İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Netaş’ın 50.Yılı

Netaş’ın 50.Yılı

Netaş'ın 50.Yılı Kutlamaları

Netaş’ın 50.Yılı yazımızda hızla büyüyen teknoloji şirketinin 50.yıl kutlamalarını, ZTE şirketi ile olan ortaklık neticesinde teknoloji ihracatı yapmaya başlamasını ve yapılan teknolojik işleri yazdık.

Netaş’ın 50.Yılı-Bilişim Alanında İlerlemeye Devam Ediyor

Netaş, insanların iletişim sağlamasını ve konuşmasını sağlamaktadır. Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Türk şirketidir. 1967 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne geçen 50 yılda bilişim ve teknoloji alanlarında ülkenin gelişmesinde ciddi katkıları olmuştur. 2004 yılından beri şirketin CEO’su Cemil Müjdat Altay‘dır. Netaş, Türkiye’de kırsal santral hamlesi, özel telefon santrali hamlesi, santrallerin bütün güç birimlerinin yapılması ve optik alanın yapılmasını araştırma geliştirme ve yazılımla yerli üretim kullanılarak yapılmasını sağlamıştır. Netaş’ın 50.yılı kutlamalarında Başbakan Binali Yıldırım‘da Netaş’a teşekkür konuşması yapmıştır.

Netaş'ın 50.yılı 2017

Netaş’ın İletişim Çözümleri

Netaş son 15 yılda büyük bir hamle yapmıştır. Bilişim ve teknolojiye ciddi anlamda ağırlık vererek ülkenin kendi teknolojini üretmesinde katkıları olmuştur. Netaş iletişim ve bilgi teknolojileri sektöründe inovatif ve uçtan uca sistem entegrasyon ve teknoloji servisleri sunmaktadır. Netaş, Türkiye dışında Kuzey Afrika, CIS ve Asya-Pasifik pazarlarında da işlem yapmaktadır. Netaş telekom operatörleri, kamu ve özel kuruluşlar ve savunma sektörü için teknolojik ürünler üretme görevini üstlenmektedir. Mobil genişbant, siber güvenlik, bulut çözümleri, yönetilen servisler, savunma iletişimi teknolojileri, GSM-R, ICT entegrasyon servisleri ve özel yazılım geliştirme gibi farklı alanlarda yeni nesil iletişim çözümleri sunmaktadır. Netaş bünyesinde 900’ün üzerinde ar-ge çalışanı bulunmaktadır.

Netaş'ın 50.yılı Teknoloji

ZTE ile Olan Ortaklık Girişimi

Netaş’ın teknoloji ihracatı yapma hedefi bulunmaktadır. En büyük eksikliğimiz arasında yer alan teknoloji üretememe sorununa çözüm bulmaya çalışacaklardır. Bilişim alanında dünyanın patent liderlerinden biri olan ZTE şirketi ile Netaş yapılan ortaklıkla teknoloji ihracatı yapmaya başlayacaktır. ZTE, Türk mühendislerine, Türkiye’nin teknoloji geliştirme yeteneğine ve Netaş’ın kendi değerini tam 9 kat artıran yüksek performansına yatırım yaptı. 50 yıllık geçmişle ve ürettiği ileri teknolojiyi ihraç etmenin de gururuyla, yeni hissedarı ZTE’nin gücüyle beraber Netaş’ı daha da büyük bir firma olarak göreceğiz. Özellikle GSM-R teknolojisinden Netaş ve ZTE ihracata başlayacaktır. Tamir ve bakım servisi de dünyaya ihraç edilecektir. Netaş Akademi ile yeni nesil mühendisler ve çalışanlar yetiştirilecektir. Netaş büyümesini hızla sürdürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir