İçeriğe geç
Anasayfa » Nasıl Yapılır » Mükemmel E-posta Oluşturma

Mükemmel E-posta Oluşturma

Mükemmel E-posta

Mükemmel E-posta Oluşturma yazımızda göndereceğiniz mesajın karşıdaki kişi tarafından ciddiye alınarak okunması için nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazdık.

Mükemmel E-posta

E-posta gönderme işlemi başlı başına önemli bir iştir. Gönderdiğiniz postanın kullanıcının ne kadar meşgul olursa olsun size yanıt göndermesini istiyorsanız bazı kuralları uygulamanız gerekir. En kötüsü de gönderdiğiniz mesajlar yok sayılır ve size geri dönümü olmaz. Sizi yok sayanlar psikolojinizi bozabilir. E-postanızın boşa gitmemesi ve zamanınızı gereksiz yere harcamamanız için size önereceğimiz E-mail gönderme taktiklerini deneyin. Bilim ve teknolojinin dijital ayağındaki iletişim bölümünde yer alan E-postayı aşağıdaki E-posta gönderme kurallarına bakarak daha verimli kullanabilirsiniz.

Mükemmel E-posta

Giriş Cümlesinin Önemi

E-posta göndermede en önemli basamak giriş cümlenizdir. Giriş cümlenizi olabildiğince anlamlı ve kısa tutmaya özen gösterin. E-posta mesajlarıyla içli dışlı olan biriyle muhatap oluyorsanız işlerin kısa tutulması önemlidir. E-postayı gönderdiğiniz kişi zaman açısından kısıtlıdır ve önemsiz gördüğü mesajı hızlı okuyarak veya hiç okumadan çöp kutusuna atabilir. Mesajı okuyup okumayacağına karar vermeden önce üst sıraları tarar ve önemli gördüklerini okur. Mesajı gönderdiğiniz kişiye neden cevap vermesi gerektiğini bildirin ve mesajda konu hatırlatması yapın. Bulunduğunuz yer veya kıyafetler hakkında ayrıntılara girmeden direkt konuya girerek mesajınızı hazırlayın. E-posta göndermede kişisel imza kullanmanız sizin ciddi bir kişi olduğunuzu gösterir. İmzanızda web sitenizin adresi ve linki, iş unvanınız ve adınız olmalıdır.

Email Gönderme

Dil Bilgisine Önem Verin

Mükemmel E-posta Oluşturmada kuracağınız cümlelerin sırası şöyle olmalıdır.

  • İlk cümle: kendini tanıt,
  • İkinci cümle: Onlardan ne istediğini açıklayarak konuya gir,
  • Üçüncü cümle: Seni neden kale alsınlar,
  • Dördüncü cümle: İsteğini belirt,
  • Beşinci cümle: Bir sonraki adım hakkında bilgi ver.

Böyle bir yapı sizin dikkate alınmanızı sağlayacaktır. Yazdığınız mesajın anlaşılabilir olduğuna dikkat edin. Sizin ne kadar ciddi olduğunuz buradan da rahatlıkla anlaşılır. Dil bilgisi hatalarıyla dolu bir E-posta, karşıdaki kişinin üzerinde iyi bir sonuç vermez ve ilgisini çabucak kaybedebilirsiniz. E-postalarınızı özlü ve samimi bir şekilde yazmaya dikkat edin. Sizin için E-mail yazacak kişide bulabilirsiniz. Yazacağınız E-postanın önemine göre para vermekten çekinmeyin ve uzman kişilere E-postanızı yazdırın. Karşılığını aldığınızda buna değdiğini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir