İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araçların Gelecek Vizyonu

Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araçların Gelecek Vizyonu

Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araç

Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araçların Gelecek Vizyonu

Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araç

Mercedes-Benz EQS 580 İncelemesi

Mercedes-Benz her zaman birinci sınıf, üst sınıf Alman otomobilleriyle ilişkilendirildi, ancak bu Mercedes başkanı Ola Källenius için yeterince iyi değil.

Kısa süre önce, Mercedes’in markayı kendi deyimiyle “en üst noktaya” daha da ileriye götürmek için gelecekteki yolunu belirledi ve otomobil üreticisinin bilinen AMG, Maybach ve her yerde bulunan S sınıf gibi üst düzey modellerine odaklandı.

Elektrikli araçlar (EV’ler) bu lüks itişin bir parçası ve hiçbir yerde en üst seviye, tamamen elektrikli sedan – ve aslında markanın ilk EV’si – EQS’den daha belirgin olamaz.

Arka plan olarak, EQ platformu kalıcı olarak uyarılmış senkron motorlar, zemine yerleştirilmiş lityum iyon piller ve tüm gösterge panelini saran 56 inç kavisli bir cam ekran olan MBUX Hyperscreen’i kullanacak bir “temiz kılıf” tasarımıdır. Bu arabalar için temel özellikler olarak.

Mercedes-Benz EQS 580 İçi

Test

Mercedes kısa süre önce Yahoo Finance’in test etmesi için bir EQS 580 4Matic bıraktı. EQS’nin muhteşem Selenite Grey Magno (Mercedes’in mat yüzey için kullandığı tabir) ile sarılmış dış kaplamasına bakıldığında, araca hemen üst sınıf, özel bir his verildi. Araba şık ve kıvrımları açısından açıkça bir amacı var – mümkün olduğunca kaygan ve aerodinamik olmak.

Bu, bence, ön camda o dik, kabin ileri eğimini vermek için A sütununun arabanın kemer çizgisinin altına indiği en güzel ön ve ön çeyrek panellere sahip olmamasına neden oluyor. Evet, çok aero, ancak duruş, varlık açısından araca biraz zarar veriyor. Saf görünüm bölümünde, standart, gazla çalışan S-Serisi’nin üstün olduğunu düşünüyorum.

İçinde oldukça başka bir hikaye. MBX Hyperscreen dikkatinizi çeker ve sizi bu son derece ileri teknoloji ürünü, TRON benzeri kabine davet eder. Aradığınız özelliği bulmaya çalışmak biraz kafa karıştırıcı olsa da, UX arayüzü yüksek çözünürlüklü, fütürist ve oynaması eğlenceli. Yolcu tarafı ekranı ilk başta aldatıcı görünüyordu, ancak teknolojiye meraklı bir yolcuyla seyahat ederken, sürücünün navigasyon veya ses ayarlarını yapması çok faydalı oldu.

İçerideki uyum ve bitiş, Mercedes’in bir süredir yaptıklarıyla aynı seviyede ve temelde bu konuda, özellikle de malzeme söz konusu olduğunda, paketin lideri. Uzay grisi deri, AMG siyah paneller ve doğal damarlı “antrasit ıhlamur ağacı” süslemenin tümü birlikte güzel bir şekilde çalıştı.

Sürüş

4Matic, Mercedes dünyasında genellikle dört tekerlekten çekiş anlamına gelir, ancak EQS serisi ile bu biraz farklı bir anlama gelir. Standart EQS 450, arka aks üzerine yerleştirilmiş bir motora sahip arkadan çekişlidir. Mercedes, 4Matic EQS ​​ile hem ön hem de arka akslara her iki aksa da güç sağlayan bir motor koyarak EQS 580’e gerçek dört tekerlekten çekiş sağlıyor.

İki motorla birleştiğinde EQS 580, 516 hp ve 613 lb-ft tork pompalar. Her iki EQS modeli de, EQS’nin 450 için 350 mil ve 580 için 340 mil menzile sahip olduğu aynı 107,8 kWh pili kullanıyor. Arabayı tam şarjla aldığımda, ekran 392 mil menzili gösteriyordu (ben yok) ‘ araba çoğunlukla şehirde sürülürse bu rakamdan şüphe etmeyin).

Yerleştikten sonra EQS 580 ile kalkış oldukça sakin bir deneyimdir. Bu iki motordan gelen güç cömerttir, ancak hemen devreye girmez; gaza basıldığında arabadan hafif bir itme geliyor. Mercedes mühendisleri bunu, araca sakin, kolay sürülen bir karakter vermek için bilerek yaptılar.

Otomobil, havalı süspansiyon ve adaptif amortisörlerle standart olarak geliyor ve dört tekerlekten çekiş sistemi ve bu iki motorla birleştiğinde, EQS yol boyunca çok fazla sürmedi, yüzdü.

Evet, otomobilin konfor modunda her ne pahasına olursa olsun oldukça yumuşak, ipeksi yumuşaklıkta bir sürüş deneyimi ve Star Trek ile birleştiğinde dönen elektrikli aktarma organının sesi (Mercedes, aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı ses modu içeriyor) Hiper ekran gibi, yalnızca otomobilin o fütürist havasına katkıda bulunur.

Süspansiyon sertliğini Sport’a çevirebilirsiniz, ancak bu ayar bile hala biraz yumuşak. Anında direksiyon geri bildirimi ile daha sportif, daha sert bir süspansiyonu tercih eden biri için EQS bu deneyimi sunmayacak. Bunu yapmak için tasarlanmamıştı.

EQS, Mercedes’in şu anda elektrikli geleceğine ilişkin vizyonu olan, sınıfının en iyisi elektrikli sedanına S sınıfı konfor ve teknoloji getirme girişimidir.

Sürücülere ve yolculara, şirketin elektrikli güç aktarma organları konusunda ciddi olduğunu ve teknolojinin otomobilin sunduğu her şeyin merkezinde olduğunu göstermektir.

EQS, herkes için olmasa da etkileyici bir başarıdır. Mercedes’in elektrikli serisinin geri kalanının nereye gittiğini görmek çok ilginç olacak. Ve bununla demek istediğim, “Mercedes, lütfen elektriği serbest bırakın. EQG G-kartı ve Vizyon AMG Konsepti teknik olarak mümkün olan en kısa sürede – teşekkürler.” Baktığım gelecek bu.

Mercedes-Benz EQS 580 4Matic, teslimattan önce 125.900 dolardan başlıyor; opsiyonlu test modelimiz 141.400 dolardan geldi.

Mercedes-Benz EQS 580: Elektrikli Araçların Gelecek Vizyonu-Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir