Anasayfa » Yaşam » Mezar Modelleri

Mezar Modelleri

Mezar Modelleri-Green-Wood Mezarlığı

Mezar Modelleri yazımızda dünya çapında seyahat blog yazarı Loren Rhoads‘ın yeni çıkarmış olduğu görmeniz gereken mezarlarda birkaç örnek mezar modelleri ve kitabın yazılmasını yazdık.

Loren Rhoads’ın Görülmesi Gereken Mezarlar Kitabı

Seyahat blog yazarı Loren Rhoads, yeni kitabında dünyanın farklı yerlerindeki birbirinden farklı ve çarpıcı mezarlıkları belirtti.Arlington National Cemetery, Mount Koya, Isle of Iona and Green Wood en güzel mezar yerleri arasında yer almaktadır. Mezarların bir çoğunda ünlü insanlar, süslü mezar taşları ve güzel manzaralar bulunmaktadır. Seyahat edecek kişiler için mezarlıklar gezilebilecek yer olmayabilir, fakat dünyada öyle mezarlıklar bulunmaktaki adeta görsel şölen sunmaktadır. Bu mezarlıklara binlerce kişi gitmekte ve ölmüş olan sevdikleriyle özlem gidermektedir.

Loren Rhoads bu çarpıcı mezarlıkları ziyaret ederek kendi yazmış olduğu 199 Cemeteries to See Before You Die kitabında ayrıntılı olarak açıklamıştır. Kitapta bazı mezarlar diğerlerinden farklı bir ilgi odağı oluşturmuştur. Amerika’da bulunan Arlington National Cemetery mezarlığında oluşturulan 10 bin fener ile aydınlatma ve Japonya’daki Mount Koya’da baharda yetişe kiraz çiçeği ağacının oluşturduğu atmosfer kişileri derinden etkilemektedir.

Mezar Modelleri-Arlington National

Mezar Modelleri-Virginia’daki Arlington National Cemetery Mezarlığı

Arlington ulusal mezarlığında pembe kiraz çiçekleri askeri mezarlığı çevrelemektedir. Amerika iç savaşında ölenlerin mezarları burada bulunmaktadır.

Mezar Modelleri-Skogskyrkogarden Mezarlığı

Skogskyrkogården Mezarlığı

İsveç’in başkenti olan Stockholm’deki Skogskyrkogården mezarlığı mumlar yakılarak aydınlatılmaktadır. Aktrist Greta Garbo’nun son dinlenme yeridir.

Poblenou Mezarlığı İspanya

Poblenou Mezarlığı

Birçok ünlü Katalan’ın mezarlarını barındıran Barselona’daki Poblenou Mezarlığında boş yer kalmamıştır.

La Recoleta Mezarlığı Arjantin

La Recoleta Mezarlığı

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki La Recoleta mezarlığı, dünyanın en güzel mezarlarından biri olarak kabul edilmektedir.En ünlü mezarlardan biri de Eva Peron’un mezarlarıdır.

Mount Koya Mezarlığı Japonya

Mount Koya Mezarlığı

Vakayama’daki Koya Dağı’nda Japonya’nın en büyük mezarlığı bulunmaktadır ve son derece büyüleyici bir görüntü sunmaktadır. 200.000’den fazla mezar gece fenerler tarafından yakılan bir ormanda bulunmaktadır. Koya Dağı, 2004 yılında Unesco’nun Dünya Mirası Listesi‘ne girdi. Dağa ulaşmanın en unutulmaz yolu, Osaka’dan dağın eteklerinde bulunan Gokurakubashi’ye trenle ulaşmaktır. Sonunda zirveleri üzerinden çok doğal bir yolculuk var. Buradan bir füniküler demiryolu, onlarca yerleşim yeri sunan Budist tapınaklarının bulunduğu Koyasan’a doğru yükseliyor.

Mezar Modelleri-Green-Wood Mezarlığı

Green-Wood Mezarlığı

Manhattan’da Central Park’ın yapılmasına ilham verdiği söylenen New York’un Brooklyn’deki çarpıcı Green-Wood mezarlığının kuzeydeki geniş giriş kapısının görüntüsüdür. Diğer mezarları kitaptan araştırabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir