İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » McDonald’s Amerika’da İlk Otomatik Lokasyonunu Açıkladı

McDonald’s Amerika’da İlk Otomatik Lokasyonunu Açıkladı

McDonald's Amerika'da İlk Otomatik Lokasyon

McDonald’s Amerika’da İlk Otomatik Lokasyonunu Açıkladı

McDonald’s Amerika’da İlk Otomatik Lokasyonunu Açıkladı

McDonald’s, sipariş almaktan yiyecekleri teslim etmeye kadar her şeyi işleyen ve fikirleri her yerde paylaşan makinelerle ilk otomatik restoranını açtı.

McDonald’s yaptığı açıklamada, “Test restoranı konseptine adım attığınızda, bunun ABD’deki geleneksel bir McDonald’s restoranından çok daha küçük olduğunu fark edeceksiniz.” Neden? İçerideki ve dışarıdaki özellikler, evde veya hareket halindeyken yemek yemeyi planlayan müşterilere yöneliktir.”

Fort Worth, Texas konumu, yiyecek siparişi verirken ve teslim alırken insan etkileşimini en aza indirmek için teknolojiyi kullanır. Newsweek’in bildirdiğine göre, restoranda müşterilerin konveyör bandıyla sipariş alabileceği bir “Sipariş Yolu” bulunuyor.

Girişim, McDonald’s’ın müşteri deneyimini geliştirmeye ve yenilemeye çalışan “Arches’ı Hızlandırma” planının bir parçası, ancak restoran zincirinin seçtiği yönden herkes memnun değil.

TikTok kullanıcısı @foodiemunster, kullanıcının yemek siparişi vermek için bir kiosk ve hazır olduğunda siparişi teslim eden bir taşıma bandıyla küçük ama boş bir McDonald’s’a girdiğini gösteren deneyimlerinin bir videosunu paylaştı.

McDonald’s yaptığı açıklamada, “Restoranın içinde, kuryelerin siparişleri hızlı ve kolay bir şekilde alması için bir teslimat teslim alma odası var. ” “Ayrıca müşterilerin siparişlerini verebilecekleri kiosklar ve siparişler için teslim alma rafları da var.”

“Restoranın dışında, kaldırım kenarı sipariş teslimi için ayrılmış birkaç park yerinin yanı sıra teslimat sürücüleri için belirlenmiş park yerleri var.”

McDonald’s, siparişlerin hazırlanmasına yardımcı olmak için bir restoran ekibinin kalacağını ve kasayı işlemek ve öne veya arabaya servis şeritlerine yiyecek teslim etmek gibi görevlerin kaldırılmasının ekibin siparişleri bir araya getirme becerisini geliştirmeye yardımcı olacağını vurguladı.

Keith Vanecek, “Bu restorandaki teknoloji yalnızca müşterilerimize yeni ve yenilikçi şekillerde hizmet vermemizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda restoran ekibimize sipariş hızına ve doğruluğuna daha fazla konsantre olma yeteneği veriyor, bu da deneyimi herkes için daha keyifli hale getiriyor,” diye açıklıyor Keith Vanecek, test restoranını işleten franchise sahibi.

“Dallas-Fort Worth Metroplex’te müşterilerimize hizmet veren bu yeni restoran konseptine sahip olmaktan son derece gurur duyuyorum.” dedi.

Sosyal medya yanıtı, insanların bunun olumlu mu yoksa olumsuz bir değişiklik mi olduğu konusunda evrensel olarak hemfikir olmadığını gösterdi:

Bazı insanlar yeniliği daha hızlı ve daha doğru siparişlere doğru bir hareket olarak kutladı, ancak diğerleri daha alaycı bir pozisyon aldı ve bunun bir kayba yol açacağını tahmin etti. “milyonlarca işsiz.”

Bir kullanıcı, “Dürüst olmak gerekirse, bunu yaparlarsa McDonald’s’ı boykot edeceğim. Zaten yiyecekleri en iyi ihtimalle orta düzeyde,” dedi.

McDonald’s Amerika’da İlk Otomatik Lokasyonunu Açıkladı-Kaynak: foxbusiness

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir