İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Milyarder Bungalov Kralı ‘Bob the Builder’ İflas Tartışmasına Girdi

Milyarder Bungalov Kralı ‘Bob the Builder’ İflas Tartışmasına Girdi

Robert Bull

Milyarder Bungalov Kralı ‘Bob the Builder’ İflas Tartışmasına Girdi

Milyarder Bungalov Kralı ‘Bob the Builder’ İflas Tartışmasına Girdi

Milyarder bir bungalov kralı, bir dizi ödenmemiş borç iddiaları arasında bir iflas tartışmasına girdi.

Telegraph’ın ifşa edebileceğine göre, kısa süre önce yoktan varolup İngiltere‘nin en zengin kişileri arasında anılan Robert Bull, emlak imparatorluğunun bir bölümünü ülkenin en büyük özel sermaye yatırımcılarından biri tarafından idareye verildi.

Bay Bull, “yanlış iddialara ve temelsiz bilgilere dayandığını” iddia ederek yasal işleme itiraz etti.

Takma adı “Milyarder bungalov inşaatçısı Bob” olan Bay Bull, geçen ay Sunday Times’ın zenginler listesine yaklaşık 2 milyar sterlin olarak tahmin edilen net servetiyle yeni girdi.

Kurucu ortağı olduğu şirket RoyaleLife, Birleşik Krallık’ın en büyük bungalov sağlayıcısı olduğunu iddia ediyor ve Bay Bull, ülke çapındaki karavan parklarını tek katlı köylere çevirerek işi kurdu.

Ancak mahkeme kayıtları, son aylarda Bay Bull tarafından yönetilen şirketlere karşı çok sayıda iflas davası açıldığını ortaya koyuyor

En sonuncusu, City hukuk firması DLA Piper’ın Bay Bull’un eğlence siteleri işi Time Group Holdings Limited’e bir tasfiye dilekçesi sunduğu geçen haftaydı.

Geçen yılın sonunda aynı kuruluşa HM Revenue & Customs tarafından bir tasfiye dilekçesi tebliğ edildi.

Bu arada RoyaleLife, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören 4 milyar sterlinlik FTSE 250 yatırımcısı Intermediate Capital Group’un bir yan kuruluşu tarafından yönetilen bir borç fonu olan ICG-Longbow Kıdemli Teminatlı Birleşik Krallık Mülkiyet Borç Yatırımları tarafından kendisine bir yönetici atadı.

ICG Longbow sözcüsü şunları söyledi: “RoyaleLife’a yaptığımız yatırımla ilgili olarak yöneticiler atadık.

“Asıl görevimiz fonlarımıza ve yatırımcılarına karşıdır ve bu, krediler kapsamında borçlulara karşı üçüncü şahıs bir alacaklı tarafından açılan bir tasfiye dilekçesinin ardından şirketin çıkarlarını korumak için ihtiyatlı bir önlemdi.”

RoyaleGroup’un yönetim kurulu başkanı Bay Bull şunları söyledi: “Pek çok şirket gibi biz de pandemiden çıkarken zorlu bir dönem geçirdik ve bir varlık olarak yanlış iddialara ve asılsız bilgilere dayalı tasfiye emirlerine maruz kaldık.

“Bunlar ya görevden alındı ​​ya da yasal işlem yapılıyor.

“200’den fazla tüzel kişilik RoyaleGroup’u oluşturuyor ve bunlar etkilenmeden kalıyor. Bu nedenle fon sağlayıcılarımıza, tedarikçilerimize, bölge sakinlerimize ve çalışanlarımıza işlerin her zamanki gibi devam ettiği konusunda güvence vermek istiyorum.”

Kavga, Bay Bull’un hayat hikayesinin parlak basında yer almasına yardımcı olan, zenginden paçavraya, zenginliğe uzanan bir hikayeyi gölgede bırakmakla tehdit ediyor.

Mayıs ayında bir gazete makalesine göre Bay Bull, “Ağzında platin ve elmas kaplı bir kaşıkla doğdu”.

Şöyle dedi: “Üç kız kardeşim ve ben isteyebileceğimiz her şeyle büyüdük. Dedem 1945 yılında karavan parkı sektörüne başladı ve babam dahil tüm çocukları aynı işe girdi ve bugün tedarik ettiğimiz modüler yapılı bungalov ürününe dönüştü.”

Babası, “1990’lardaki bankacılık krizinde her şeyini kaybedene” kadar aile işini sürdürdü.

Bay Bull daha sonra imparatorluğu yeniden inşa etti ve iş ortağıyla birlikte İngiltere’nin en büyük ikinci kervan grubunu kurdu. Bununla birlikte, 2016 yılında şirketin başı belaya girdi ve bildirildiğine göre toplam 3,5 milyon sterlinlik borçların ağırlığı altında iflas ilan edildi.

Bir süre rahatsız olan girişimcinin aklına kervan parklarını bungalov köylere dönüştürme fikri geldi. O özellikleri ortaya koydu, küçülmeye hevesli yaşlanan Britanyalılar için yaptı.

RoyaleLife, planlama aşamasında olan 40 kişiyle birlikte 64 bungalov topluluğu inşa ediyor. Şirketin bir sözcüsü, “bu yılın sonlarından itibaren Birleşik Krallık genelinde 1.000 yeni bungalov kurmak amacıyla işletmenin yeniden sermayelendirilmesi yapılıyor” dedi.

Bay Bull’un başarıya dönüşü, Southampton’da 10 milyon sterlinlik bir malikane gibi lüks süs eşyalarının keyfini çıkarmasını sağladı. 100 fitlik bir mutfağa, üç şeritli on lobutlu bowling salonuna ve 12 süper arabadan oluşan 4 milyon sterlinlik bir koleksiyona ev sahipliği yapan altı çift garaja sahiptir.

Milyarder Bungalov Kralı ‘Bob the Builder’ İflas Tartışmasına Girdi-Kaynak: telegraph

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir