İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Maserati, Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore’nin Gelecek Yıl Satışa Çıkacağını Duyurdu

Maserati, Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore’nin Gelecek Yıl Satışa Çıkacağını Duyurdu

Maserati Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore

Maserati, Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore’nin Gelecek Yıl Satışa Çıkacağını Duyurdu

Maserati, Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore Görsellerini Paylaştı

Maserati nihayet elektrik devrimine katılıyor. Saygıdeğer İtalyan marka Perşembe günü, tam pille çalışan ilk modeli GranTurismo Folgore‘un gelecek yıl satışa çıkacağını duyurdu. EV henüz ön plana çıkmaya hazır değil, ancak marka nasıl görüneceğini ve ne tür bir performans bekleyebileceğimizi açıkladı.

GranTurismo Folgore’un (İtalyanca yıldırım anlamına gelen kelime) geleceğini biliyorduk elbette. Maserati, Eylül 2020’de sevgili grand tourer’ının bir EV versiyonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Ve şimdi, 18 ay sonra, marka emeğinin meyvelerini sergilemeye hazır gibi görünüyor. Perşembe günkü duyuruya, otomobil üreticisinin ilk EV’sinin şimdiye kadarki en ilgi çekici görüntülerinin yayınlanması eşlik etti. Yeni fotoğraflar, gölgeye bürünmüş ve kamuflajla sarılmış bir araba gösteriyor, ancak modelin son yinelemesiyle benzer bir şekli paylaştığını açıkça görebilirsiniz. Önceki GranTurismo çarpıcı bir araç olduğu için bizim için sorun değil.

Bitmiş GranTurismo Folgore’u sergilemeye hazır olmasa da Maserati, herkesin ağzını açık bırakacak bazı bilgiler verdi. İlk olarak, tamamen elektrikli güç aktarma organı, 1.200 beygir gücü üretecek. Bu, markanın önceki en güçlü modeli olan 580 hp Quattroporte Trofeo‘nun ürettiği sayının iki katından fazla. Ve tüm bu ek gücü hissedebilmelisiniz: Marka, otomobilin sıfırdan 62 mil / saat’e üç saniyede düz bir şekilde kalkabileceğini ve 186 mil / saat hızlı bir şekilde tamamlanabileceğini söylüyor.

Maserati Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore

GranTurismo Folgore, Maserati’nin önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği birçok EV’den yalnızca ilki olacak

Marka, ilk EV’sini tanıtmanın yanı sıra, 2025 yılına kadar tüm modellerinin tamamen elektrikli versiyonunu sunma taahhüdünü yineledi. Bu, üç yıl içinde, MC20 spor otomobili Quattroporte spor sedan’ın tamamen elektrikli varyantlarını bekleyebileceğiniz anlamına geliyor. ve her biri Folgore adını taşıyacak olan tam boyutlu Levante ve yakında çıkacak olan Grecale olmak üzere iki SUV’si. Marka, 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlu otomobil üretimini tamamen durduracağını söylüyor.

İtalyan meslektaşlarının çoğu gibi, Maserati de elektrifikasyonu benimsemekte yavaş kaldı. Ancak Perşembe günkü duyuru, markanın melodisini değiştirdiğini açıkça ortaya koyuyor. Sonuçları görmek için sabırsızlanıyoruz.

Maserati, Tam Pille Çalışan Elektrikli Aracı GranTurismo Folgore’nin Gelecek Yıl Satışa Çıkacağını Duyurdu-Kaynak: robbreport.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir