Mucize Bebek Hala Yaşıyor

Mucize Bebek Hala Yaşıyor yazımızda kafatası dışındaki beyniyle doğan ve DIE hastası olan ikizlerden biri, doktorların ölür demesine rağmen 4 aydır yaşıyor. Mucize bebeği yazdık.

Ensefalosel Teşhisli Mucize Bebek

Beyninin kafatasının dışında büyümesine neden olan nadir bir hastalıkla doğan ikiz bebeklerden teki mucize eseri hayatta kalarak onun yaşayacağına ihtimal vermeyen doktorlara meydan okudu. Bebeklerden mucize bebek Aniyah Todd, beyninin sadece yüzde 10’una sahipti ve ensefalosel teşhisi kondu ve ailesi muhtemel bir ölüm için uyarılmıştı. Cerrahlar, yalnızca bir yaşındayken hayat kurtarıcı bir operasyon sırasında beyin dokusunun çoğunu çıkarmak zorunda kaldılar. Ancak, Doktor çocuğun Liverpool’lı anne ve babası olan Charlotte ve Will’e, ölümüne hazırlıklı olmalarını ve ölüm için hazırlanmaları gerektiğini söylemişti. Bununla birlikte, bebek Aniyah vazgeçmeyi reddetti. Sadece doğumundan altı gün sonra, taburcu edildi ve ikiz kardeşi Sophia ile yeniden bir araya geldi. Ve tüm tıbbi sıkıntılara meydan okumaya devam ediyor.

Mucize Bebek-Aniyah Todd
Aniyah Todd

Anne Charlotte Youds: “Bebeğimin yaşamı çok zor oldu. Bebeğimizin beyninin kayıp olduğunu ve yaşamanın hiçbir yolu olmadığını söylediklerinde aklım başımdan gitmişti. Fakat şuan ki durum bir mucize.Bebeğin kıyafetlerini almak ve doğum yapmak zordu. Ancak, doğduktan sonra soğuk bir nefes alma ve kollarımda döndüğünde, nihayetinde neler olacağını düşündüm ve vedalaştık. Yaklaşık bir saat sonra hala bizimleydi ve doktorlar neler olup bittiğini kontrol etmek için içeri girdiler ve hala hayatta olduğunu gördüklerinde şok yaşadılar. Sonra ölümden döndü ve daha güçlü ve kuvvetle bir şekilde hayata tutundu. Ameliyattan bir hafta sonra evimize döndük.”

Mucize Bebek-Aniyah Todd
Charlotte Youds

Aniyah Tahmin Edilemeyecek Kadar Çok Şey Yapıyor

13 haftalık taramada ebe Aniyah’ın kafasında bir sorun olduğunu fark etti. Uzman bir tedavi görmek için hastaneye nakledildi ve sağlık görevlileri doğduğu zaman hayatta kalacağını ima etti. Danışmanlar aileyi bir kenara alıp, beyninin eksik kalan tarafı yüzünden normal bir insan gibi beyinin çalışamayacağını söylediler. Hatta nefes almasına ve rahat olabilmesi için oksijene ihtiyaç duyacağı konusunda uyarıldı. Hastane, bina içindeki ailesi için yedek bir oda bile hazırlamıştı, bu yüzden onunla son anlarını geçirebilirlerdi. Ancak kızları bırakmak yerine aile umutlu kalmaya ve Aniyah’nın kendi kaderini yaşamasına karar verdi. Anne, bazen herkesin kızından vazgeçmek istediğini söyledi. Doktorlar beyindeki hasarın derecesini görmenin en iyi yolunun Aniyah’nın neler yapabildiğini uygulayarak görmek gerektiğini vurguladılar. Sonuç olarak bebek Aniyah, doktorların şimdiye kadar yapamayacağını söylediği her şeyi yaptı.

Yorum yapın