Nebahat Öngel'in Bez Bebek Girişimi

Nebahat Öngel’in Bez Bebek Dükkanı

Ekonomi ve Para Haber Yaşam

Nebahat Öngel’in Bez Bebek Dükkanı yazımızda torunlarına bez bebek yapan Nebahat hanımın bebeklerinin diğer insanlar tarafından sevilmesiyle kendi dükkanını açması ve işini büyütmesini yazdık.

Nebahat Öngel’in Bez Bebek İşi

Evinde bulunan artık kumaşları kullanarak torunlarına oyuncak bebekler yaptı. Bez bebekler torunlarını çok mutlu ediyordu. 60 yaşındaki Nebahat Öngel, ev hanımlığından oyuncak bebek üreticiliğine geçiş yaptı. Başlangıçta hobi olarak oyuncak bebek yapan Nebahat hanım, torunlarının sevdiği oyuncak bebekleri yapıyordu. Yapmış olduğu oyuncak bebekleri eşe dosta da hediye olarak veriyordu. Zamanla kendisinin yapmış olduğu oyuncaklara talep artınca ticari iş yapmaya başladı. Evinde artan kumaşlarla oyuncak bebek yapıyorken şimdi kendi dükkanında siparişleri yetiştirmeye çalışıyor. 40 yıllık ev hanımı olan Nebahat hanım artık kendi işinin patronu oldu ve işini severek yapıyor. Bu işten para kazanması da ayrı bir mutluluk veriyor.

nebahat-ongel-oyuncak-bebekci

Kendi Atölyesini Açtı

Önce evde küçük torunlarına oyuncak bebekleri yapan Nebahat hanım, daha sonra torunlarının okula başlamasıyla birlikte oyuncak bebek yapmaya daha fazla zaman bulmuştur. Torunları okula başlayınca yalnız kalan Nebahat hanım, oyuncak bebek yapımına yoğunlaşmıştır. Çevresinde de yapmış olduğu oyuncakları almak isteyen kişiler artınca işini büyütmeye karar vermiştir. Kendi atölyesini açarak ithal ve yerli kumaşları satın alarak daha kaliteli oyuncak bebekler üretmeye başladı. 4 yıldır kiralık olan atölyesinde her türlü bezden oyuncaklar yapmaktadır.

Bez bebeklerin üretimi 1 gün sürmektedir. Tüm detayları düşünülen bez bebekler sosyal medya aracılığı ile ve kendi dükkanından satılmaktadır. Bez bebeklerin fiyatları 75 TL ve 150 TL arasında değişmektedir. Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Nebahat Öngel girişimciliğin herhangi bir yaşının olmadığını bizlere göstermiştir. Atölye Ellinci isminde dükkanında bez bebekleri satmaktadır.

Instagram adresi: atolyeellinci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir