İçeriğe geç
Anasayfa » Nlp Nedir?

Nlp Nedir?

Nlp Nedir? Nlp Yöntemi

Nlp Nedir? yazımızda zihni programlama tekniklerinin ne olduğunu, zihnimizin ne ile çalıştığını, zihin kontrolünün hayatımızı nasıl değiştirdiğini, nlp eğitiminin ne olduğunu ve nlp tekniklerini yazdık.

Nlp Nedir?

Nlp, zihni programlama tekniğidir. Nlp’nin açılım Neuro Linguistic Programming’dir. Nörolinguistik Programlama olarak da dilimizde kullanılmaktadır. 5 duyu organımızla almış olduğumuz bilgileri elektrik frekanslarıyla zihnimize kayıt ederiz. Zihnimiz elektrik ile çalışmaktadır. Toplam ağırlığı erkeklerde 1 kilo 350 gram, kadınlarda 1 kilo 250 gram’dır. Zihin bir tek elektrikle çalıştığı için beyin sinyalleri 1.4 volt ile atlamaktadır. Zihnimiz çok düşük bir enerji ile çalışmaktadır. Zihnimiz yorulmadan sürekli olarak çalışmaktadır. Çalışmaz ise insan ölmüş demektir.

Zihnin çalışmasının tek amacı insanın uzun yaşaması ve yaşamda kalmasını sağlamaktır. İnsan zihni, insanın ayakta kalması için çalışmaktadır. Zihin 5 duyu organıyla çalışır ve duyguları kayıt eder. Çoğunlukla korku yaşatan durumlardan uzaklaşmanızı sağlar. Zihinler mutlu günlerden çok kötü yaşanmış olayları kayıt etmektedir. Zihnimiz doğası gereği olumsuz durumları daha çok kayıt eder. Mutlu bir gün geçirdikten sonra olumsuz bir olay yaşarsanız, diğer insanlara olumsuz durumu anlatırsınız mutlu olduğunuz tüm günden bahsetmezsiniz. Zihne hatırlatılma yapılmaz ise eski alışkanlıklarına geri döner. Acı çekmeme, korunmaya yönelik ve zevkten uzaklaşan bir davranış sergiler.

Nlp Nedir? Nlp Eğitimi

Nlp Eğitimi

Tüm başarılı insanların hayatına baktığımızda denemekten vazgeçmemişlerdir. Kaç kere başarısız oldular fakat deneyerek en sonunda başarılı olmayı başardılar. Nlp’nin en iyi yöntemi zihin modellemedir. Bir kişi bir şeyi başardıysa bir sistem ile sende başarabilirsin. Kişi iyi bir iş yaptıysa tekrar aynı işi iyi bir şekilde yapabilir çünkü kişide o yetenek vardır. Kendi yapabildiğini yapabilme inancına da özyeterlilik denir. Bazı kişilerde yapabilirim inançlarında sıkıntılar olmaktadır. Nlp ile zihnimizdeki kötü anıların aklımıza geldikçe vücudumuza yapmış olduğu kötü etkilerden kurtulması sağlanır. Eskiden yaşamış olduğumuz acı anılar aklımıza her geldiğinde kişide daralma, sıkışma ve acı hissini ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Keşkeleri hayattan çıkartarak huzurlu bir zihin ve vücut yapısını sağlama olayıdır. Nlp eğitimi almak zihin kontrolü açısından çok faydalı olacaktır.

think-mental
Mental

Nlp Tekniklerini Uygulama

Nlp tekniklerini alanında uzman kişilerden alabilirsiniz. Nlp uzmanları seminer ve yazmış oldukları kitaplar ile Nlp zihin teknikleri hakkında bilgiler vermektedir. Nlp tekniklerini kişiler kendilerine uygulayabilir. Birkaç seans Nlp uzmanına gittikten sonra ve kitaplar okuyarak zihin kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Nlp’de en önemli söz “yaparsan olur”dur. Bu söz ile geçmiş ve gelecek bir tarafa bırakılır ve şimdiki zaman esas alınır. Şuan olduğunuz zamanda ne yaparsanız o sizi etkileyecektir. Nlp ile kişi daha olumlu bir şekilde değişir ve hayatını düzene sokar.

Nlp Nedir?-Davranış Bilimleri ve NLP Uzmanı Banu GÖKÇÜL’ün videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir