Yaşam

Marketlerden Alışveriş Yapanların Asla Yapmaması Gereken 10 Şey

Marketlerden Alışveriş Yapanların Asla Yapmaması Gereken 10 Şey

Marketlerden Alışveriş Yapanların Asla Yapmaması Gerekenler (Çalışan Tavsiyeleri)

Neredeyse üç yıl Trader Joe (Amerikan marketler zinciri)‘da çalıştım ve alışveriş yapanların yaptığı bazı şeylerden rahatsız oldum. Çöpünüzü atmayı veya sepetinizi geri koymayı unutmak, çalışanların işini zorlaştırır. Ücretsiz numuneler, küçük otoparklar veya uzun kuyruklar hakkında şikayet etmeye değmez. Ülkemizdeki marketler içinde bunlar geçerlidir.

Fiyatları, üzerinde gücü olmayan kişilerle takas etmeye çalışmayın.

TJ’s uygun fiyatlara sahiptir, ancak zincir, ürünleri için maliyetleri artırabilecek en iyi malzemeleri tedarik etmeye çalışır. Mağazada tanıştığınız çalışanlar bu fiyatları kontrol etmez, bu yüzden onları üzmeyin.

Her ücretsiz örneği sevmeyeceksiniz, ancak onlardan şikayet etmeyin

Trader Joe’s numune sunduğunda, demo istasyonundaki tüm ürünler verilir. Ürün beklentilerinizi karşılamıyorsa, satın almak zorunda değilsiniz. Çalışanlar zevk tercihlerinizi kontrol edemez.

Çöpünüzü atarsanız çok daha faydalı olur

İster demo istasyonunda ister mağazanın başka bir yerinde olun, çöpünüzü toplamak çok önemlidir. Boş bardaklar ve açık paketler bırakmak sağlıksız ve çalışanlar için sıkıntı yaratıyor.

Mağazanın küçük otoparkı için çalışanları suçlamayın

Bazı Trader Joe’nun otoparkları biraz küçük olabilir. Ne yazık ki, çalışanlar bunu düzeltmek için hiçbir şey yapamıyor. Sıkışık bir otoparktan kaçınmak için, sabah açıldıktan hemen sonra gelmeyi deneyin.

Sepetinizi geri koymayı unutmak herkesin işini zorlaştırır

Arabaları her yerde bırakmak bir baş ağrısıdır ve genellikle zaten küçük olan bir yerde yer israfına neden olur. Sepetinizi iade edebileceğiniz, çalışanların alanı herkes için temiz ve güvenli tutmasına yardımcı olan birkaç belirlenmiş alan vardır.

Marketlerden Alışveriş Yapanlar

Bir konuda yardıma ihtiyacın olursa lütfen nazikçe sor

Eşyalarınızın belirli bir şekilde paketlenmesini istiyorsanız veya bir eşyayı bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, TJ çalışanları genellikle size yardımcı olmaktan memnuniyet duyar. Ama lütfen temel saygıyı hak ettiklerini unutmayın. Bazen müşteriler kibarca istemek yerine bir şeyler talep edecek.

Kasiyerler sırayı devam ettirmeye çalışıyor, bu yüzden sabırlı olun.

Kimse uzun bir kuyruğu sevmez. Ama TJ’ler kasiyerler Müşterilere zamanında yardımcı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapın. Özellikle kendi sepetiniz eşyalarla doluysa, şikayet etmek veya hatlar hakkında kaba yorumlar yapmak hiçbir şey yapmaz.

Büyük bir alışveriş listeniz varsa, kapatmadan hemen gelmeyin.

Çok büyük bir listeniz varsa, kapatmadan en az bir saat önce gelmeyi deneyin. Son vardiyada çalışan gece ekibi, her müşteri ayrılana kadar kalmalıdır, bu nedenle kapanıştan 10 dakika önce gelmek, çalışanların olması gerekenden daha uzun süre kalmasına neden olabilir.

Black Friday Ne Demek

Trader Joe’s bir ürünü durdurduysa, bunun hakkında tartışmanın bir anlamı yok

Tüm Trader Joe’nun çalışanları bir ürünün stokta kalmadığını veya tamamen üretilmediğini söyleyen bir veri tabanına erişebilir. Bazen bir mağazada bir ürün bitmiş olabilir ve bir çalışan ürünün yakın bir yerde bulunup bulunmadığını kontrol edebilir. Bu, tatil sezonunda çok sık olur, bu nedenle belirli bir ürünün mevcut olup olmadığını görmek için önceden aramanızı öneririm. Ancak bir çalışan size bir ürünün üretiminin durdurulduğunu söylediğinde, bu konuda yapabilecekleri hiçbir şey yoktur.

Çalışanlar mutlu olmaya zorlanmıyor, bu yüzden onlara robot gibi davranmayın.

TJ çalışanları her zaman gülümsemeye zorlanmaz. Çoğu mağazada moral yüksektir ve çalışanlar orada çalışmaktan keyif alır. Ancak gülen veya konuşkan olmayan birini görürseniz, bunu belirtmenize gerek yok – onlar robot değiller.

Marketlerden Alışveriş Yapanların Asla Yapmaması Gereken 10 Şey-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir