Haber

Manchester United ve Cristiano Ronaldo Sözleşmesini Feshetme Konusunda Anlaştı

Manchester United ve Cristiano Ronaldo Sözleşmesini Feshetme Konusunda Anlaştı

Manchester United ve Cristiano Ronaldo Sözleşmesini Feshetme Konusunda Anlaştı

Cristiano Ronaldo‘nun Manchester United‘daki ikinci dönemi sona erdi. Manchester U. Salı günü yaptığı açıklamada Ronaldo’nun “hemen geçerli olmak üzere karşılıklı anlaşma ile Manchester United’dan ayrılacağını” duyurdu. Fesih, Portekiz ve Ronaldo’nun 2022 Dünya Kupası‘ndaki ilk maçlarını oynamalarından iki gün önce ve Ronaldo’nun İngiltere’de televizyonda yayınlanan bir röportajda Manchester United hakkında kötü konuşmasının ardından geldi. 37 yaşındaki Ronaldo, menajer Erik ten Hag’a saygı duymadığını, çünkü ten Hag’ın “bana saygı göstermediğini” ve Manchester’da onu etrafta istemeyen bazı insanlar olduğuna inandığını söyledi.

Ronaldo, 2021-22 sezonu öncesinde Juventus’tan Manchester United’a geldi. 2009’da Real Madrid’e gitmeden önce gençken Manchester United’da süperstar oldu.

Ronaldo’nun röportajının yayınlanmasının ardından Manchester United, Ronaldo’nun yorumlarına “cevap olarak uygun adımları başlattığını” söyledi. Ronaldo’nun Old Trafford’dan ayrılmak istediği geniş çapta bildirildi, ancak takım onun ağır kontratını üstlenecek bir talip bulamadı.

Ronaldo, Juventus maaş faturasını düşürmeye çalışırken Manchester United’a geldi. 30 Premier Lig maçında 18 gol attı, ancak Manchester United’ın uzun vadeli planlarının bir parçası olmadığı ve kulübün uygulamak istediği baskıcı oyun tarzına uymadığı ortaya çıktı.

Ronaldo, özellikle bu sezon yedek bir role düşürüldü ve hatta bu sezonun başlarında Tottenham’a yenilerek maçın bitiminden önce yedek kulübesinden fırladı. Bu hamle, Red Devils’in Chelsea’ye karşı bir sonraki maçında ona bir ceza kazandırdı.

Beş kez Ballon d’Or kazananı, Real Madrid’e gitmeden önce Manchester için altı Premier Lig sezonunda 84 gol attı. Dört sezon Juventus’a geçmeden önce İspanyol devleri için dokuz sezon oynadı.

Artık bir Manchester oyuncusu olmadığı bildirildiğine göre, Ronaldo serbest bir oyuncu ve yeni kulübünü seçmekte özgür. Ancak hangi büyük kulüplerin onun hizmetleriyle ilgileneceğini görmek kolay değil. Yine de milli takım kaptanı olarak Portekiz’in Dünya Kupası arayışının ayrılmaz bir parçası olmaya kararlı. Portekiz, Uruguay ve Güney Kore ile birlikte H Grubu’nda Perşembe günü Gana ile karşılaşıyor.

Kaynak: yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir