Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Neden Cardano ve Polygon Gibi Altcoinler Bu Hafta Büyük Kazananlar Oldu?

Neden Cardano ve Polygon Gibi Altcoinler Bu Hafta Büyük Kazananlar Oldu?

Neden Cardano ve Polygon Gibi Altcoinler

Neden Cardano ve Polygon Gibi Altcoinler Bu Hafta Büyük Kazananlar Oldu?

Neden Cardano ve Polygon Gibi Altcoinler Bu Hafta Büyük Kazananlar Oldu?

ANAHTAR NOKTALARI

  • SEC’in spot kripto ETF’lerini onaylaması yönündeki baskı artmaya devam ediyor.
  • Önde gelen bir finansal hizmet şirketi tarafından buna benzer bir araç daha önerildi.

Belirli bir finansal aracın arkasındaki ivme sayesinde 2023 sonundaki büyük kripto rallisi devam etti.

Kripto para birimlerinin görünüşte durdurulamaz yükselişi bu hafta da devam etti ve Ekim başına kadar uzanan büyük bir yükselişi genişletti. Büyük kripto paralar öncülük ederken, yükselişte pek çok altcoin de yükselişe geçti.

Yükselenler arasında, S&P Global Market Intelligence tarafından derlenen verilere göre yaklaşık %18 artışla Cardano ( ADA %0,97 ) yer aldı. Daha da etkileyici olan ise Polygon’un ( POLY – %4,41 ) %26’lık popülaritesiydi. BNB ( BNB -%0,74 ) ve XRP ( XRP -%1,88 ) bu yüksek seviyelere ulaşamadı ancak yine de sırasıyla %10’un üzerinde ve yaklaşık %9’luk iyi kazançlar elde etmeyi başardılar. Devam eden iyi haber ise mitingi alevler içinde tutan alevdi.

Kripto spot ETF’ler yolda, umarız

Bu pazarda genellikle küçük adamları yönlendiren devlerden biri olur. Bu, altcoinlerin özellikle hafta sonundaki yükselişini kısmen açıklıyor.

Gördüğünüz gibi, şu anda kripto para birimlerindeki yükselişin büyük bir kısmı yatırımcıların spot kripto borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) duyduğu heyecandan kaynaklanıyor. Bunlar geçerli, yatırım yapılabilir menkul kıymetler olarak düzenleyici onay alırsa ve bunların bileşenleri olan madeni paralara ve tokenlere olan talep aniden ve dramatik bir şekilde artacaktır.

Perşembe günü, büyük ve etkili finansal hizmetler şirketi BlackRock, Nasdaq’ta bir spot Ethereum ETF’si listelemek için başvuruda bulundu. Bu tanıdık geliyor mu? Şirketin daha önce spot Bitcoin ETF’yi hayata geçirme girişimiyle piyasayı harekete geçirmesi gerekirdi.

Şu anda yatırım için çok sayıda kripto ETF mevcut olsa da hiçbiri doğrudan madeni paralara ve tokenlara yatırım yapmıyor. Spot ETF’ler bu şekilde işleyecek ve bu nedenle, mevcut koin ve token fiyatlarını mevcut tekliflerden daha yakından temsil edeceklerdir. Ayrıca doğrudan kripto yatırımlarına göre satın almaları daha hızlı ve elde tutmaları daha kolay olacaktır.

Son zamanlarda, kripto para birimlerine karşı direnciyle ünlü olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu tür varlıklara karşı mücadelesinde yasal bir gerileme yaşadı.

Bu yaz Columbia Bölgesi temyiz mahkemesi, düzenleyicinin Grayscale Investment’ın Grayscale Bitcoin Trust’ı -sizin tahmin edeceğiniz üzere- spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu geri çevirmesinin hatalı olduğuna karar verdi. SEC daha sonra itiraz etmemeye karar verdi. Buna ek olarak Komisyon’un bu hafta Grayscale ile süreç hakkında yeni görüşmeler başlattığı bildirildi.

Bu, anlaşılır bir şekilde kripto topluluğundaki iyimserliği artırdı ve BlackRock’un o spot Ethereum ETF için şapkasını çıkarmasıyla daha da arttı.

Bir spot altcoin ETF’si (veya birkaçı) hayal etmek

Doğru, henüz hiç kimse bir Cardano veya Polygon ETF’si hazırlamıyor (en azından kamuoyunun bildiği kadarıyla). Ancak bu tür finansal araçlar piyasaya çıktığında öne çıkan altcoinlerden en azından birkaçı bu tür araçların temelini oluşturacak. Hatta genel bir altcoin ETF’sinin veya birkaçının piyasada dolaştığını hayal bile edebiliriz. Neden? Açıkçası onlara para yatırmayı düşünecek çok sayıda boğa var.

Kaynak: fool

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir