Araçlar

Mercedes X 250d

Mercedes X 250d yazımızda Mercedes‘in pick-up modelinin dış tasarımını, genel özelliklerini, teknik özelliklerini ve yakıt tüketimini yazdık.

Mercedes X Kamyonet Sınıfı

SUV modelleri artık insanların daha çok tercih ettiği araç modelleridir. Yerden daha yüksek, daha dik oturma pozisyonlu, şehir içi kullanımının yanında yol dışında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mercedes X 250d görünüş olarak bir kamyonete benziyor fakat bir SUV model isteyen birinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Pick-up modeli, kamyonetlerin araçların özelliklerine yaklaştığını görebilmekteyiz. Aracın arka kısmında 1,100 kilogramlık bir taşıma kapasitesi mevcuttur. 1,59 metrelik bir derinliği bulunmaktadır. Aracın 3,5 tonluk çekme kapasitesi bulunmaktadır. Araçta bir tane benzinli 3 tane de dizel motor seçeneği bulunmaktadır. Aracın Mercedes SUV’dan neredeyse hiç bir farkı yoktur. Trafiğe normal araç olarak rahatlıkla çıkabilirsiniz.

Mercedes X 250d Özellikleri

Mercedes X sınıfı tasarım olarak otomobile yaklaşmıştır. Araca önden baktığınızda tıpkı bir SUV modelini andırmaktadır. Arka kısma gelince bir kamyonet olduğu anlaşılmaktadır. Mercedes X’in ön tarafı yüksektir ve yüksek kaputa sahiptir. Krom detaylar çokça yer almaktadır. Öndeki ızgarasında 2 tane çizgi ve onların ortasında Mercedes logosu bulunmaktadır. Hemen altında da alt hava girişi bulunmaktadır. Mercedes X sınıfının uzunluğu 5,34 metredir. Yüksekliği ise 1,82 metredir. Genişliği ise 1,92 metredir. Tekerler arası mesafe ise 3,15 metredir. Bu mesafe aracı içinin çok geniş olmasını sağlamaktadır.

Mercedes X 250d İçi

Mercedes X 250d Teknik Özellikleri

Mercedes X 250d modelinde 2300 cm³’lük çift turbolu dizel motora sahiptir. Motor 190 beygirlik bir güç üretmektedir. 0’dan 100 km’ye 11.8 saniyede ulaşmaktadır. 175 km’lik maksimum hız değeri bulunmaktadır. Yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı ortalaması 100 km’de 7,9 litredir. 100 km’de 200 gram civarında co2 salınımı bulunmaktadır. 7 hızlı otomatik vites kutusuna sahiptir. İstenildiği zaman 4 çeker olabilmektedir. Bu model dışında aracın 3 motor çeşidi de bulunmaktadır. Araç çalışırken oldukça sessizdir. Pick-up modelinde arka tarafta süspansiyon özelliği ciddi oranda aracın konforunu sağlamıştır. Ön süspansiyon ise otomobillere benzemektedir. Dünyada Pick-up modelli araçların satışı giderek artmaktadır ülkemizde henüz bu tür araçların satışı yaygın hale gelmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir