HaberSağlık

Naturalive Markası ve Girişimin Sahibi Kudret Livaoğlu

Naturalive Markası ve Girişimin Sahibi Kudret Livaoğlu yazımızda insanlara doğal ve sağlıklı kişisel kozmetik ürünler sunan Naturalive Beauty markasının kuruluşunu ve kurucusu olan Kudret Livaoğlu hakkında yazdık.

Naturalive ve Kudret Livaoğlu

Naturalive markasının kurucusu Rizeli Kudret Livaoğlu‘dur. Kudret Livaoğlu Kimya Yüksek Mühendisidir. Eşi Celal Livaoğlu‘dur. Kudret hanım sağlık ve doğal ürünler üreterek Naturalive markasıyla insanlara hizmet vermektedir. Rize’de çocukluğunu geçiren Kudret hanım, o zamanlardan değişik yerlerden topraklar, meyveler ve ürünler toplayıp karıştırarak işlemden geçirir ve farklı ürünler elde ederdi. Küçüklüğünden itibaren kimyaya düşkünlüğü vardı. Şuanda da mesleğini severek yapıyor. Ailecek Rize’den İstanbul’a taşındılar. Çok başarılı bir eğitim hayatı geçirdi. Rize’de çok büyük çay bahçeleri bulunuyordu. Genel olarak Rize’de çay üretimi yapıldığı için Kudret hanımın ailesi de çayla geçinimi sağlıyordu. Annesinin çeyiz mi, yoksa eğitim mi sorusuna eğitim cevabı veren Kudret hanım okumaya devam edip bugünlere gelmiştir.

Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu
Kudret Livaoğlu

Naturalive’i Kurma Hikayesi

Kudret Livaoğlu Yıldız Teknik Kimya Mühendisliğini bitirmiştir. Yüksel lisansını bitirip iş aramaya başlamıştır. İş bulma konusunda herkes gibi zorlandı. Bulduğu iş yerinin farklı bir yere taşınmasıyla işinden ayrıldı. O dönemde bebeğinin olması da sağlıklı ürünleri bulmaya yönlendirdi kendisini. Arkadaşı Ayşe Betül Şahin ile birlikte yaklaşık 2 yıl süren araştırmalar sonucunda “Sağlıklı Hayat” isminde kitap çıkardılar. Kitapta tüm kimyasallar ve zararlı maddeler anlatılırken, kendilerine gelen bunlar yerine ne kullanabiliriz benzeri soruların cevaplarını bulmakta zorlanmaya başladılar. Çünkü o dönemlerde doğal ve sağlıklı ürünler yoktu. Kudret hanım kendi doğal ürünlerini üretmeye kendi mutfağında başladıktan sonra işlerini büyüttü. Kendisine gelen talepler arttıkça ürünlerinin çeşitliliğini de artırdı.

İlk yerli deodorantı kendisi üretmiştir. O zamana kadar kullanılan deodorantlar ithal ve zararlıydı. Ürünleri üretmek için fabrika aradı. Fabrika ararken zorluklarla karşılaşmasına rağmen fabrikayı bulup kendi ürünlerini kendi kontrolünde üretmeyi başardı. Kadın olmanın zorluğunu da iş hayatında yaşamıştır. ilk üretilen 1500 adet doğal deodorant hızlı bir şekilde satılınca markanın bilinirliği artmıştır. Daha sonra bebek bakım ürünleri ve diğer kişisel bakım ürünleri üreterek markanın gelişimi sürdürülmüştür. Kullanıcıların isteklerini dikkate alıp ürünlerin en iyisini yapmaya özen göstermektedir. Kudret hanım Naturalive markasını büyütürken KOSGEB ‘den destek almıştır.

Naturalive
Naturalive Ürünleri

Naturalive Markası

Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu, ‘‘Zararlı Kimyasallardan Korunma Yöntemleriyle Sağlıklı Hayat” isimli kitabının 2006 yılında yayımlanmasının ardından; kozmetiklerde yoğun olarak kullanılan zararlı kimyasalları içermeyen ve doğal hammaddelere dayalı alternatif ürünler geliştirmeye başladı.

1984 yılında kurulan aile şirketi, yapısı ve ünvanı değiştirilerek “Natural Yaşam Ürünleri İth. İhr. Tic.” adını almış ve 2009 yılında kozmetik alanındaki faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, doğal ter kokusu önleyicisi deodorantı geliştirip sağlığına önem veren siz bilinçli tüketicilerimizin hizmetine sunmuştur. Kısa zamanda kozmetik ve deterjanlarla birlikte ürün çeşidi 13′ e ulaşmıştır. 2013 yılında helal  sertifikalandırma kuruluşu GİMDES tarafından temizlik ürünleri sertifikalandırılmıştır. Ürünlerimizi üretirken hem helal olması hemde insan ve çevreye karşı zararlı madde  içermemesi en önemli kriterlerimizdendir.
Firmamız; sizlerin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için hizmet kalitesinden ödün vermeden ürün yelpazesini artırmaya devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Yumuşatıcılarla İlgili Bir Tehlike Var Mı?

Yumuşatıcılar artı yükle yüklenir ki çamaşırın üzerindeki eksi yükleri nötrleyerek yumuşaklık sağlayabilsin. Ama çamaşırın üzerinde ne kadar elektron olduğunu tahmin etme gibi bir durumumuz yok. Eğer siz daha fazla artı koyduysanız artılar çamaşırda kalıyor. Çamaşırı giyince sizde olması gereken elektronları yani enerjinizi o çamaşır nötrlüyor. Bitkinim, canım bir şey yapmak istemiyor deriz sebepsiz yere. Hiçbir vitamin eksikliğimiz olmadığı halde. İşte bunun sebebi enerji dengemizin bu şekilde bozulmasıdır. Bu durum ilerleyerek depresyona da yol açabiliyor. 

2. Kozmetiklerde Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Kremlerde, pudra ve fondötenlerde sürünce güzel görünmesi için silikon kullanılması gerekiyor. Şampuanlarda da var. Cildi parlatıyor, gözenekleri kapatıyor ama plastikle cildi kaplamış oluyorsunuz sonuçta. Nefes almayan cilt de çabuk yaşlanıyor. Bir de kesinlikle nanoteknolojik ürünlerden uzak durmak gerek. Nano boyutta olduğu için ciltten çok hızlı emiliyor. Nanoteknolojik pudralar bazı genç kızların akciğerlerinden çıktı mesela. Nanoyu masum gördüğüm tek yer temizlik bezleri.

3.Sıklıkla Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Güneş Kremi Tavsiye Edilir. Siz Bu Konuda Ne Dersiniz?

Güneşe karşı aşırı hassasiyeti olmayan biri güneş kremi kullanmamalı. Özellikle de yüksek koruma faktörlü kremlerden uzak durulmalı. 25 faktör ile 50 faktör arasındaki koruma farkı yüzde 2’dir. 50 faktörde kullanılan kimyasal oranı ise iki kat fazladır. 25 faktörden daha yüksek bir güneş kremi almaya gerek yok. 50 faktöre çıkabilmek için, DNA hasarına sebep olan kimyasallar kullanılıyor güneş kremlerinde. Ayrıca zaten yüzde 50’lik koruma da gerekmiyor. Bir miktar güneşe ihtiyacımız var. 

4.Güneşin Zararlı Etkilerinden Nasıl Korunacağız ?

Güneş kremine tek alternatif çinkodur, güneşi bloke edebildiği için. 20 faktöre kadar çıkabilir. Bebek pişik kremlerinde yüksek oranda çinko olduğu için güneş kremi niyetine kullanılabilir. Shea butter ve kakao yağının da hem koruma hem bronzlaştırıcı etkisi vardır.

5.Titanyum Dioksit Zararlı Değil Mi?

Yaklaşık bir yıldır konu üzerinde araştırma yapıyoruz. Titanyum bildiğiniz üzere gıda olarak alımında sağlık için sakıncalı ama cilt yüzeyine uygulandığında emilim önemli. Burada cilt gözeneklerini ve bizim kullandığımız titanyumun partikül boyutunu inceledik. Bir çok bilimsel veride nano boyutundaki partiküllerin deriden geçebildiği fakat nano olmayan partiküllerin geçişinin olmadığı yönünde veriler bulduk. Nano partiküllerin kullanımı daha etkili olmasına rağmen tercih etmedik. Ekolojik ve organik bb kremlerde de titanyum kullanılıyor. Dikkat etmemiz gereken partikül boyutudur. Talk pudrası kullanımına bizde karşıyız buradaki fark ise aspest lifleri içerip içermediği konusunun incelenmesidir.

Web Site İçin Tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir