Milli Futbol Takımında Lucescu

Milli Futbol Takımında Lucescu Dönemi

Haber

Milli Futbol Takımında Lucescu Dönemi yazımızda milli takımdan ayrılan Fatih Terim’in almış olduğu maaş ve alacak olduğu maaş, federasyonun başarısızlığı ve Mircea Lucescu’nun milli takımı nasıl yöneteceğini yazdık.

Milli Takımın Son Durumu

Milli Futbol takımında Fatih Terimin görevine son verilip Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile anlaşıldı. Fatih Terimin görevine son verilmesi ve alacağı tazminat parası tüm medyada yazıldı çünkü çok büyük bir para alacaktır. Milli takımın başındaki adamın kendi emsalleri olan Alman teknik direktör veya İspanyol teknik direktörler gibi bir maaş alması çok büyük bir haksızlıktır. O ülkelerin milli geliri bizim ülkemizin çok üzerinde ve ülkelerin Avrupa’da ve Dünya şampiyonalarında göstermiş oldukları başarıları ortadadır. Bizim başarısızlıklarımız da ortadadır. Bu kadar ters duruma karşın Milli takım teknik direktörünün onlarla aynı para alması tüm kamuoyunu rahatsız etmektedir. Milli takımda Arda Turan polemiği de yaşanmıştır.

Milli Futbol Takımında Mircea Lucescu
Fatih Terim

Tüm bu olumsuz durumların akabinde Fatih Terim’in kebapçıyla kavgası işi bırakmasına neden olmuştur. Yoksa yine orta derecede başarı gösterip o kadar büyük paraları almaya devam edecekti. Fatih Terimin kovulması da ayrı bir sorun. Kendisinin işi bırakması gerekirken, federasyonun onu kovması tam bir saçmalıktır. Eğer kovuyorsanız, görevinde olmadığı günlerin parasını kendi cebinizden vereceksiniz. O paraları insanlar çöplerden bulmuyor. Fatih Terim’e verilen yıllık ücret 3,5 milyon Euro’ydu ve yeni gelen teknik adamlarda milli takımın başına geçmek için bu paraları istemektedir. Milli takım, kendi millilik özelliğini kaybetmiştir. Artık para işin temelini oluşturmuştur ve az para alan gelmek istememektedir. Milli mesele olarak bakan kalmamıştır. Bu federasyonunda yakında istifa etmesi beklenmektedir. İşi yapamıyorsan yeni geleceklere bırakman gerekir.

Milli Futbol Takımında Lucescu Zamanı

Yeni gelecek teknik direktörlere de sürekli olarak hem kulübünü çalıştır hemde milli takımı çalıştır gibi teklifler edilmektedir. Milli takım teknik direktörlüğünü küçümser gibi teklifler edilmektedir. Şenol Güneş’in teklifi kabul etmemesi ve Abdullah Avcı ile de anlaşılamaması neticesinde Lucescu ile anlaşılabilmiştir. Ona da yine yüksek ücretler ödenecektir. Mircea Lucescu ile 3 yıllık anlaşarak artık Milli takımın ona emanet edilmiştir. Mircea Lucescu’nun başarılı bir teknik direktör olduğunu herkes biliyor. Mircea Lucescu Türk halkını ve Türk futbolunu biliyor ve iyi bir yönetim sergileyecektir. En son Zenit kulübünde çalışmış ve takımı ligde 3. yapabilmiştir. Düşen bir performansı olmasına rağmen Milli takımı nasıl etkileyecek herkesin merakındadır.

Milli takımda her zaman büyük hedefler ile başlandığı için ve her dönemde de başarısız olunmaktadır. Daha mütevazı bir hedef belirleyip ona göre planlama yapılması gerekir. Büyük paralar ile teknik direktörler getirileceğine yerli kaliteli teknik direktörlerle çalışılırsa daha iyi olacaktır. Lucescu, Milli takımı bu tartışma ortamından devraldı ve önünde 4 tane önemli maçı var. İşinin bu kadar zor olması da federasyonun suçudur. Oyunlar içinde teknik direktör içinde asıl amaç para kazanmak olursa başarı gelmez.

Milli Futbol Takımında Lucescu Dönemi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir