret Gökçe dünyaca ünlendi

Son olarak ne kadar büyüdüğünü şu sözüyle anlayabiliriz. Nusret, yaptığı etleri yemek için yurt dışından özel jetleriyle müşterilerinin geldiğini ve bunun kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu söylüyor. Fiyatlarını piyasanın üzerinde sunmaktadır.

Web site: www.nusr-et.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir