Milli Birlik Dolar Bozdurmaya Teşvikler

Milli Birlik Dolar Bozdurmaya Teşvikler yazımızda halkımızın esnaflarından bir çoğu tarafından TL’nin Dolar karşısında yükselmesi için dolar bozdurup TL’ye çevirmelerini teşvik edici uygulamaları yazdık.

Dolar

Milli Birlik Zamanı: Dolar Bozdur Ülkeyi Kurtar

Şu sıralar yeni bir akım başlatıldı. Bu akımda Dolarını bozdurup Tl’ye çevirerek ülkenin para birimini Dolar karşısında yükseltmek amacı taşıyor. Şu sıralar 3,50’ler de olan doların tüm ülke sistemini bozduğu aşikardır. Bunun yanında Euro’da yükselmektedir. Bazı kurum ve şirketlerde artık Döviz yerine Tl ile işlem yapma kararı almıştır. Şimdi esnaflardan bu Döviz bozdurma örneklerini yazıyoruz.

100 Dolar Bozana Kahvaltı

Bingöl’ün Genç ilçesindeki esnaflar, dolarını bozdurup makbuzunu getirenlere bedava kahvaltı ve ekmek kampanyası başlattı. Kahvaltı salonu işletmeciliği yapan esnaf Bahri Kara şöyle dediReisi Cumhurumuzun yaptığı bir açıklama vardı ekonomiye destek için dolar bozdurun diye. Biz de esnaflar olarak tamamen reisin arkasında duracağız ve 100 dolarını bozup makbuzuyla birlikte getiren herkese kahvaltıyı bedava veriyorum dedi.

Makbuzu Getir, Dürümü Götür

Gaziantep’teki bir lokanta sahibi, 200 dolar bozdurup makbuzunu getirenlere istediği yemeği bedava veriyor. Lokanta işletmecisi Mustafa Çolak,  200 dolarını bozup makbuzunu bize getirene istediği yemeyi bedava veriyoruz. Bu kampanyamızın tüm ülkede ses getirmesini istiyoruz. Dolar çok yükseliyor, buna bir önlem almamız lazım dedi ve bu kampanyaya kendince destek verdi.

Eyüp’te Ücretsiz Ekmek Teşviği

İstanbul Eyüp Alibeyköy’de fırın sahibi Gökhan Kuk, Türk parasının değerlenmesi için 250 dolar ve euro’yu bozdurup, makbuzunu getiren vatandaşlara ücretsiz ekmek vermeye devam ediyor.

Bedava Tıraş

Iğdırlı kuaför İhsan Salman, en az 250 dolarını Türk Lirasına çeviren herkese ücretsiz saç sakal tıraşı yapmak için kampanya başlattı. Bu kampanyasına yoğun ilgi gördü.

500 Dolar ve Euro Bozduran Herkese Yemek Bedava

Trabzonlu Yüksel Usta Lokantası İşletme Sahibi Yüksel Yıldırım, Türk parasının değerlenmesi için 500 Dolar ve Euro’yu bozdurup fişini getiren vatandaşlara ücretsiz yemek veriyor. Yüksel Yıldırım, dükkanın camına “Kardeşçe yaşadığımız ülkemizin güzel insanları 500 dolar, euro bozdurup, fişini gösteren herkese yemek bedava” yazısını yazarak kampanya ya destek verdi.

Yorum yapın