Melisa Çayı, Havlıcan, Hibiskus ve Tarçının Faydaları

Admin tarafından tarihinde yayınlandı

Düşük ve Yüksek Tansiyona Karşı Yağ

Melisa Çayı, Havlıcan, Hibiskus ve Tarçının Faydaları yazımızda melisa çayının uykusuzluğa iyi gelmesini, havlıcanın çocuklarda büyüme ağrılarını hafifletmesini, hibiskusun doğal tatlandırıcı olduğunu ve tarçının eklem ağrılarına iyi geldiğini yazdık.

melisa-yapragi

Uykusuzluğa Melisa Çayı

Özellikle geceleri uyuyamayan insanlar, anneler, babalar ve uyuyamayan çocukların sıkıntısını alacak çaydır. Her gün akşamdan 3-4 çay kaşığı melisa çayı içildiği taktirde 6.aydan sonra kişi inanılmaz rahat bir uyku çekecektir. Düzensiz olarak kullanılacak çay, çocuklarda uykusuzluğa bağlı huzursuzluğun devam etmesine neden olacaktır. Rahatlamak isteyenler ve düzgün bir şekilde uyumak isteyenler için ideal çaydır.

havlican-koku

Havlıcan

Çocuklarda Büyüme Ağrısını Hafifletmek İçin Havlıcan Kullanımı

Havlıcan yıllar boyunca çocukların gelişimi için kullanılmıştır. Büyüme karışımlarında sıklıkla havlıcan bitkisi kullanılmıştır. Havlıcan çayı içildiği zaman büyüme ağrısını geçirmektedir. Büyüme ağrısını inanılmaz bir şekilde rahatlatmaktadır. Ağrıların hafifletilmesinin yanında gribal enfeksiyonlara karşı iyi gelmektedir. Havlıcanın içerisinde bolca A vitamini bulunmaktadır. Düzenli kullanımında gözlere iyi gelmektedir.

bamya-cicegi

Bamya çiçeği

Hibiskus Doğal Şeker

Hibiskus doğal şekerdir. İçerisinde glikojen bulunmamaktadır. Hibiskus tatlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Hibiskus bamya çiçeğinde bulunmaktadır.

tarcinli-kahve

Tarçın

Eklem Ağrıları İçin Tarçın

Tarçın eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Tarçın eklem sıvısı yapmaktadır. 1 çay bardağı tarçını her gün içmek eklem sıvısını arttıracaktır. Eklem kuruluğu ve dizlerde oluşan menisküs ve yürüyememe şikayetlerini yok eder. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra herkesin mutlaka tarçın tüketmesi gerekir.

Uzm. Dr. Hayri Gözlükgiller’in videosundan yardım alınmıştır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.