Ekonomi ve ParaSağlık

Maden Suyunun Faydaları ve Beypazarı

Maden Suyunun Faydaları ve Beypazarı yazımızda Beypazarı’nın maden suyunda en iyisi olması, maden sularının faydaları, maden suyu ve sodanın farkı, maden suyu içmenin oranı ve maden suyunun kullanıldığı yerleri yazdık.

Beypazarı ve Maden Suyu

Beypazarı maden suyu, 1957 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde kurulmuştur. Beypazarı Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan‘dır. 60 yıldır bir aile şirketi olarak maden suyu üretmektedirler. Şuanda 22 ülkeye ihraç yapılmaktadır. Beypazarı girmiş olduğu ülkelerde lezzeti ile tanınmaya başlamıştır. 8 çeşit meyveli maden suyu üretilmektedir. Maden suyu ve soda içecekleri birbirine çok karıştırılmaktadır. Maden suyu yerin derin katmanlarından çıkan, litresinde en az 1000 miligram çözünmüş mineraller bulunan içecektir. Soda ise herhangi bir suya gaz karıştırırsanız bu soda olmuş olur. Türkiye’de soda satışı yoktur, maden suyu satışı bulunmaktadır. İnsanlar bazıları hala maden suyuna soda demektedir.

Türkiye’deki maden sularının hepsi doğal maden suyudur. Ülkemizde bulunan maden sularının tatları birbirinden farklıdır. Maden suları, bulunduğu toprakların minerallerini aldığı için bölgeye göre tatları değişmektedir. Beypazarı dünya kalite ödülü almış tek maden suyu firmasıdır. Beypazarı saatte 300 bin adet maden suyunu şişelemektedir. En son kullanılan teknolojik sistem ile hiç el değmeden, hijyenik şartlarda ürünler paketlenmektedir. Maden suyu pazarının lideri Beypazarı‘dır. Türk halkı maden suyunda yıllardır Beypazarı’nı tercih etmektedir. Elde etmiş olduğu başarıyı sürdürmek için ar-ge çalışmalarına ve yeniliklere devam etmektedir.

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları-Maden Suyu

Maden Suyunun Faydaları ve İçme Oranı

Maden suyunun içinde bulunan mineraller sayesinde vücut kendini yenilemektedir. Vücudun ihtiyaç duyduğu mineraller maden suyu ile karşılanmaktadır. Ülkemizde maden suyu tüketimi Avrupa’ya göre çok azdır. Bizde daha çok su tüketilmektedir. Avrupa’da ise maden suyu kültürü yaygındır. Avrupa’da bir kişi yılda 100-150 litre arası maden suyu tüketmektedir. Ülkemizde maden suyu tüketimi yıllık kişi başı 10 litre seviyelerine daha yeni ulaşmıştır. Maden suyu tüketiminde çok gerilerdeyiz. Maden suyu tüketmekle sağlıklı yaşamaya katkı sağlanmış olunur. Kalsiyum ve Magnezyum içeriği bakımından zengin olan maden suyu tavsiye edilmektedir. Günde en az 2 şişe maden suyu içilmesi beden sağlığı için çok faydalıdır. İkiden fazla içilmesinde bir zarar yoktur.

Maden Suyunun Kullanıldığı Yerler

Bebeklere 6 aydan sonra maden suyu mamasına karıştırılıp verilebilir. Bebekler büyüdükçe maden suyu oranını arttırılabilir. Anne sütünün artması için bayanlar bol bol maden suyu içebilir. Ev hanımları pasta ve börek yaparlarken su ve kabartma tozu yerine maden suyu kullanırlarsa, yapmış oldukları yiyecekler daha lezzetli olmakta, raf ömürleri uzamakta ve kabarmaları da yüksek olmaktadır. Yoğurda maden suyu katılması ile lezzetli ayran elde edilmektedir. Türk kahvesi maden suyu ile kısık ateşte pişirildiğinde kahvenin tadının ciddi oranda güzelleştiğini fark edeceksiniz. Evlerde bulunan beyaz tül ve perdeler zamanla sararmaktadır. Bunların beyazlaması için çamaşır makinesine deterjan bölümüne, deterjan ile birlikte 2 şişe maden suyu döküp yıkarsanız ilk gün ki gibi beyaz olacaklardır. Beyazlaşmasını istediğiniz kıyafetlere de uygulayabilirsiniz.

Maden Suyunun Faydaları ve Beypazarı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir