Ekonomi ve ParaYaşam

Meghan Markle Ne Kadar Zengin?

Meghan Markle Ne Kadar Zengin?

Meghan Markle Ne Kadar Zengin?

Bu yılın başlarında Variety ile yaptığı bir röportajda Sussex Düşesi Meghan Markle, Variety’s Power of Women’ın 2022 sınıfında yer almanın bir parçası olarak, Kraliçe II. Elizabeth ile olan ilişkisinden ve hayatındaki kadın etkilerinden bahsetti.

Röportaj sırasında ayrıca, diğer kadınlarla ilerlemelerini engelleyen etiketler hakkında konuştuğu son projesi olan “Archetyps with Meghan” podcast’inden ve sohbetle birlikte gelen öz-yansıtmadan, Paris Hilton, onu tanımadan önce yargıladığı için bir özür de dahil olmak üzere bahsetti.

Markle ayrıca Prens Harry, Archwell ile kurduğu vakıf ve çocuklarından biri oyuncu olmaya karar verirse ne yapacağı hakkında sohbet etti.

Meghan Markle Net Değeri

Celebrity Net Worth’a göre, birçok tartışmanın ortasında Markle, kendisi ve kocası Prens Harry arasında 60 milyon dolarlık net bir değere sahip. Prensle olan evliliği ona Sussex Düşesi, Dumbarton Kontesi ve Barones Kilkeel unvanlarını vermesine rağmen, Markle evliliğe kendi parası ve kariyeri ve koridorda yürüdüklerinde 2 milyon dolarlık net servetiyle geldi. 2020 yılının başlarında kraliyet ailesinden ayrılan çift, Harry’nin kraliyet soyundan aldığı para üzerindeki haklarını elden çıkardı.

Mart 2020’de Prens Harry, Oprah Winfrey’e kendisinin ve Markle’ın kraliyet ailesinden mali olarak kesildiğini ve Prens Harry’nin Prenses Diana’nın mirasından miras aldığı bildirilen 13 milyon dolarlık bir güvene güvendiklerini söyledi. Ancak o zamandan beri, çift kendilerine ait inanılmaz bir servet biriktirdi.

Celebrity Net Worth’un bildirdiğine göre, kraliyet ailesinden ayrılıp Markle’ın memleketi California’ya taşındıktan sonra, Netflix ile uzun metrajlı filmler, çocuk programları ve belgeseller yapmak üzere beş yıllık, 100 milyon dolarlık bir yapım anlaşması imzaladılar. Ayrıca yaratıcı çabalarını podcast prodüksiyonu ve sunuculuğuna genişletmek için Spotify ile 18 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladılar. Bir sektör uzmanı Newsweek’e verdiği demeçte, sözleşme koşulları açıklanmazken, anlaşmanın değerinin 35 milyon $’a kadar çıkabileceğini söyledi.

Kitap Sözleşmeleri

Haziran’da Markle’ın ilk kitabı “The Bench” yayınlandı ve New York Times’ın en çok satanlar listesine girdi. İngiliz medyası, babalar ve oğullar hakkında bir hikaye olan kitap için 700.000 $ avans alabileceğini bildirdi.

Yayıncı Penguin Random House, Temmuz 2021’de Price Harry’nin “edebi anılarının” haklarını satın aldığını ve geçici olarak 2022’nin sonlarında yayınlanmasının planlandığını duyurdu. Şirket, anlaşmanın biri Markle tarafından kaleme alınan bir “sağlık rehberi” olmak üzere dört kitap için yapıldığına dair İngiliz basınında yer alan haberleri doğrulamadı. Daily Mail, kitap sözleşmesinin 40 milyon dolar değerinde olabileceğini bildirdi.

Prens Harry ile Tanışmadan Önce Kariyer

Markle, annesinin bir yoga eğitmeni ve babasının Emmy ödüllü bir aydınlatma yönetmeni olduğu Hollywood’da büyüdü. Markle özel okullara gitti ve Northwestern Üniversitesi’nden tiyatro ve uluslararası çalışmalar dereceleriyle mezun oldu. Oyuncu olarak kariyerine devam etti ve ilk olarak 2000’lerin başında “General Hospital”, “Century City”, “CSI: NY” ve “Fringe” dizilerinde küçük rollerde yer aldı. “Deal or No Deal” programında kısa bir süre görünerek model olarak ek gelir kazandı.

Celebrity Net Worth’a göre, Temmuz 2011’de, “Horrible Bosses” filmi de dahil olmak üzere birkaç film gösteriminden sonra, bildirildiğine göre bölüm başına 50.000 $ veya yıllık 450.000 $ maaş kazanan “Suits” kadrosuna katıldı. 2017 yılına kadar TV şovunda yer alarak toplamda yaklaşık 4 milyon dolar kazandı.

Celebrity Net Worth’un bildirdiğine göre, “Suits”i çekerken aynı zamanda bir yaşam tarzı sitesi olan The Tig’i kurdu ve kendisini bir etkileyici olarak konumlandırdı ve sonunda 3 milyon Instagram takipçisi, 800.000 Facebook takipçisi ve 350.000 Twitter takipçisi topladı. Site, siteyi kaldırmadan ve 2017’de materyalleri arşivlemeden önce blogdan yılda yaklaşık 80.000 dolar kazandığını tahmin ediyor.

Meghan Markle Emlak

Meghan ve Prince Harry, 2020’de yeni medya sözleşmelerinden elde ettikleri parayı kullanarak, iki çocuklarıyla birlikte yaşadıkları California, Montecito’da 14,7 milyon dolarlık bir mülk satın aldı. Celebrity Net Worth’a göre, mülkü satın almak için 5 milyon $ nakit peşinat ödediler ve geri kalanını 10 milyon $ ipotek ile finanse ettiler. Ayrıca İngiltere, Frogmore’daki evlerini yeniden tasarlamak için kullandıkları 3 milyon doları da geri ödediler.

Meghan Markle Ne Kadar Zengin?-Kaynak: gobankingrates

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir