İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Mineral Dolgu, Kalça ve High Def Estetik Çözümleri

Mineral Dolgu, Kalça ve High Def Estetik Çözümleri

Mineral Dolgu Estetik Cilt

Mineral Dolgu, Kalça ve High Def Estetik Çözümleri yazımızda mineral dolgunun ne için kullanıldığı, vücut şekillendirmede hidrofilik jelin etkisi, kalça estetiği ve high def ameliyatını yazdık.

Mineral Dolgu

Mineral dolgu Aids’li hastalara bile uygulanabilen bir dolgu türüdür. Mineral dolgu ile yüzü şekil verilmektedir. Ameliyatsız olması en büyük avantajıdır. Düşen yağ bezleri yüz içerisinde tekrardan yukarı kaldırılmaktadır. Yaşlandıkça oluşan deformasyonlar giderilebilmektedir. Mineral dolgular kemik şekillendirmede de kullanılmaktadır. Halk arasında kemik tozu olarak bilinmektedir. Mineral dolgu ofis ortamında ve rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Mineral dolgu işlemi daha çok çene şekillendirme ve yanak şekillendirmede kullanılmaktadır. Mineral dolgu işleminde ağrı ve acı hissedilmemektedir. Çene protezi ve yanak protezi kullanmak istemeyenler rahatlıkla mineral dolguyu yaptırabilir.

Cilt Güzelliği İçin

Vücut Şekillendirmede Hidrofilik Jel Kullanımı

Vücut şekillendirmede hidrofilik jel tercih edilmektedir. Bu jel %96-98 oranında sıvıdan oluşmaktadır. Ağırlıklı olarak kalça ve bacak deformelerin de veya travma sonrası vücudun herhangi bir yerinde oluşan deformeler de kullanılmaktadır. Kemik eğriliği olan hastalarda yapılmamaktadır. Bacakları ince ve eğri olan hastalarda yapılmaktadır. Bu jel her yıl %15 oranında erimektedir. 5-8 yıl arasında vücutta kalmaktadır. 2-3 yılda bir hastanın takviye jel yaptırması önerilmektedir.

Kalça Estetiği

Hidrofilik jel uygulanmasıyla kalçaya şekil verilmektedir. Yaşlı hastalar kalçalarında sarkmaları engellemek ve şekil kaybını önlemek için bu işlemi uygulatmaktadır. Bazı kişiler basen oluşturma ve kalçayı dikleştirmek için kalça estetiği yaptırmaktadır. Yağ enjeksiyonunda farklı bir şekilde Hidrofilik jel uygulaması yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonunda hasta uyutulabiliyorken, bu uygulamada hasta uyutulmadan sadece estetik yapılacak yerin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Kalça estetiği 40 dakika ile 1,5 saat arasında sürmektedir.

Çıbanlar

High Def Ameliyatı

High def özellikle erkeklerin karın kaslarını belirginleştirme de kullanılmaktadır. Spor salonuna giden fakat bölgesel yağları olan erkeklere yapılmaktadır. Sürekli egzersiz yapıp karın kaslarını çıkartmayan kişiler bu ameliyat ile kaslarına kavuşabilecektir. Vücudun aktif bir işlevi olan fakat bölgesel fazlalıklarını veremeyen erkeklerde yapıldığında uzun süreli bir bedene sahip olunabilmektedir. Obez kişiler bu işlemi yaptırdığında etkisini alamayacaklardır. High def ameliyatında ultrasonik ses dalgaları karında bulunan yağları eritmektedir. Erimiş olan sıvı yağlar cerrahi yöntem ile dışarıya alınmaktadır. Yağların erimesiyle kaslar artık gözle görülebilecek kıvama gelir. Vücudun ön tarafındaki tüm kaslar bu şekilde belirginleştirilmektedir.

Estetik Yaptıranlar Teknoloji İle Birlikte Artıyor

İnsanların bir kısmının şişmanlaması ve obez olmasıyla birlikte yağ aldırma ve mide ameliyatları çok tercih edilir olmuştur. Doktorlarda gelişen teknolojiden yararlanarak tüm vücuttan yağların alınmasını ve kişiyi zayıflatmayı başarabilmektedir. Özellikle 200 kilo kadar olan hastaların bir anda 100 kilo kadar vermesiyle vücudunda bir sürü sarkan deri oluşmaktadır. Bu derilerin ameliyatlar ile alınma işlemi oldukça popüler hale gelmiştir. Estetik ameliyatlarını olan insanlar daha mutlu ve psikolojileri düzelmiş bir şekilde hayatlarına devam etmektedir.

Dermatolog Dr. Akif Mehmetoğlu ve Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu’nun videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir