İçeriğe geç
Anasayfa » Manibux Harçlığın Yeni Adı

Manibux Harçlığın Yeni Adı

Manibux Harçlık

Manibux Harçlığın Yeni Adı yazımızda ailelerin çocuklarına harçlık kartı vererek paralarını yönetebilecekleri, çocukların harçlıklarını harcamada ve biriktirmede kolaylık sağlayacağı, para biriktirme konusunda yardımcı olacak olan harçlık yönetim sistemi girişimini yazdık.

Manibux

Manibux, ailelerin çocuklarına kolay ve güvenli harçlık gönderebilecekleri ve kontrolünü sağlayabilecekleri, gençlerin paralarının sorumluluklarını alabilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli kart girişimidir. Manibux’un kurucu ortağı Psikolojik Danışman Canan Akmanoğlu Bayrak‘tır. Manibux’un yatırımcıları arasında Mustafa Sandal, Ayla Cönger, Barış Cönger, Burak Günsev ve Ayberk Kuday yer almaktadır. Harçlığın dijitalleştirilmiş hali diyebiliriz. Çocuklara harçlıklarını yönetme imkanı sunmaktadır. Çocuklar kendi paralarını yönetmeyi küçük yaşlardan itibaren öğrenmektedir. Parayı yönetebilme özelliğinin kazanılması ile sağlıklı bir tüketici olmaları hedeflenmektedir. Ayrıca aileler çocuklarına kart üzerinde harçlıklarını yolladıklarında güvenli bir şekilde neler yaptığını izleyebilecektir. Çocuklarda anlık bir şekilde uygulamalarından harçlık takiplerini yapabilmektedir.

Manibux Harçlık kartı

Çocuklara Özel Harçlık kartı

  • Tüm işlemleriniz tek bir uygulamada,
  • Her yerde güvenle harcayabilirsiniz,
  • İstediğiniz an harçlığınız kartınızda,
  • Birikimlerinizi kendiniz yönetin,
  • Paranızın tüm kontrolü sizin elinizde,
  • Size özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
Manibux Canan Akmanoğlu Bayrak
Canan Akmanoğlu Bayrak

Canan Akmanoğlu Bayrak’ın Manibux’ı Kurma Hikayesi

Ben psikolojik danışman ve bir anneyim. Mesleğimi 17 yıl boyunca çocukların ve ailelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını gözlemleyerek, çözüm arayışlarına ortak olarak, çok severek ve keyif alarak yaptım.

Daha sonra kendi kızlarımın ve çevremdeki ailelerin ihtiyacından yola çıkarak bu fikri geliştirdim ve girişimcilik dünyasına adım attım. Kendi ailem ve diğer anne, babalar ve çocukların harçlık verme ve harçlığını güvenli harcama ya da biriktirebilme ile ilgili yaşadıkları çeşitli sorunlara çözüm arayışım sonucunda, dünyada da benzer örnekleri olan harçlık yönetim sistemini, ülkemiz ihtiyaçları ve değerlerine göre şekillendirmek, gelecekte daha bilinçli, sorumluluk sahibi ve kendini kontrol edebilen, özgür çocuklar yetiştirmek ve yetişmesinde biraz destek olabilmek amacıyla manibux’ı kurdum.

Manibux, çocuklarımızın harçlıklarını güvenle yönetip, takip edebilecekleri, onlara yönelik indirimlerle tasarrufu öğrenebilecekleri aynı zamanda bunu yaparken eğlenip, özgürleşecekleri, sorumluluk kazanacakları ve bu becerileri erken yaşlarda kazanmalarında destek olacak aileleriyle birlikte hareket edebilecekleri bir uygulama.

Henüz yolun çok başındayım. İnanıyorum ki, uygulama sizin çocuklarınızla birlikte büyüyecek ve onların geleceğini şekillendirip, kişiliklerini desteklerken, dünyayı yönlendirecek bireyler olarak yetişmesinde katkıda bulunacak. Sizin ihtiyaçlarınızla gelişecek.

Amacım, sizlerle birlikte, çocuklarımıza, paranın sadece anlık isteklerde harcamak için değil, tasarruf ve gelecekte kullanmak amacıyla da biriktirilebileceğini öğretmek. Kendi harçlıklarını yönetirken aslında kendi hayatlarının sorumluluklarını aldıklarını onlara hatırlatarak, sınırlar koyarak, henüz yanımızdayken, onların gelecek hayatlarını etkileyecek beceriler kazanmalarına rehberlik edebilmek.

Manibux Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Manibux sistemi kart üzerinden çalışmaktadır. Kart ön ödemeli bir şekilde çalışmaktadır. Anne ve babalar uygulamayı indirdikten sonra kendilerini kullanıcı tanımlıyorlar. Daha sonra çocuğuna bu kartı tanımlıyorlar. Çocuklar artık harçlıklarını bu kart ile harcayabileceklerdir. 7/24 saat para yollama imkanı güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Çocuklarda parayı biriktirip istediği yerde harcayabilmektedir. Manibux’u kullanmadaki asıl amaç parayı biriktirmek ve finansal okur-yazarlığı geliştirebilmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir