Anasayfa » Seyahat » Los Angeles Blog Gezi

Los Angeles Blog Gezi

Los Angeles Blog

Los Angeles Blog Gezi yazımızda Los Angeles’ın genel özellikleri, insanlar için yaşanılacak yer olması, ünlülerin merkezi, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica ve Venedik Kanalları tanıtımını yazdık.

Los Angeles Blog

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bulunan şehridir. 1781 yılında keşfedilmiştir. Los Angeles’ın yaklaşık olarak 4 milyonluk bir nüfusu vardır. İstanbul’a göre nüfusu az olabilir fakat, Amerika’nın New York’tan sonraki en kalabalık şehri konumundadır. Amerika’nın film endüstrisi olan Hollywood burada bulunmaktadır. Caddelerinde sürekli olarak palmiye ağaçları bulunmaktadır. Plajlarının güzelliği ve harika evleri ile Los Angeles tam bir Amerikan şehridir. Amerikalılar Los Angeles’a melekler şehri demektedir.

Nemin, fırtınanın, aşırı sıcaklığın ve soğuğun olmadığı bir şehirdir. Ilıman bir iklimi olduğu için tercih edilmektedir. Tropikal ve Akdeniz iklimi hakimdir. Ara sıra yağmurun yağması dışında kasırga ve fırtınada pek görülmemektedir. Amerika’nın en yaşanılır yerleri arasındadır. Los Angeles’a bir kere giden orada kalmak veya tekrar gitmek istemektedir. Los Angeles blog ve vlog işi için harika bir yerdir.

Los Angeles Blog Amerika

Dünya Yıldızlarının Yeri Los Angeles

Los Angeles sokaklarında her an bir dünya yıldızı görmek imkanınız bulunmaktadır. Los Angeles’da yaşam sürekli olarak hareketlidir. Los Angeles’da Universal Stüdyolarına gidip filmlerin nasıl çekildiğini izleyebilirsiniz. Hollywood yazısının önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Dünyaca ünlü yıldızların sokak yıldızlarının olduğu yere gidip turlayabilirsiniz. Los Angeles sahilinde gezip yüzebilirsiniz. Ünlü markaların bulunduğu sahil caddelerinde alışveriş yapmakta aynı bir zevktir. Beverly Hills, Santa Monica ve Venedik Kanalları diğer gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Lax Airport

Los Angeles’a Ulaşım

İstanbul’dan Los Angeles’a uçmak 13 saat 45 dakika sürmektedir. Los Angeles havalimanına inerek Amerika seyahatiniz başlamış olur. Los Angeles havalimanı adresi 1 World Way, Los Angeles, CA 90045, Amerika Birleşik Devletler’dedir. İletişimi +1 855-463-5252 nolu telefon üzerinden yapılmaktadır. Hollywood’un burada olması şehri inanılmaz popüler hale getirmiştir.

Venedik Bölgesi

Los Angeles Blog-Venedik Bölgesi

Venedik bölgesi, Los Angeles’a 1905 yılında inşa edilmiştir. Ünlü caddeler ve gezilecek yerler bu bölgede bulunmaktadır. Abbot Kinney tarafından bir tatil şehri olarak kurulmuştur. Bölgenin en önemli yeri ise Venedik plajıdır. Venedik plajında yapabileceğiniz bir sürü etkinlik bulunmaktadır. Plaj bölgesi Los Angeles’ın çok kültürlü halini yansıtmaktadır. Özellikle kay kay yapanların dikkatlice izlenmektedir. Her yerde kay kay parkurları bulunmaktadır. Dünyaca ünlü film yıldızı Arnold Schwarzenegger’in bu plajın spor salonunda antrenman yapması spor yerlerinin ünlenmesini ve açık havada spor yapımını artırmıştır.

Alışveriş alanlarında yerel ve uluslararası bir çok ürün satılmaktadır. Palmiye ağaçları Venedik sahilinde de çokça bulunmaktadır. Venedik plajının hemen yanında Venedik kanalları yer almaktadır. Bu yerler film izleyenler için hiç de yabancı yerler olarak görülmeyecektir. İtalya’nın Venedik şehrini yansıtmak için kanallar açılmıştır. 1905 yılında kanallarda açılmıştır. İki katlı evler ve kemerli köprüler bölgeye değişik bir hava katmıştır. Bir ara kapatılan kanallar 1993 yılında tekrardan açılmıştır. Abbot Kinney caddesinde alışveriş yapabilirsiniz.

Santa Monica iskelesi

Santa Monica

Santa Monica bölgesine Venedik bölgesinden yürüyerek gidilebilir. Santa Monica bölgesinde de sahiller bulunmaktadır. Santa Monica iskelesi 1909 yılında ailelerin gelebileceği eğlence parkı olarak açıldı. Eğlence parkında bulunan lunapark çok eskiden beridir insanların hizmetindedir. Atlı karıncası 1920 yılından beridir çalışmaktadır. Oyun parklarının bulunduğu bölgede çok sayıda kafe ve yemek yeme alanı bulunmaktadır.

Los Angeles Blog

Beverly Hills

Los Angeles Blog yazımızda son yer olan Beverly Hills şehri Hollywood filmlerinde çokça kullanılmıştır. Beverly Hills’e gittiğinizde hiç de yabancılık çekmeyeceksiniz. Bilgisayar oyunlarında bile Beverly Hills kullanılmıştır. Dünyaca ünlü isimler buradaki villalarında oturmaktadır. Palmiye ağaçları Beverly Hills’de de bolca bulunmaktadır. Dünya çapında markaların mağazaları bu bölgede bulunmaktadır. 3 kilometre uzunluğunda Rodeo Drive adında alışveriş caddesi bulunmaktadır.

Los Angeles Blog Gezi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir