Liu Yelin'in Genç
Haber,  Sağlık,  Yaşam

Liu Yelin’in Genç Görünümünün Sırrı

Liu Yelin’in Genç Görünümünün Sırrı yazımızda Çin‘de emekli kütüphaneci bir kadının nasıl genç göründüğü ve oğluyla aynı yaşta görünmesinin yaşattığı tatlı sıkıntıları yazdık.

Liu Yelin'in Genç Görünümü
Liu Yelin

Liu Yelin’in Genç Görünümünün Sırrı

Çin’li Liu Yelin, parlayan cildi, süper formda bir vücudu ve gözlerinde tek bir kırışması bulunmuyor, inanılmaz genç görünümüyle binlerce insanın takip ettiği bir kişi haline geldi. 17 yaşında çalışmaya başlayan Çin’li kadın, 30 yılı aşkındır kütüphanede çalışmıştır. Emekli olduğunu da söyleyelim. Şuan 49 yaşında olan Liu, insanlar genellikle 49 yaşında olduğumu duyduklarında şok yaşıyorlar diyor. Alışverişe veya dışarı çıktığında gerçek yaşını öğrenen insanlar, ondan sık sık sırlarını öğrenmek istiyorlar. Kendisine bir de slogan üretene Liu, eğer kaba göründüğünü düşünüyorsan, yeterince terlemediğin içindir diyor. Kendisini hala 15 gibi hissediyor ve enerjisinden hiçbir şey kaybetmediğini de herkese gösteriyor.

Liu Yelin'in Genç Görünümü
Anne-Oğul

Anne ve Oğul

Liu Yelin, 1968’de Çin’in Henan Eyaleti, Xinyang‘da doğdu. Kendine güvenen ve enerjisi ile hiç yaşını göstermeyen Liu, hiç yaşlanmadığı için bazen bu durumun baş ağrısına yol açtığını söylüyor. Oğlu 22 yaşında olan Liu, onunla birlikte dışarı çıktığında onları tanımayan kişilerce kız arkadaşı olarak görüldüğünü ve annesi olduğunu söylediğinde kimsenin ona inanmadığını söylüyor. Böyle bir tatlı sıkıntısı da oluyormuş. Bayan Liu, bir film yapım şirketinde asistan olarak çalışan oğluyla bir arkadaşının düğününe katılmak üzere gittiğini söyledi. Buradaki insanlar oğluna kendini göstererek yeni kız arkadaşı olup olmadığını sormuş, orada da aynı karışıklık meydana gelmiş.

Liu Yelin'in Genç Görünümü

Liu Yelin’in Genç Görünümünün Sırrı-Egzersiz Yaparak Güzelleşmek

Makyaj yapmaktan uzak durduğunu ve düzenli olarak egzersizin yanında fitnes yaptığını belirtiyor. 30 yıldır düzenli olarak spor yapmanın böyle genç kalmasını sağladığını belirtiyor. Ayrıca evlerinin yanında bulunan gölde yüzdüğünü ve her gün egzersiz yaptığını söylüyor. En sevdiği şey ise kışın açık havada yüzmekmiş. Kışın soğuğunda iradesi ve azmi için bir test olarak göle girip yüzüyormuş. Bununla birlikte, 30 yıllık sıfırın altındaki yüzme, Bayan Liu’ya süper bir vücut ve güzellik katmıştır. Sosyal medya hesabında günlük yapmış olduğu aktiviteleri paylaştıkça 75.000 kişilik bir takipçi sayısına ulaşmıştır. Bunun yanı sıra Televizyona çıkmasını isteyen ve yaptıklarını anlatmasını isteyen bir sürü yapımcı ile de tanışmış.

Yaşam Boyu Spor

Yaşam Boyu Spor ve Zinde Kalma

Bayan Liu, zorlu egzersiz düzeninin karakterini daha da keskinleştirdiğini ve bugünkü kişi olmasını buna borçlu olduğunu belirtti. Bayan Liu Çin’deki Yangtze Nehri ve Güney Kore’deki Han Nehri boyunca yüzebiliyor. Çin halkının kalbini fetheden Bayan Liu, bir sonraki hedefinin dünyayı dolaşmak olduğunu söyledi. Şuanda kafasına göre çantasını toplayıp bir hevesle Avrupa’ya seyahat ediyor. İçindeki enerji onu hareketsizlikten uzaklaştırıyor ve hayatını doyasıya yaşıyor. İleri de 80-90 yaşındayken bile şuan ki haliyle kalmak istediğini söylüyor ve elinden geleni yapacağını söylüyor. Son olarak yaşadıklarını sosyal paylaşımlardan paylaştığını ve diğer insanlarında kendisi gibi yapıp başarılı ve mutlu olabileceğini söylüyor. Diğer insanları da egzersiz yapmaya teşvik ederek daha güzel ve kendine güvenen birer insan olmalarını istediğini söyledi.

Liu Yelin’in Genç Görünümünün Sırrı.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir